Demirören, Nihat’ı nasıl ikna etti?

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören‘i, İspanya seferinde yapılan görüşmelerde “Evet” demeyerek kızdıran Nihat Kahveci, önceki gece yarısı yuvasına dönerken, bu gelişmenin perde arkasını HABERTÜRK araladı.

Yaklaşık 10 gün önce İspanya’ ya gidip ‘başarısız’ bir şekilde dönen Demirören, bu transferi kafasına taktı ve Nihat’ ın peşini bir an olsun bırakmadı. En sonunda da büyük bi görüşme maratonunda tecrübeli futbolcuyu ikna etmeyi başardı.

Daha önce eşinin istememesi ve ailevi nedenlerden dolayı Türkiye’ ye dönmeyi düşünmediğini Siyah-Beyazlı yönetime bildiren Nihat için son operasyon, önceki gün öğle saatlerinde İzmir’deki Swiss Otel’ in lobisinde start aldı. Başkan Demirören’e daha önce gelemeyeceğini bildirdiği için mahçıp durumda olan ve özür dilemek isteyen Nihat, menajeri Murat Kuş ile birlikte başkanın kaldığı otele gitti. Burada yaklaşık 1 saat oturup sohbet eden ikili, barışıp lobiden ayrıldı. Aynı gece Ege’ deki derneklerin gecesine katılacak olan Yıldırım Demirören, giderken Nihat’ a, ”İstersen gece tekrar otele gel bir şeyler içeriz” dedi. Nihat’ da başkanın bu isteğine karşı çıkmayarak teklifini kabul etti.

”BEN YATIYORUM ARKADAŞLAR”

Oteldeki balo 00.30′ da bittiğinde Yıldırım Demirören yanındaki genel sekreter Kenan Öner, asbaşkanlar Levent Erdoğan, Behçet Ümitlen, Şeref Yalçın ve İspanya’ ya götürdüğü Mario Berk’ e ”Arkadaşlar ben yoruldum yatacağım.Sizinle yarın görüşürüz.İyi geceler” dedi. Bir bakıma ‘takım arkadaşlarını’ bile atlatarak Nihat ile buluşacağını söylemedi.

Saatler 01.00′ e gelirken Nihan ile menajeri Murat Kuş tekrardan otele gelip, Demirören’ e ayrılan özel odaya geçti.

HİÇ UMUT VERMEDİ

Başkan Yıldırım Demirören burada, kendisini ne kadar çok istediğini ve bunun gerçekleşmesi için de herşeyi yapmaya hazır olduğunu söyledi. Nihat Kahveci ise hala kararsız durumdaydı. Çünkü daha önce oldğu gibi, eşi Pınar Kahveci’ nin Türkiye’ ye dönmek istememesiyle sıkıntıya düşeceğini bildiği için başkana umut vermedi. Demirören ise bastırarak, ”Biz sana maddi olarak en iyi şartları sunacağız. Yeter ki sen evet de” diye konuştu. Nihat’ ın bu karamsarlığından sonra başkan yine söze girerek, ”Sen bu kulüpte doğup Nihat oldun. Camiamıza bir borcun var. Şimdi ödeme sırası geldi. Üstelik sana kaptanlığı vereceğiz. Beşiktaş kaptanı Nihat olarak futbolu bırakmak istemezmisin? Şampiyonlar Ligi’ nde de sana çok ihtiyacımız var. Gelmeyecekmisin?” diye sordu. O ana kadar transfere soğuk bakan Nihat Kahveci, ”Başkanım ben de Beşiktaş’ ı çok istiyorum. Para da sorun değil. Kaptanlık için de çok teşekkürler. Takımın kaptanı da var. O arkadaşlara ayıp olmasın. Ayrıca eşim ile bir kez daha görüşmem lazım” diyerek teklife yeşil ışık yaktı.

‘Pınar’ ı ver ben konuşacağım’

Nihat ”Eşimle görüşmeliyim” deyince Demirören, elinden telefonu alıp, ”Ver Pınar’ ı” diyerek, milli yıldızın eşiyle bir süre konuştu ve transfer için ikna etti. Pınar’ da Nihat’ a ”Tamam imzayı atabilirsin” diye onay verdi.

Nihat Kahveci’ nin başkan Yıldırım Demirören ile yaptığı görüşmede eşini arayacağını söylemesi, Başkan Yıldırım Demirören’ in yüzünü güldürdü. Bunun üzerine Demirören, Nihat’ a eşi Pınar ile konuşmak istediğini söyleyerek, telefonu milli futbolcudan aldı ve uzun süre bırakmadı. İşte başkan Yıldırım Demirören’ in bu konuşmasından sonra Pınar Kahveci’ de ikna edilince Nihat Kahveci yeniden Kartal oldu. Daha sonra yapılan para konusundaki pazarlıklarda ise başkan, Murat Kuş ile görüşüp yıllığı 2.5 milyon eurodan 4 seneliğine el sıkıştı. Nihat’ tan sonra dün de İspanyol kulübü Villareal ile son görüşmeler yapıldı ve 5 milyon euroya bonservis konusunda anlaşma sağlandı, Niaht resmen Beşiktaşlı oldu. Nihat’ ın bir anda karar değiştirmesinin altında İspanya’ dan kendisine iyi teklifler gelmemesi ve kulübünün de kalması yönünde sıcak davranmamasının yattığı öğrenildi.

-Statta özel imza töreni-

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, önceki gece yarısı İzmir’ de yaptığı görüşmeler sonrası transferini bitirdiği eski futbolcuları Nihat Kahveci’ nin İnönü Stadı’ nda taraftar önünde düzenlenecek imza töreniyle yeniden ‘Kara Kartal’ olacağını söyledi. Nihat ile yapılan ilk toplantıda milli futbolcunun bazı tereddütleri olduğunu ifade eden Demirören, ”O bir Beşiktaşlı, nasıl olsa bir yolu bulunacaktı. Ortak yol bulununca da eski oyuncumuzu kartal yuvasına geri döndürdük. Bu herkese nasip olmaz” şeklinde konuştu.

-İspanya’ ya gidiyor-

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’ in, Mehmet Topuz ve Gökhan Zan hüsranını Siyah-Beyazlı taraftarlara unutturmak için gece yarısı operasyonuula renklerine kattığı Nihat Kahveci, bugün İspanya’ ya gidecek. Milli futbolcu eşyalarını topladıktan sonra eşiyle birlikte İstanbul’ a dönecek.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: