BJKHasan AratSpor Haberleri

Beşiktaş’ın başkan adayı Hasan Arat hem Galatasaraylı hem Fenerbahçeli çıktı

Sabah gazetesinin haberine göre Beşiktaş başkan adayı Hasan Arat’ın 1975’te Fenerbahçe basketbol yıldız takımında, 1982-83’te de Galatasaray’da oynadığı ortaya çıktı.

Adana Demirspor lisansı ile basketbola başlayan Hasan Arat, Fenerbahçe ve Galatasaray’dan başka, Adanaspor, NASAŞ (şimdiki Ülker), İstanbulspor ve Yeşilyurt takımlarında oynadı. Hasan Arat, Beşiktaş başkan adaylarından biri. Bu nedenle, sporculuk yaşamında Fenerbahçe ve Galatasaray formaları giymiş olmasının, muhalifler tarafından kullanıldığını öne sürerek, “İki yıldan beri ikinci başkanım. Neden bu konu şimdi ortaya çıkarıldı?..

Hasan Arat ve ortağı Ethem Sancak Siirt’e taşınıyorlar

Hasan Arat: Gençliğimde giydiğim Fenerbahçe ve Galatasaray forması yüzünden birileri başkan olacaksa olsun” diyor.

ÇAĞDIŞILIK ÖRNEĞİ
Sporculuk yaşamının sorgulanmasının bir çağdışılık örneği olduğunu belirten Arat, sözlerini sölye sürdürdü: “Bu kadar takımda oynadıktan sonra Beşiktaşlı’yım demek benim için şereftir. Ben Beşiktaş’ı, ahlak ve ilkelerinden dolayı seçtim.

Hasan Arat: ‘Galatasaray gibi olacağız’

Hasan Arat: Tüm sporcular Beşiktaş’a üye olabilir. Ben bundan yararlandım.”

Beşiktaş tüzüğünün 8’inci maddesinin G bölümü 1’inci fıkrası gereği, kulübe 1994 yılında üye oldum. Bu tüzüğe göre; Beşiktaş forması altında, aralıksız, en az 5 yıl resmi ya da temsili yarışmaya katılan tüm sporcular Beşiktaş’a üye olabilir. Ben bundan yararlandım.”

NationalTurk Haber

Beşiktaş başkanlığına aday olanların hiçbirinin, kendisi gibi forma giyerek buraya gelmediğini dile getiren Hasan Arat, “Tribünün, soyunma odasının ne demek olduğunu iyi bilirim. Rakiplerin hangi felsefe ile yönetildiğini de bilirim” şeklinde konuştu.

Hasan Arat, Beşiktaş’ın futboldaki efsane ismi Şükrü Gülesin ile “Baba” Recep Adanır’ın bir sezon boyunca Galatasaray forması giydiğini, ama sonra Beşiktaş’ta yöneticilik yaptığını sözlerine ekledi.

Kaynak: Sabah

Hasan Arat ve Faruk Süren, Yalçın Granit’i andı

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu