Beşiktaş İlçesi Tek Yürek: Tırlar Yola Çıktı

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Belediyesi, Beşiktaş Kaymakamlığı ve AFAD iş birliğiyle Beşiktaş sakinlerinin hazırladığı deprem kolilerinin yüklendiği tırlar afet bölgelerine doğru yola çıktı.

Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Pazartesi akşamı Mustafa Kemal Merkezi Yardım Toplama Merkezi’ndeki çalışmaları yerinde takip etti.

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Hasan Demirbağ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Türkoğlu da alana gelerek yardım çalışmalarına destek oldu.

Deprem haberi alındıktan sonra kısa bir sürede organize olan Beşiktaş Belediyesi, Arama Kurtarma Birimini ve tam donanımlı araçlarını sabah saatlerinde hava yoluyla afet bölgesine ulaştırmıştı.

İlçe sakinleri ise Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın çağrısıyla depremzedelerin ihtiyaçları için yardımların toplandığı Mustafa Kemal Merkezi, Zübeyde Ana Kültür ve Sanat Merkezi, Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi, mahalle muhtarlıklarımıza akın etti.

Uzun süre dayanıklı gıda ürünlerinden uyku tulumuna, battaniyeden hijyenik malzemelere kadar depremzedelerin acil ihtiyaç duydukları ürünler kolilere yerleştirilip tırlara yüklendi. Tıra yüklenen koliler belediye görevlileri ve emniyet görevlilerinin destek olmasıyla akşam saatlerinde afet bölgesine ulaşmak üzere yola çıktı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat “Kaymakamımız Önder Bakan ile birlikte MKM Yardım Toplama Merkezimizden yardım malzemelerinin yer aldığı tırlarımızı, AFAD koordinasyonunda deprem bölgesine ulaşmak üzere yolcu ettik. Tüm halkımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: