Ekonomi HaberleriAşçıoğlu ConstructionBJK HaberleriFulya DavasıSpor Haberleri

Fulya’da zarar 100 milyon dolarmış! GÜNAYDIN BEYLER!

ahmet nur cebiBeşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Postası’nın yıllardır gündemde tuttuğu Fulya skandalı hakkında bildiği çok çok önemli şeyleri açıkladı! Peki Yıldırım Demirören’den hesap sorulacak mı?

Sabah gazetesine konuşan Ahmet Nur Çebi, Fulya ile ilgili sorulan soruları şu yanıtları verdi:

“Kaybın 50 milyon Dolar’dan fazla olduğunu hesaplayan ve düşünen Fulya Komitemiz var. 8 milyonu Acıbadem’e tazminat olmak üzere ve benzin istasyonunun sebep olduğu toplamda zarar 10-15 milyon Dolar. Şerefiye hakları var ama projenin değişmesinden dolayı yine Beşiktaş bu şerefiyeden faydalandırılmıyor. Aşçıoğlu’nun yapmadığı, buna rağmen Beşiktaş’ın kontratta yapacağını taahhüt ettiği asansör boşlukları nedeniyle kiracı Mediamarkt’tan Beşiktaş’ın kira kaybı 5-6 milyon Dolardır. Nereden baksanız ve kiralar, kayıplar olmasaydı, oranlar doğru paylaşılsaydı, doğru yönetilip yapılsa ortada Beşiktaş için totalde 100 milyon Dolarlık bir kayıp olmayacaktı. Üzülerek söylüyorum Fulya’da ticari bir facia var.. Bunu düzeltmek için, erken sonuç alabilme adına Tahkim’e gitmek istiyoruz. Beşiktaş’ın haklarını koruyacağız.

‘Ben geldiğimde Fulya Dosyası’nı elime aldım. Yaşar Aşcıoğlu’yla da masaya oturdum. Bakın size anlatayım..

1- Kamuoyuna açıklandığı gibi, eski yönetimin dediği gibi Beşiktaş burada % 67, Aşcıoğlu % 33 gibi bir paylaşım kesinlikle söz konusu değildir. İncelemelerde BJK % 48, Aşçıoğlu % 52 olduğu görülmektedir. Bu durumu Aşçıoğlu’na da sorduğumda “Öyle açıklandı ancak kontratın diğer sayfalarında öyle olmadığını söylüyor. Fulya’nın % 67’sini vermeyi kabul etmiyor.

2- İkinci sıkıntı değer paylaşımında. Beşiktaş burada da aldığı alanların önemli bir bölümünü otopark gibi alanlar oluşturuyor. Burada ciddi bir kayıp olduğunu söyledim.

3- Bilirkişi raporları istenmiş. Ancak o günün yöneticileri kamuoyunu yanlış bilgilendirmiş. Çünkü herhangi açılmış bir mahkeme yok. Olsa önünüze mahkeme dosyasını koyabilirlerdi. Sadece tespit mahkemeleri açılmış ve sonuç yok, ayrıca hiçbir anlamı da yok.

4- Ofislerin olduğu ikinci bina 17 Dolar’dan yine Aşçıoğlu’na kiraya verilmiş. Aşçıoğlu ise 30 Dolardan kiraya vermiş. Yaşar Bey ticaret yapmıştır ve kusuru yoktur. O zaman nakit para almak için bunu çok ucuza vermişler. 30 Dolar’dan başlayan metrekare fiyatları için fiyat artışı veya kontrat iptali durumunu görüşüyoruz. ‘Bize geri ver’ diyoruz. Soğuk bakmıyor.

5- Aşçıoğlu zamanında 6 milyon Dolar vermiş. O avans nedeniyle kira ödemiyor. 1 yıl daha ödemeyeceğini söylüyor. O avans mahkeme sonrası için konulan bir depozit para. Kira ile ilgisi yok. Sorduk “İş uzuyor ne yapayım ben de kiraya sayıyorum dedi” dedi. Bu yüzden ihtar çektik. Geçmişten 3.5 milyon Dolar ile birlikte kiraları öde ve TAHKİM’E gidelim diyoruz.

NationalTurk Haber

6- Sayın Aşçıoğlu da bu işten sıkıldığını ve artık bitmesi gerektiğini söyledi. Ben de daha hızlı çözülsün diye Tahkim’e gitmeyi önerdim. Bunun için uğraşıyoruz. Beşiktaş’ın geçmişte kaybolan haklarını almaya çalışıyoruz.”

Ahmet Nur Çebi’ye tekrar soruyoruz:

YILDIRIM DEMİRÖREN’DEN HESAP SORMAK İÇİN NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

Şafak Mahmutyazıcıoğlu: “Sen bu dergiye demeç verirken bu insanlar Beşiktaş için ter döküyordu.”

[adrotate banner=”267″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu