GündemHaber

Beşiktaş Belediyesi’nde Şok!

Beşiktaş Belediyesi’nde Şok!İçişleri Bakanlığı, Beşiktaş Belediye Başkanımız İsmail Ünal hakkındaki birçok suçlamadan 3 tanesi için soruşturma izni verdi.

Daha önce Danıştay 1’inci Dairesi, İsmail Ünal hakkında, 21 ayrı suçlama ile ilgili olarak soruşturma açılmasına karar vermiş, ancak İçişleri Bakanlığı’ndan soruşturma izni çıkmamıştı.

Bu konuyu Star gazetesi yazarı Hadi Özışık gündeme getirmiş ancak suçlamaların içeriğiyle ilgili bilgi vermeyerek “Açıkla başkan. Sen açıklamazsan ben açıklayacağım” diyerek meydan okumuştu.

Beşiktaş Postası olarak çok merak edilen suçlamaları açıklıyoruz;

Söz konusu 21 suçlamayı tekrar ele alan İçişleri Bakanlığı, Bahçeşehir Üniversitesi’ne ait 5 binanın ve İsmail Karaman’a ait binanın kaçak yapılmasına göz yumulduğu, Belediye Meclis Üyelerinin bir kısmının menfaat karşılığı iş takipçiliği yaptığı, belediyenin eski temizlik garajının Başkan danışmanı Cem Bilge ile sanatçı Yılmaz Erdoğan’a verildiği, söz konusu yerin asfaltlanmasında yolsuzluk yapıldığı, ilçe sınırları dahilindeki ( Belediye binasının karşısında olanı barların) ruhsatsız olarak işletildiği iddiaları hakkında soruşturma yapılmasına izin verdi.

Tüm gelişmeler ve en özel haberler Beşiktaş Postası’nda yer almaya devam edecek.

Dikkati Çekenler

4 Yorum

  1. ARKADAŞLAR BUNLAR ZATEN BİLİNENLER,BEŞİKTAŞLI BİR VATANDAŞ SAHİLİNDE OTURULMAYAN,DAHA DOĞRUSU OTURMAYA YERİ OLMAYAN,BİR İLÇEDE YAIYOR,ARABASINIDA PARK EDEMİYOR,ORTAKÖYDE EN PİS ÇAYA DÜNYANIN PARASINI VERİYOR.AMA SAĞOLSUNLAR BELEDİYENİN GARAJIDA,PARK YAPILACAĞINA.PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR.KİM GELİRSE GELSİN,BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNİN,OTELLERİN,HEGOMONYASINI KIRMAYA GÜCÜ YETMEYECEK GİBİ GÖRÜNÜYOR,MAALESEF BEŞİKTAŞTA YAŞAM BİTMİŞTİR…

  2. neden durup durup da seçim arefesinde çıkıyor bunlar ortaya gerçekten merak ediyorum. Başkan eğer iddia edilen suçları işlemişse bile (ki ben şüpheliyim) bugüne kadar İçişleri Bakanlığı neden hiçbirşey yapmadı. Ayrıca sayın star yazarının da üslubundan ne olduğu, neci olduğu, kimlerin çığırtkanlığını yaptığı gayet güzel anlaşılıyor.
    Bir dönem beşiktaşta oturdum, şu anda oturuyor olsaydım kesinlikle İsmail Ünal’ı desteklerdim. CHP’li olduğu için değil, sadece başkanlık yaptığı, halka hizmet için çalıştığı için. Adını böyle saçma sapan haberlerle karalamaya çalışsalar da eminim Beşiktaş halkı başkanına sahip çıkacaktır.

  3. Sayın Bülent bey,Beşiktaş sahilindeki çay bahçelerinin kapatılması beni de rahatsız etti tabii ki ancak Ortaköyde çayı 5 sene önce 3 kuruşa mı içiyordunuz acaba bunu da merak etmiyo değilim.
    beşiktaş önümüzdeki 3 yılda çok daha modern, çok daha keyifli, hatta istanbulun gözbebeği diyebileceğimiz (gerçi bence şimdi de öyle ama) bir ilçe olacaktır. bütün o Tansaş’ın yıkılması ve meydanda yapılan değişiklik ve hazırlıklar bunun içindir, Bunları nerden biliyorum Beşiktaş Belediyesi Şehir Planlamada çalışan bir arkadaşımdan. bekleyin ve görün, bu kadar emekten sonra kaymağını başkalarına yedirtmeyin derim ben. Ne olursa olsun, Beşiktaş sadece Beşiktaşlıların değil tüm İstanbullularındır. Siz birer Beşiktaşlı olarak önce kendinize sonra tüm İstanbul halkına karşı büyük bir sorumluluk üstlendiğinizin bilincinde olun lütfen.Saygılar.

  4. murat beye yapıcı eleştirileri için teşekkürederim,hak da vermemek elde değil,kimseyi suçu sabit olmadıkça suçlayamayız,beşiktaşa emeği geçen tüm başkanlarada teşekkür ederiz.şehir planlamacısı arkadaşınızın dedikleri doğru.umarım kaldırımları ve sokakları taş döşerken bize çektirdikleri eziyetleri yine çekmeyiz.beşiktaşın acil otopark sorunu var,çarşı içinin düzenlenmesi,kesinlikle araba trafiğine kapanması gerek mekte.iskelenin önü ve etrafının taksici teröründen temizlenmesi gerekmektedir,gene tekrar ediyorum ki.beşiktaş tarihi boyunca BU KADAR TERK EDİLMEMİŞTİR,OKULLAR VE OTELLER.DERSHANELER TARAFINDAN İŞGAL EDİLMİŞTİR.insanlarımız oturup kafalarını dinleyecek yer bulmakta ,arabalarını park edecek yer byulmakta zorlanırken,boş yerler veya okullarımız otellere,ünüversitelere peşkeş çekilmektedir.keşke bu forumlar ve katılanlar çoğalsa da,dertlerimizi ortaklaşa açıklayabisek.ben başkanlarımızında bu sorunları çözebileceklerine inanmıyorum.zira bütün yasa ve imar planları büyükşehirden yada başkentten çıkmaktadır.son imar durumlarında yükseklik bizim için 12.5 m indirilirken,maşallah gökdelenler için böyle bir uyulamaya gerek görülmemiştir.son örnek eski çapamarkanın yeride yapılacak bina gibi.tekrar ediyorum,beşiktaş ne yapılırsa yapılsın artık sosyal ve tarihi dokusunu kaybetmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu