HaberSpor Haberleri

Fikret Orman ve yönetimin meğer planları yokmuş

fikret orman6131

Fikret Orman ve yönetimin meğer planları yokmuş… Fanatik gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, Fikret Orman yönetiminin teknik direktör bulma sürecinde yaşadıklarını yazdı.

Mehmet Demirkol’un yazısı;

BJK TV, Mustafa Denizli’yle anlaşıldığını açıkladı. Olmadı. Ve son ana kadar Samet Aybaba mı filanca mı diye soruyolardı hâlâ! Bunlar medya dedikodusu değil. Gerçekler…

Geçtiğimiz dönem Beşiktaş yönetimi açısından bize şunu gösterdi:

Hiçbir planları yokmuş.
Bu bir kriz yönetimi değilmiş.
Sadece krizle gelen bir yönetimmiş.

Zira önce İbrahim Altınsay’a geleceği kurma görevi verdiler önce. Ardından Eriksson’dan Rangnick’e Zico’ya kadar herkese gidildi.
Altınsay ayrıldı sonra. Rıza Çalımbay’la kesin olarak anlaşıldı. Ama Mecnun Odyakmaz izin vermeyince iş yattı.

Ersun Yanal düşünüldü, araştırıldı. Ertuğrul Sağlam da. Mehmet Özdilek de…

BJK TV, Mustafa Denizli’yle anlaşıldığını açıkladı. Olmadı. Ve son ana kadar Samet Aybaba mı filanca mı diye soruyolardı hâlâ!
Bunlar medya dedikodusu değil. Gerçekler…

Yalın sonuç nedir?
Altınsay’la başlayıp Aybaba’yla biten bir macera. Futbolda birbirinden bu kadar uzak, birbirine bu kadar zıt iki anlayış olmaz. Biri iyi diğeri kötü değil sadece zıt… Bu plansızlığın göstergesidir.

NationalTurk Haber

Halbuki beklenen başkaydı. Modern futbol yönetimiydi.
Onlar futbola misal şöyle yön verir:

1-Bütçe belirler.
2-Oyun tarzını belirler.
3-Oyuncu kaynağını belirler.
4-Kadro çalışmalarını yapar.
5-Buna göre teknik kadroyu belirler.

Eğer altyapı üretiminiz ve oturmuş bir kadronuz yoksa… Ve bu şartlarda hiçbir şey belli olmadan teknik kadro belirlerseniz, her teknik kadro oyuncu kadrosunu baştan aşağı yeniler. Zaten Beşiktaş’ın Lucescu’dan sonra yaşadığı sıkıntı da budur. Her teknik direktörün baştan aşağı kadro yenilemesinden kaynaklanan korkunç borç yumağı.

Bugün geldiğimiz noktaysa şu:

Tüm plansızlığın sonunda istekler ya da planlamayla değil zorlayıcı şartlar eğrisini doğrusuna getirdi. Şartlar ölçüsünde Samet Aybaba doğru birkaç tercihin başında geliyordu başından beri. Öyle oldu.

Şimdi Samet Aybaba’nın ne yapacağı önemli. Kadro yenilenecek. Oyuncu yollamanın maliyeti bile korkunç olabilir. Beşiktaş’ın özüne dönmesi ama bunu yaparken de açık fikirli olması lazım. Misal “Büyük takımlar tek santrforla oynamaz” ve “Kaptan yerli olmalıdır” önermeleri gereksiz bir tutuculuk içeriyor. Aybaba daha açık fikirli olabilirse başarır. Kuşkum yok.

[adrotate banner=”222″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu