Beşiktaş heyeti İsviçre’ye gitti

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve beraberindeki heyet, UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu’na sözlü savunma yapmak üzere İsviçre’ye gitti.

Havaalanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Fikret Orman, “Beşiktaş ve Türk futbolu için önemli bir gün. Bizim camiamızın duruşu bellidir. Gidip savunmamızı yapacağız” dedi. Fikret Orman, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda yaptığı açıklamalarının hatırlatılması üzerine de “Bizim üstümüze alınmadığımız şeyler bunlar. Beşiktaş’ın böyle bir alınganlığı olmadığı için verilecek bir cevap da yok” demekle yetindi.

İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yarın gerçekleştirilecek duruşmalı toplantının ardından UEFA’nın konuyla ilgili kararını 24 Haziran’dan itibaren ay sonuna kadar açıklaması bekleniyor.

UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu, 11 Mayıs 2011 tarihinde Beşiktaş ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımları arasında Kayseri’de oynanan Türkiye Kupası final maçının sonucuna etki etmek gerekçesiyle, Beşiktaş Kulübü’nün eski asbaşkanı Serdal Adalı ve eski teknik direktörü Tayfur Havutçu ile siyah-beyazlı kulübü, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlatılan soruşturma ve takip eden gelişmeler çerçevesinde, UEFA Avrupa Ligi 2013-2014 sezonu talimatı idari kriterlerine aykırılık iddiasıyla UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu’na sevk etmişti.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: