Beşiktaş Belediyesinde büyük vurgun iddiası

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Belediyesi ve Rıza Akpolat Takvim gazetesinin “13 milyonluk ihale skandalında adresler hayali vurgun gerçek” başlığıyla gündeme bomba gibi düştü

CHP’li Beşiktaş Belediyesi’ndeki 13 milyonluk ihale vurgununda araç kiralama ihalesinin verildiği Unosit Otomotiv firmasının izini sürdük. Firmanın resmi belgelerde yer alan Bakırköy, Başakşehir ve Avcılar’daki üç adresinin de sahte olduğu ortaya çıktı.

CHP’li Beşiktaş Belediyesi’nde yaşanan 13 milyonluk vurgun olayında, yeni detaylar çıktı. Sayıştay Raporları’na yansıyan vurgun olayıyla ilgili olarak yeni bilgilere ulaşıldı.

ÜÇ ADRES DE SAHTE
Beşiktaş Belediyesi’nin 12 milyon 980 bin liralık araç kiralama ihalesini alan Unosit firmasının, 800 bin liralık teminat mektubunun sahte çıktığı ortaya çıkmıştı. MASAK incelemesi ve savcılığa suç duyurusuna rağmen Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat‘ın bilgisi dahilinde Necati Kendigelen’e ait firmaya belediyeden 11.8 milyon ödendiği belirlenmişti. Son olarak ise firmanın Rıza Akpolat’ın akrabası olan zurna sanatçısı Veli Uslu’nun üzerine bilgisi dışında devredildiği tespit edilmişti. Halkın 11.8 milyonunu alıp ortadan kaybolan şirketin izi sürüldü ve şoke edici gerçekle karşılaşıldı.

Araç ihalesini alan Unosit Otomotiv’in ihale açıldığında verdiği resmi belgelerde Bakırköy’de “Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Caddesi No: 17/7″yi adres olarak göstermişti. Ancak söz konusu kayıtlarındaki adrese gittiğimizde, 17/7 gibi bir numara olmadığını gördük. Yeşilköy Caddesi üzerinde 17/A-B adresi vardı. Burada ise yıllardır başka bir firma faaliyet gösteriyordu ve söz konusu şirketin burada hiçbir zaman var olmadığını tespit ettik. Şu anda adreste faaliyet gösteren şirketin çalışanları ise, “Bizim olaylabir ilgimiz yok. Yıllardır burada faaliyet gösteriyoruz. Bu kişiler bizim adresimizi kullanmışlar. Söz konusu kişileri tanımıyoruz” dedi.

Araç ihalesini alan Unosit Otomotiv’in ihale açıldığında verdiği resmi belgelerde Bakırköy’de “Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Caddesi No: 17/7″yi adres olarak göstermişti. Ancak söz konusu kayıtlarındaki adrese gittiğimizde, 17/7 gibi bir numara olmadığını gördük. Yeşilköy Caddesi üzerinde 17/A-B adresi vardı. Burada ise yıllardır başka bir firma faaliyet gösteriyordu ve söz konusu şirketin burada hiçbir zaman var olmadığını tespit ettik. Şu anda adreste faaliyet gösteren şirketin çalışanları ise, “Bizim olayla bir ilgimiz yok. Yıllardır burada faaliyet gösteriyoruz. Bu kişiler bizim adresimizi kullanmışlar. Söz konusu kişileri tanımıyoruz” dedi.

Son olarak şirketin İstanbul Ticaret Odası’nda kayıtlı olan Avcılar’daki adresine gittik. “Merkez Mahallesi, Ahmet Taner Kışlalı Caddesi, İsmailbey Apt. No: 17/6” olarak görünen adresin de ailelerin oturduğu dairelerin bulunduğu apartman olduğu ortaya çıktı.

Beşiktaş Belediyesinde neler oluyor?

Paylaş.

Bir Cevap Yaz