Spor HaberleriAhmet Nur ÇebiBJK HaberleriFulya DavasıGündem

Şafak Mahmutyazıcıoğlu: Benden parayı alan, bu arkadaşın (Emre Kocadağ) şoförü

Beşiktaş’ın eski yöneticilerinden Şafak Mahmutyazıcıoğlu, 2 milyon TL’lik fatura hakkındaki iddialarla ilgili olarak, “Yeşilköy’de bankanın önünde benden parayı alan, bu arkadaşın (Emre Kocadağ) şoförüdür.

Madem abdestinizden şüpheniz yok, Ahmet Nur Çebi gibi dava açsaydın” açıklamasını yaptı.

“Benden bu parayı, bu arkadaşın (Emre Kocadağ) şoförü aldı”

Çatı faturasıyla ilgili olarak eleştirilen Ahmet Nur Çebi’nin böyle bir parayı cebine koymayacağını çok iyi bildiğini söyleyen Şafak Mahmutyazıcıoğlu, “Ben aptal mıyım, bunları bilmiyor muyum? Beni anlasınlar istedim. Tek derdim buydu. Herkes bana yükleniyor. Burası Beşiktaş Kulübü. Ben bir söz verdim ve açıklamazsanız ben açıklarım dedim. Açıklayacağım. Emre Kocadağ ‘Benim bu konuyla alakam yok’ dedi. Cumhuriyet Savcılığı orada, Denetleme Kurulu burada. Ben bunun tamamını buraya yazılı olarak teslim edeceğim.

Türkiye’nin en büyük vakıflarından birisinde görevli İsmail adında birisi var

Telefon mesajları var, Türkiye’nin en büyük vakıflarından birisinde görevli İsmail adında birisi var, Yeşilköy’deki bankanın önünde benden bu parayı alan da bu arkadaşın (Emre Kocadağ) şoförü.

Tatmin oldunuz u? Buyurun mahkemeye. Bende bütün yazışmalar var. Bütün mesele 2 milyon algısı değil. 15 Mart 2017 tarihli icra kurulu toplantısında konulardan birisi Beşiktaş’ın Fulya AVM’sindeki otopark. Otoparka her ay 25 bin TL aidat ödüyoruz. Bundan kurtulmamız lazımdı. İcra kurulunda denildi ki, burayı nasıl değerlendirebiliriz? 22 Mart 2017 tarihli icra kurulunda 2 teklif geldi. Birisi Ahmet Ateş abi bir teklif getirdi, stadın vale hizmetini yapan şirketmiş. Bir şirket 80 bin Euro yatırım yapın, cirodan pay verin dedi. Diğer şirket de 30 bin Lira kira veririz ama burada bir yatırım yapılması gerekiyordu. Adamın teklifi kabul edildi. Bir gazeteci ‘Bu otoparkı abisine verdi’ dedi. Bu da üstüme yapıştı” diye konuştu.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu bir gün önce kürsüye çıkıp konuşma hakkı verilmeyince bir otelde basın toplantısı yaparak Emre Kocadağ ve KPMG raporlarıyla olarak bir takım açıklamalar yapmıştı.

Onlardan satır başları..

Mahmutyazıcıoğlu: Emre Kocadağ’ın bir işletmeyi hiç bir icra kurulu kararı olmadan hiç bir ihaleye girmeden aldı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu: Fulya’da otoparkın yanında bulunan bir kahve firması var EspressoLab.. Sahibi Emre Kocadağ. İşin daha da kötüsü Emre Kocadağ’ın bu işletmeyi hiç bir icra kurulu kararı olmadan hiç bir ihaleye girmeden aldı. Hepinize soruyorum gazetecisiniz yarın araştırın.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu: Transfer ettikleri futbolcuya işletme devrettiler. Açıklamam gerekiyorsa açıklarım. Bende boş değilim.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu: Dünkü KPMG raporunda 95 milyon dolarlık Fulya zararını görmezken ben Fulya Otoparkı gördüm.

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu