Beşiktaş yönetimi kimin tarafında?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş taraftarının meşale şovu sırasında yaşanan olayların damga vurduğu Beşiktaş – Kayserispor maçı sonrası Siyah-Beyazlı yönetim çok tartışılacak bir açıklama yaptı.

Tek amacı takım otobüsüne meşalelerle eşlik etmek olan ancak bunu yaptığı için dayak yiyen, biber gazına maruz kalan ve tazyikli su sıkılan taraftarları adeta unutan! Beşiktaş yönetimi suçluyu ilan etti; TARAFTAR!

İşte o açıklama;

“Bugün oynanan Beşiktaş-Kayserispor maçının öncesinde Beşiktaş taraftarları Barbaros Bulvarı’ndan itibaren Futbol Takımımız’ı getiren otobüse eşlik ederek, Takımımız lehine tezahüratlar yapmak için biraraya geldiklerinde maalesef son derece üzüntü verici olaylar meydana gelmiş, taraftarlar arasına giren, davranışları asla kabul edilemeyecek bazı gruplar polisimize karşı zaman zaman hoş olmayan davranışlarda bulunmuşlardır. 
Özellikle polis teşkilatımızın 164. yılını kutladığımız böyle bir haftada sağduyudan, itidalden yoksun kişilerin görevlilere yaptığı bu yanlış hareketler Beşiktaş Camiası’nı ve Yönetimimiz’i derinden üzmüştür.
 
Ancak olaylar ve eylemlere müdahale sırasında birçok masum taraftarımızın maça gelişlerinde ve stadyuma girişlerinde zarar görmeleri, fiziki itiş kakış içinde kalmaları ve mağduriyete uğramaları üzüntümüzü daha da arttırmıştır.

Süper Lig’in son haftalarına girerken ve Takımımız tüm Camiası ile kenetlenip şampiyonluğu hedeflerken gerçek Beşiktaş taraftarlarının daha sakin, ölçülü hareket içinde olmaları gerektiğini, bugünkü olaylardan tekraren büyük üzüntü içinde olduğumuzu kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.”

Share.

Leave A Reply