Fulya DavasıHaberSpor Haberleri

Fulya davasında son durum: Beşiktaş’a suç duyurusunda bulunulacak mı?

BJK YönetimŞubat 2008′de yapılan “BJK 2007 Yılı İdari ve Mali Genel Kurulu”nu Fulya projesinde yaşanan skandallar ve Beşiktaş Kulübü’nün bu projede zarara uğratıldığı gerekçesiyle ibra etmeyen üyelerin açtığı davada yeni gelişmeler yaşanıyor.

Davada daha önce İstanbul Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü, Beşiktaş kulübününün, “Kabahatler Kanunu”nun 32 ve 22. maddelerini ihlal ettiği sonucuna varmıştı.

Davanın bugün görülen son duruşmasında mali kurulu ibra etmeyen üyelerin avukatları Tekin Bilge ve Murat Ersöz, bilirkişiler tarafından oluşturulan raporların çelişkilerle dolu olduğunu, Valilik raporunun ise gerçeklere uygun olarak düzenlendiğini belirterek yeniden bir rapor oluşturulmasını ve savcılığa suç duyurusunda bulunulmasını talep ettiler.

Beşiktaş kulübünün avukatı raporun uzman bilirkişiler tarafından hazırlandığını iddia etmesine rağmen Hakim Ayşe Kurtoğlu, davacıların yeni bilirkişi talebinin görüşülmesi ve karara varılması için davayı 6 Ekim 2009 tarihine erteledi.

Hakim Kurtoğlu ayrıca,  İstanbul Valiliği Dernekler Masası’nın hazırladığı denetim raporunun tamamının mahkemeye sunulmasını istedi.

[adrotate group=”6″]

Dikkati Çekenler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu