Politika HaberleriBJK HaberleriFulya DavasıHaberSpor Haberleri

CHP İBB Üyesi Umut Şenol’dan açıklama geldi. Tepkiler daha da arttı !

Beşiktaş yöneticisi ve aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi İBB Meclis Üyesi olan Umut Şenol, Beşiktaş mali kongresinde Ahmet Nur Çebi yönetimini ibra etmemesinin ardından tribün emekçisi ve Genel Kurul Üyesi olan ‘Sarı Emrah’ lakaplı Emrah Ertutan’ın CHP’ye bağlı olan çalıştığı belediyedeki işyerine ulaşmış ve savunma istetmişti.

Beşiktaş Postasının 29.12.2021 tarihinde okuyucularına duyurduğu bu gelişmenin ardından yönetici Umut Şenol konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Konunun Ertutan’ın ibra etmemesiyle ilgili olmadığını belirten Umut Şenol, Ertutan’ın daha önce kullandığı yakışıksız bir kelimeden dolayı çalışmakta olduğu işyeri Sarıyer Belediyesi’ne 23 Kasım tarihinde bir bilgilendirme yapıldığı ama bunu başka bir husus olduğu ‘kişinin iş güvenliğinin korunması gerektiğinin hatırlatıldığını’ ifade eden Umut Şenol olayı KPMG raporlarının açıklanmasından duyulan rahatsızlığa bağladı.
Yapılan açıklamada makam ve hiyerarşi kullanılarak Emrah Ertutan’ın arandığı kabul edilmesiyle birlikte açıklamada BJK Logosunun kullanılması Beşiktaş taraftarı arasında büyük tepkilere yol açtı.

Yüzbinlerce etkileşim yaratan tepkilere CHP içinden henüz bir açıklama gelmedi.

Beşiktaşlı taraftarların Umut Şenol’a tepkilerinden bazıları

Hasan Bahri Orhan: “Beşiktaş ile ilgili bağlantıyı çözemedim ben şahsen. Ayrıca Sarıyer Belediyesi ile alakası nedir ? O kişinin baktığı bir kız çocuğu bir eşi var bir ailesi var. Yaptığı yorum Beşiktaş’ı bağlar hatalıysa cezası oylama ile verilir. İşi için araya belediyeyi sokarak değil.”

“Açık açık adamı işiyle ilgili kurumuna şikayet etmişsin işte Beşiktaş’ı siyaset ikbalinize alet etmeyin”

Erdin Kurt: “Konuştukları çalıştığı kurumu bağlar diyerek çalıştığı belediyeyi bilgilendirdik diyerek açık açık adamı işiyle ilgili kurumuna şikayet etmişsin işte adamda bunu diyor Beşiktaş’ı siyaset ikbalinize alet etmeyin herkes gider bir Beşiktaş birde taraftarı kalır”

“Kendi görüşünden olmayanları makam mevki kullanarak biat ettirmeye çalışma”

Turgay Kara: “Beşiktaş’ta Umut Şenol’u İstemiyoruz.! Emekçinin alın teriyle oynayan, Kendi görüşünden olmayanları makam mevki kullanarak biat ettirmeye çalışan Umut Şenol senden açıklama bekliyoruz.! istila etme istifa et!”

https://twitter.com/TrgyKr1903/status/1476517569200861186?s=20

“Hesap sorma demişken, Fulya davası konusunda ne düşünüyorsunuz?”

Serbay Kart: Sizinle ilgili konuşan her şahsın iş yerini bilgilendirir misiniz? Hesap sorma demişken, Fulya davası konusunda ne düşünüyorsunuz? KPMG açıklandı, neden hukuksal bir girişim yok, mayısta genel kurul sizi yolcu etmeden dava açar mısınız?

https://twitter.com/SerbayKart/status/1476591406118494219?s=20

“Harbiden siz hiçbiriniz Beşiktaşı yönetmeyi hak etmiyorsunuz.”

Mehmet SY: “Harbiden siz hiçbiriniz Beşiktaşı yönetmeyi hak etmiyorsunuz. Ne acı Beşiktaş sizin gibilere kaldı. Peki diyelim Emrah haksız (ki tanımıyorum) Bu açıklamayı neden Beşiktaş logosunu kullanarak yapıyorsun? Derdiniz Beşiktaş üzerinde rant sağlamak olduğu o kadar belli ediyorsunuz ki..”

https://twitter.com/Mehmet__MSY/status/1476594230739050502?s=20

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu