Beşiktaş

Beşiktaş’ın yeni transferi Gabriel Paulista, İstanbul’a geldi

Beşiktaş'ın prensip anlaşmasına vardığı Brezilyalı stoper Gabriel Paulista, İstanbul'a geldi.

Gabriel Paulista’yı taşıyan uçak 12 Haziran’ı 13 Haziran’a bağlayan gece İstanbul’a indi.

Hasan Arat yönetimde ki Beşiktaş 2. başkanı Hüseyin Yücel üst düzey transfer yapacaklarını ancak emekli olmaya yakın isimlerle görüşmediklerini söylemesinden hemen sonra Beşiktaş kulübü 34 yaşında ki Brezilyalı stoper Gabriel Paulista’nın İstanbul’a geleceğini açıklamıştı.

İstanbul Havalimanı çıkışında Kartal Pençesi yapan Paulista, daha sonra kendisini bekleyen araca binerek alandan ayrıldı.

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısını Atletico Madrid’de geçiren ve sezon sonu serbest kalan Paulista, sağlık kontrollerinin ardından Beşiktaş ile sözleşme imzalayacak.

Gabriel Paulista, 31 Ocak 2024 tarihinde La Liga ekiplerinden Atletico Madrid’e serbest transfer olarak katılmış ve sezon sonuna kadar sözleşme imzaladıktan sonra Atletico Madrid’te 18 hafta sonunda sadece 4 maçta 90 1 maçta 45 dakika görev alabilmişti.

Gabriel Paulista, 31 Ocak 2024 tarihinde La Liga ekiplerinden Atletico Madrid'e serbest transfer olarak katılmış ve sezon sonuna kadar sözleşme imzaladıktan sonra Atletico Madrid'te 18 hafta sonunda sadece 4 maçta 90 1 maçta 45 dakika görev alabilmişti.
Gabriel Paulista, 31 Ocak 2024 tarihinde Atletico Madrid’le sözleşme imzaladıktan sonra 18 hafta sonunda sadece 4 maçta 90 1 maçta 45 dakika görev alabilmişti.

Gabriel Paulista’yı Jorge  Mendes ‘mi getirdi.

Beşiktaş camiasında önce Yıldırım Demirören daha sonra Fikret Orman dönemlerinde kulübün içine giren ve Beşiktaş’a ağır ödeme yükümlülükleri yaratan Jorge Mendes’in bu transferde rol aldığı iddia ediliyor.

Jorge Mendes’in sahibi olduğu Gestifute menajerlik ajansının temsilciliğini yaptığı bilinen Gabriel Paulista’nın daha önce Valencia’dan Olympique Lyon’a transferi döneminde etkin olduğu biliniyor.

Jorge Mendes Besiktas Gestifute

Ünlü menajerin birbiri ardına Beşiktaş’a getirdiği oyuncular için kulüpten aldığı 6 milyon avro usulsüz sözleşmeler imzalandığı Football Leaks belgelerinde yayınlanmıştı.

NationalTurk Haber

Jorge Mendes ve Beşiktaş Belgelerinin yayımlandığı yazının tamamı şu şekildeydi:

“Yıldırım Demirören 27 Şubat 2012’de Beşiktaş’ın başkanlık koltuğundan ardında eşi görülmemiş bir borç yığını bırakarak indi. Kulübün mali durumu berbat hâldeydi: 200 milyon avro borç, 160 milyon avroluk bütçe açığı ve dağ gibi büyüyen ödenmemiş faturalar. Demirören’in gidişinin hemen ardından kulüp, UEFA’nın Finansal Fair Play yükümlülüklerine uymadığı ve ayrıca şike olaylarına da karıştığı için şampiyonalardan men edilecekti.

Jorge Mendes, Demirören ve Beşiktaş ‘Football Leaks’ belgelerinde

Beşiktaş 2. başkanı Hüseyin Yücel üst düzey transfer yapacaklarını ancak emekli olmaya yakın isimlerle görüşmediklerini söyledi.

“Emekli olmaya çalışan oyuncular ile biz anlaşmaya çalışmıyoruz.”

Hüseyin Yücel Ne Demişti;

A Spor’a canlı bağlanarak açıklamalarda bulunan Hüseyin Yücel “Şöyle bir durum var emekli olmaya çalışan oyuncular ile biz anlaşmaya çalışmıyoruz. Son kararı ya Türkiye ya da Arabistan olan oyunculara karşı biz daha çekimser davranıyoruz. Onların yerine daha genç, yarın öbür gün yararlanabileceğimiz, satabileceğimiz oyuncularla ilgileniyoruz. İlla ki bir kaç tane lider oyuncu lazım. Onlarla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Hüseyin Yücel taraftarlara sürpriz sözü verirken “Transfer görüşmelerimiz devam ediyor. Çöp oyuncular almayacağız abicim” demişti..

Julio Alves transferinin perde arkasında yaşananlar ve fon şirketinin maharetleri!

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu