Bu sefer de Adem Ljajic bedelsiz gidiyor. Futbol Şubesinden sorumlusu Emre Kocadağ tartışılıyor

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş’taki sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Adem Ljajic ara transfer döneminde takımdan ayrılıyor.

Siyah-beyazlıların gelecek planları arasında yer almayan Sırp futbolcunun yeni adresi Başakşehir oluyor. Yıldız futbolcu için Emre Kocadağ ile yakın dostu Emre Belezoğlu arasında anlaşma sağlandı.

Emre Kocada Ağustos ayında “Adem Ljajic için şu anda bir karar alındı, izinde. Gelen teklifler var, değerlendirecektir diye umuyorum. Olmuyorsa da teknik heyetimiz son kararı verecektir.” diye açıklama yapmıştı.

Dikkat çeken ortaklık ve Adem Layiç

Sezon başında kaleci Mert Günok için 1 Milyon 200 bin € ödeyen Beşiktaş yönetimin  2,5 yıl önce 6.6 milyon euro bonservis bedeliyle transfer ettiği Adem Ljajic’in bedavaya bırakılacağı taraflar tepki gösterdiler.

“Gökhan Abdik’in harika anlatımı Adem Ljajiç’in insan üstü performansı ve 2-7 lik Rize galibiyeti.. Gözlerde bir damla yaş” diye yapılan paylaşımda Adem Ljajiç’in geçen yılki performansına dikkat çektiler.

Para dergisi‘nin haberine göre Emre Belözoğlu İstanbul Rumelihisarı’ndaki ünlü mekanlardan Lokma Cafe’nin ortağı.

5 milyon TL sermaye ile kurulan “Sütlüce Gıda Yatırımları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi” unvanlı şirketin yüzde 50’si Emre Belözoğlu’nun babası Mehmet Belözoğlu’na ait. Şirkette Emre’nin şimdilik hissesi bulunmuyor. Şirketin diğer yarısı ise Sütiş’in veliahtı olan Emre Kocadağ’a ait.

Lokma Cafe, İstanbul Boğazı’nın en güzel yerlerinden biri olan Rumelihisarı’nda faaliyet gösteriyor. Şirketin ortaklarından Emre Kocadağ, Mehmet Belözoğlu ile yüzde 50-50 ortak olduklarını belirtiyor.

Emre Kocadağ, “Lokma’yı büyüteceğiz. Yeni şubeler açmayı planlıyoruz. İlk etapta İstanbul’da üç yeni yer açacağız. Lokma dışında mekanlar da açmak istiyoruz. Gıda alanında büyüme planlarımız var” diyor. Kocadağ, milli yıldız Emre ile ilgili soruları ise cevapsız bıraktı. Bize gelen bilgilere göre Emre bu projeyle yakından ilgileniyormuş. Her detayını takip ediyormuş. Ortaklıkla ilgili resmi açıklama da yakın zamanda yapılacakmış…

 

Şafak Mahmutyazıcıoğlu daha önce de Emre Kocadağ’ın Gökhan Gönül transferinde futbolcuya işletme devrettiğini iddia etmişti.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu uzun bir süredir kendi aldığı iddia edilen ve haksız kazanç elde ettiği iddia edilen 2 milyon TL için “Bu parayı ben almadım. Benden parayı alan, bu arkadaşın (Emre Kocadağ) şoförü” açıklamasından sonra Emre Kocadağ bu olayı inkar etmişti…

Şafak Mahmutyazıcıoğlu bunun üzerine “Sevgili Emre Kocadağ parayı aldığını inkar ettin anladık. Bana da dava açacakmışsın ya, ek done vereyim sana. Gökhan Gönül’ün Beşiktaş’a transferinin görüşüldüğü süreçte kendisiyle hem bu görüşmeleri yürütüp aynı anda Aquaflorya AVM’de yer alan Sütiş’i satma pazarlığı yaptın mı?”

Adem Ljajic Kariyeri

Sırbistan Milli takım 45 A Milli takım olmak üzere 88 maç 17 gol 408 maç 86 gol attı.

2008-2010 Partizan kulübünde  38 maç  9 gol,
2010-2013 Fiorentina ‘da 78 maç 15 gol
2013-2016 Roma’ da 61 maç  14 gol
2015-2016 İnter 25 maç 3 gol
2016-2018 Torino 61 maç 16 gol

Beşiktaş ile 30 Haziran 2022’ye kadar sözleşmesi bulunan ve eski kulübü Torino’nun talip olduğu bilinen Adem Ljajic’in Mert Günok transferinde bile değerlendirilememiş olması yönetime karşı büyük bir soru işareti yarattı.

Adem Ljajic, 2016’da Roma’dan 9 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer olduğu Torino’da 65 maça çıktı ve 18 gole imza attı. Yıldız futbolcu, Beşiktaş’ta ise 85 karşılaşmada forma giyerken, fileleri 18 kez havalandırdı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu: Benden parayı alan, bu arkadaşın (Emre Kocadağ) şoförü

Share.

1 Yorum

  1. Pingback: Beşiktaş taraftarı Ahmet Nur Çebi ve Emre Kocadağ'a isyan etti - Beşiktaş Postası

Leave A Reply