GündemMünevver Karabulut Cinayeti

Cem’in laptopundan çıkan ilginç diyaloglar

Cem GaripoğluEtiler’de bir çöp konteynerinde başı gövdesinden ayrı şekilde cesedi bulunan 17 yaşındaki Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun, savcılığın “satanizm şüphesinin araştırılması amacıyla” İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden ikinci kez inceleme talep ettiği laptop’undaki veriler ilginç detaylar içeriyor.

MSN yazışmalarında, Cem Garipoğlu’nun kendisine “gerizekâlı kalas” diyen Münevver’e alışveriş merkezinde tokat attığı, ardından “El kendiliğinden gidiyor işte” diyerek savunma yaptığı görüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan ve savcılığa ulaştırılan inceleme sonucunda, cinayeti aydınlatabilecek çok önemli bilgilere ulaşıldı. Garipoğlu’nun bilgisayarında satanizm şüphesini doğrulayacak hiçbir işaret bulunamazken, incelenen yazışma, fotoğraf ve bilgiler Garipoğlu’nun profilini ve genç kızla ilişkisinin boyutlarını açıkça ortaya koydu.

Bilgisayarda en dikkat çekici bilgiler ise Garipoğlu’nun “Zeytinburnu sürtüğü” adını verdiği klasörün içinden çıktı. Garipoğlu’nun Karabulut ile yaptığı tüm MSN konuşmalarını tarih sırasına göre kaydettiği anlaşıldı. Garipoğlu’nun bu kayıtları neden sakladığı ise merak konusu oldu.

Burgaz Rakı’ya CEO olacağım

Garipoğlu, genç kızla yazışmalarında ailesinden bahsetmeyi çok tercih etmiyor ancak işiyle ilgili bilgi veriyor. TMSF’nin el koyduğu Burgaz Rakı’nın ortaklarından Mehmet Nida Garipoğlu’nun oğlu Cem, “İstanbul Bölge Müdürü olduğunu, birkaç ay sonra Türkiye genel müdürü olacağını, sonra CEO’luk yapacağını” söylüyor.
Münevver’in şaşırmasının ardından “En son da babamın koltuğuna geçeceğim” diyen Garipoğlu, “Sıra abinde değil mi?” sorusuna, “Onun işi rakı değil” diyerek yanıt veriyor. Garipoğlu, şirket CEO’larının bile ne zaman çağırsa gelmek zorunda olduklarını, böyle bir maddenin sözleşmeye eklendiğini anlatıyor.

Kıskanç sevgili

Garipoğlu, aynı zamanda oldukça kıskanç bir sevgili. Münevver’in başka erkeklere bakmasını, beğenmesini çok kıskanan Garipoğlu, aynı zamanda sevgilisinin kız arkadaşlarından büyük ilgi görüyor. Facebook aracılığıyla Münevver’in arkadaşlarının Cem’e arkadaşlık daveti göndermesi ikili arasında soruna neden oluyor. Bunun yanı sıra, ikili düzenli olarak sinemaya gidiyor, özel günleri kutluyor, hediyeler alıyor, birbirlerine “bebeğim” diye hitap ediyor ve romantik yazışmalar yapıyor. Ancak kavgaları da bir o kadar şiddetli oluyor. Tartışmalarının nedenleri arasında, kıskançlıklar başta geliyor.

Münevver’in zaman zaman “çakal, reis, asansörcü, sinemacı, üst katçı, odun” diye hitap ettiği Cem’in hobileri arasında ise yemek yapmak geliyor. Garipoğlu, babası aşcı olan Münevver’i yemekleriyle etkilemek için haftada üç gün yemek dersi alacağını söylüyor.

El kendiliğinden gidiyor

İki ayrı tarihteki MSN kayıtları Garipoğlu’nun Münevver’e iki kez tokat attığını gösteriyor.
C: Hiç merak etme her şey daha iyiye gidiyor
M: İnşallah bebeğim. Şakaları azaltacağım artık
C: Öyle ama…
M: Tokatları yiyorum yoksa.

M: Ben kendime gerizekalı, kalas demeyi yakıştırmıyorum. Bugün öyle dedim senin yüzünden. Hoş değil.
C: Sen bana dedin. Ben de sana tokat attım. Her şey karşılıklı.
M: Kıza el kalkmaz. Öğren bunu. Cidden ayıp.
n C: Ben bu geleneğimi seninle bozdum.
M: Senin baban annene vuruyor mu? Benim babam hiç vurmadı, el kaldırmadı.
C: Eeee. Canım ben bu geleneğimi sen olmazsan bozmayacaktım. Senin sayende bozdum.
M: Benim suçum ne?
C: El kendiliğinden gidiyor işte. Sen bir şey diyorsun, benim de elim kendiliğinden gidiyor.
M: Ne demek? Sahip çık eline. Alışma bence. Müsaade etmem.
C: İyi iyi.

Cem, ağabeyine çok benziyor

Cem Garipoğlu’nun Moskova’da yaşayan abisi Levent Garipoğlu ile inanılmaz benzerliği dikkat çekiyor. Daha önce Cem Garipoğlu’nun Moskova’da görüldüğü iddia edilmiş, ancak ihbar edilen kişinin aslında Levent Garipoğlu olduğu ortaya çıkmıştı. Cem Garipoğlu’nun bilgisayarında bu benzerliği kanıtlayan fotoğraflar da yer alıyor.

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu