Alt Yapıda tercihler tartışılıyor, Bilal Ceyhan yerine neden Kerem Kalafat geri çağrıldı

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Alt Yapıda tercihler tartışılıyor, 3 milyon 300 bin TL karşılığında transfer olan Bilal Ceyhan yerine Kerem Kalafat geri çağrıldı

Alt yapı akademi direktörü olan futbolcu menajeri Necmettin Çelikhan’ın Önder Karaveli’ye önerdiği Kerem Kalafat Rosier’in yedeği olacak

Beşiktaş sezon başında Uşakspor’a gelişim sağlaması için kiraladığı sağ bek oyuncusu Kerem Kalafat’ı tekrar kadrosuna katmak için kulübü ve oyuncu ile görüşmelere başladı. Elde edilen bilgilere göre de Alt yapı akademi direktörü olan futbolcu menajeri Necmettin Çelikhan’ın Önder Karaveli’ye önerdiği , 20 yaşındaki genç futbolcu Rosier’in yedeği olarak değerlendirilecek. Kalafat 2 Lig beyaz grupta yer alan Uşakspor’da bu sezon 16 maçta forma giyerken, gol veya asist üretemedi.

Öte yandan sezon başında Eskişehirspor’a 3 milyon 300 bin TL bonservis bedeli ödenen Bilal Ceylan Bandırmaspor ile 1.Ligde oynarken 2. ligde Uşakspor forması giyen Kerem Kalafat’ın tercih edilmesi eleştiri konusu oldu.

Necmettin Çelikhan daha önce Yasin Sülün’ün de görevine son vermişti.

Beşiktaş Futbol Akademi Direktörü Necmettin Çelikhan tarafından görevine son verildiği tebliğ edilen Yasin Sülün için Başkan Ahmet Nur Çebi devreye girmiş ve Çebi, Yasin Sülün’ün gönderilmesini veto etmişti. Yasin Sülün daha sonra görevine geri dönmüştü.

Mustafa Çevik: vah Beşiktaş vah

Bu olaylar üzerine Ahmet Nur Çebi’ye yakınlığıyla bilinen Karabüklü gazeteci Mustafa Çevik Turgay Demir’in yeteneksiz oğlunu görüp Serdar Saatçi’nin yeteneklerini görmeyen Ozan Köprülü Alt Yapı Direktörü futbolcu menajeri Necmettin Çalışkan’a dikkat çekerek vah Beşiktaş vah diye açıklamlarda bulunmuştu.

“Bu kadar çok menajer geçmişi olan kişilerin menajerlerin takımı Estoril hocası Pinheiro ile görüşmesi hiç sürpriz değil”

Mustafa Çelik son olarakta Beşiktaş’taki menajerlik ilişkilerine dikkat çekmişti: “Beşiktaş menajerlerin takımı olarak bilinen Estoril teknik direktörü Pinheiro ile prensipte anlaştı..Transferi yürüten yönetici Ceyhun Kazancı Procas,Asset eski menajeri alt yapı direktörü Necmettin Çelikhan eski menajer, Başkan Fahri danışmanı Muhammed Tapan’ın oğlu Fırat menajer. Bu kadar çok menajer geçmişi olan kişilerin menajerlerin takımı Estoril hocası Pinheiro ile görüşmesi hiç sürpriz değil” demişti.

Yasin Sülün görevine geri döndü

 

 

Share.

Leave A Reply