BeşiktaşBJKBJK HaberleriSpor Haberleri

Divan Kurulu Üyesi Fazlı Boluğur: KPMG Raporunu denetleme kuruluna verin

Ahmet Nur Çebi’nin Divan Kurulunda rahatsız olduğu konuşmada Fazlı Boluğur sözlerine Süleyman Seba’yı hatırlatarak başladı.

Beşiktaş Divan Üyesi Fazlı Boluğur konuşmasına şöyle devam etti.

“Ben bugün biraz da farklı bir konudan bahsetmek istiyorum yaratılmışsa orada her şey satılabilir çünkü bizde de ne yazıkki uzun yıllardır süren bir kültür erezyon var. Biz bunun pek fazla farkında olmayarak ya da farkında olup görmezden gelerek devam ediyoruz.

Şöyle birkaç tane notum var o notları üzerinden konuşmak istiyorum arkadaşlar.Biz 10 dakikalık sürelerde bir yıl içerisinde 30 dakika konuşma hakkına sahibiz ve bu sürede konuşacağımız şeyler ne yazıkki Beşiktaş’a değer katan şeyler olmuyor.

Burada gelip anılarımızı anlatıyoruz. Anlatmak istediğim şey şu paradigma değişimine ihtiyacımız var. Hemde çok büyük bir paradigma değişimi ihtiyacım var.

Ve burası bunu yapabilmek için en iyi yer o yüzden divan kuruluna teşekkür ediyorum Süleyman Seba başkanın en son konuşmasını yaptığı yer burası.

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Engin Baltacı için suç duyurusunda bulunuldu

O yüzden çok çok önemli bir yer söylemek istediğim şey şu; Gerçekte eşitiz ama burada değiliz bütün yetkili kurumlar kendilerine saygı bekliyor ve hak ediyorlar ama aynı zamanda biz de saygıyı hak ediyoruz.

NationalTurk Haber

Biz aynı şeyleri bekliyoruz. Son bir önceki divan kurulu toplantısı dahil olmak üzere son yapılan divan kurulu toplantısının iki tanesinde Beşiktaş başkanının randevusu vardı.

yunanistan kira garantili golden visa yurt disi emlak

Beşiktaş başkanı bir tanesinde 2:30’da, bir tanesinin de de erkenden, engeller günüydü yanlış hatırlamıyorsam yanlışsa lütfen düzeltin yanlış hatalı söylüyor olabilirim. Toplantıdan ayrılması gerekiyordu konuşmacılar konuşmalar yapamadan gittiler. Beşiktaş başkanım bir kur toplantıda söyledi bir şey var çok büyük saygı duyuyorum kendisi Bu da yanlış olabilir annem hastalandı dediniz galiba, çok haklıydı ama benim de annem hastaydı kanser tedavisi görürken ben konuşmaya geldim. Konuşmamı yapamadan gittim.

Şimdi bu benim kişisel bir şeyim değil arkadaşlar. Beşiktaş’ta herkes eşit buna göre davranmak durumundayız aksi taktirde ihlal ederiz. Fikret Orman bey burada mı beni yanıltmadı için kendisine teşekkür ediyorum.

Gerçekten Fikret Orman Beşiktaş başkanı iken divan kurulu toplantısında kendisine soru soran sonrasında da sorunun cevabını beklemeden giden divan kurulu üyesi için şöyle bir şey söylemişti ‘burası meddah oyunu değil burası stend-up şov değil, buraya gelen herkes sorduğu sorunun cevabını almayı bekleyecek’  pardon iki önceki divan kurulu toplantısında kendisi geldi konuştu hiçbir cevabı dinlemeden gitti.

YUNANİSTAN KİRA GARANTİLİ GOLDEN VİSA PROJESİ

yunanistan kira garantili golden visa yurt disi emlak
SELANİK KİRA GARANTİLİ GOLDEN VİSA PROJESİ FIRSATINI KAÇIRMAYIN

Medah oyun ile ilgili bir fikri değiştirdi veya fikri değişti yoksa divan kuruluna karşı olan bakış açısı mı değişti bir sonraki toplantıda gelir teşrif eder biz de bu konuda aydınlatırsan çok sevinicem.

Biz de aynı şekilde bu saygıyı hak ediyoruz. Şunu sormak istiyorum biraz önce ikinci başkanımız dediki biz bu kadar uygun davranıyoruz. Engin Baltacı bey ayakta kendisinden şunun cevabını istiyorum Beşiktaş tüzüğü madde 43’e B bendi derki denetleme kurulu kulübün içerisindeki her türlü belge isteme yetkisi ne sahiptir.

Doğru mudur. Doğrudur.  KPMG raporu diye bir rapor var bununla ilgili talepte bulundunuz mu yazılı sözlü olarak bulundunuz mu cevap aldınız mı ihlal vardır arkadaşlar. Bunuda hiç kimse ihlal edemez.

Bir daha söylüyorum bu 43. maddenin eğer ben de zorunlu kılar cevap vermeyi biz yönetim kuruluna güveniyoruz. teveccühle geldiler ben oy atmadım ama teveccühle geldiler, saygı duyarım.

Bu ne demektir Beşiktaş’la ilgili bütün kararlar alabilecek, toplu olarak alabilecekler, ama aynı zamanda denetleme kuruluna soruyorum. Bu raporu istediniz mi . İstediğiyseniz cevap aldınız mı? Eğer almadıysanız 15 gün içersinde cevap gelmediyse bu konuyla ilgili yasal hakkınızı kullandınız mı onu da merak ediyorum.

O zaman yasal hakkınızı kullanmanızı rica edeceğim. Aksi taktirde bununla ilgili ben dilekçe vermek durumunda kalacağım.

Mesut Yılmaz Kimdir?

Fazlı Boluğur “Sayın Engin Baltacı KPMG Raporunu Denetleme kuruluna verin”

Devam eden bir davamız var Engin Baltacı bey ondan da bahsetti istinafa gitti.

Mahkemede istinafa gitmeden bir önceki divan kurulu toplantısında sayın başkan dediki “Fikret Orman ile aramdaki durumu biliyorsunuz, ikili ilişkimizden dolayı istinafa gideceğiz’ dedi o sırada bir sürü hukukçu karşıda oturuyordu. Ama kimse buna itiraz etmedi arkadaşlar.

Beşiktaş kişisel problemlerle davaya götürecek ya da götürülmeyecek bir yer değildir. Engin bey dediki gelin her türlü fikir için bir çayınızı için her türlü bilgi vereceğiz. Keşke sizde bizi davet etseydiniz Engin bey. Biz 13 kişiydik davayı açan, onlardan bir tanesi de benim.

Keşke bize davet etseydiniz ve deseydiniz ki “ya kardeş buraya kadar geldiniz, sizin niyetiniz nedir?” Sadece bunu sorsaydın hiç bişey önemli değilde sorsaydınız .

Orman’ın ile Çebi’nin cevabını veremedikleri ve ilginç bir Şan Ökten hikayesi

Bakın Tüzüğün 42. maddesine B maddesi içinde geçerlidir arkadaşlarımıza lütfen KPMG raporunu verin burada kişisel verileri koruma kanunu falan size ne kadar güveniyorsak denetleme kurulları o kadar görülmüş onların da raporu görme hakları var.

Beşiktaş yönetimi Beşiktaş haklarını savunur. Peki sadece Beşiktaş kulübü haklarını savunur taraftarın hakkında savunamaz mı? Taraftarın hakkında savunma mecburiyeti vardır.

Peki Passolig diye bir uygulama var, Passolig… Passolig uygulamasının taraftara yönelik bölümü uygulanıyor mu uygulanmıyor mu kişisel ceza mı veriyor toplu ceza veriliyor?
Ceyhun bey var, söyleyin onu da net olarak belirtin Beşiktaş’ın hayatımda en çok sevdiğim şeyden senelerdir uzaktayım ben niçin bir duruş sergilememiz lazım.

Emiliona Zapata‘nın çok güzel bir sözü vardır “Güçlü insanı zayıf haklar yaratır. Güçlü halkın güçlü insana ihtiyacı yoktur.”

Eğer biz Beşiktaş camiası olarak bu konuda bunun arkasında durabilecek gerçek manada tarafların haklarını savunsaydık bugün şu dertlerin hiç biri olmazdı.

Bu salonun anlamı var. Bu salonda herkes tarafından ayakta alkışlanan son Beşiktaş başkanı Süleyman Seba ‘nın olduğu yerde kendimize şunu sormalıyız.

Gülten Akın’ın çok güzel bir üçlüğü vardır.

“o günlerden bugünlere siz neyi, taşıdığınız ben neyi taşıdım. “

Fazlı Boluğur’un konuşmasının tamamı

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu