BJK HaberleriSpor Haberleri

Ahmet Nur Çebi: Tevfik Yamantürk’ün başkan adaylığı niyeti varsa gerekçeleriyle bunu ifade etmeli.

Beşiktaş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nur Çebi, hazırlıklarını Antalya Gloria Sports Arena’da sürdüren Futbol Takımının kampında, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Ahmet Nur Çebi Önder Karaveli’yi unuttu

Ahmet Nur Çebi, Antalya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtlarken; “Geldiğimden bu yana; Sergen Yalçın, Valerien Ismael, şimdi de Şenol Güneş’le çalışıyorum.” diyerek Önder Karaveli’ye verdiği görevi unuttu.

Ahmet Nur Çebi’nin Önder Karaveli ile 6 aylık sözleşme imzalanması bekleniyor.

Ahmet Nur Çebi: “Fedakarlıkta bulunuyorum”

“Beşiktaş benim için çok kıymetli. Bazen yer aldığınız kurumlara zarar vermemek adına fedakârlık yapmanız gerekir. Ben de şu anda fedakarlıkta bulunuyorum. Camia kaosa sürüklenmesin, marka değeri zarar görmesin diye sessiz kalarak fedakarlıkta bulunuyorum. Divandaki konuşmaların değerlendirmesini camiamız yapacaktır. Beşiktaş camiası akıllı ve tecrübelidir.

Altı ay önce bir seçim yaşadık. Seçimden önceki dönem herkesin o seçime katılmasını istemiştim. O gün o seçime katılmayanlar şimdi seçim havası yaratmak istiyorlar. Bunu neden yaptıklarını anlamış değilim. Bırakacağımı, yorulduğumu düşünenler olabilir.

Ahmet Nur Çebi: İkinci başkanlığımdan bu yana borç yönetiyorum

Biz kötü bir şey yapmıyoruz. Kulüp mali olarak iyiye gidiyor. İkinci başkanlığımdan bu yana varlık değil borç yönetiyorum. Çalıştığım yönetici arkadaşlarımdan son derece memnunum. Yönetici arkadaşlarımla pek çok şey başardık. Pandemide şampiyon olduk.

Kimseye maaş borcumuz yok, faturalarımızı ödüyoruz. Benim dönemimde 300 milyon liralık faaliyet zararı vardır. Bizden önceki yönetimin aldığı ve faydalanamadığımız oyuncularla pandemi olmasaydı borcumuz 3 milyar lira daha az olacaktı.

Kulübün borçlarını ödeyebiliyor olmasını başarı olarak görüyorum. “Burada borçları ödeyebilecek birilerini görmüyorum” diyenlerden duruma daha iyi niyetli bakmalarını rica ediyorum. Seçim olursa herkesin seçime katılma hakkı olur.

Genç taraftarlarımızı kötü emellerine alet ederek kimse bir yere varamaz. Kimin ne yaptığını biliyoruz. Benim ve yönetimin taraftar üzerinden aşağı çekilmeye çalışılmasını doğru bulmuyorum. Kaosa gerek yok. Biz bu seneyi birlik beraberlik yılı ilan ettik.

Ahmet Nur Çebi: Tevfik Yamantürk’ün başkan adaylığı niyeti varsa gerekçeleriyle bunu ifade etmeli.

Tevfik Yamantürk’ün başkan adaylığı niyeti varsa gerekçeleriyle bunu ifade etmeli. Hem camiada görev yapıp hem muhalefet yapmak olmaz. Birbirimizle itişip kakışmanın anlamı yok. Ben bu konuda camiama güveniyorum.

Hasan Arat ve ortağı Ethem Sancak Siirt’e taşınıyorlar

“Yönetici arkadaşlarımın CV’lerini hazırlatıp göndereceğim”

Takımda birlik ve beraberlik var. Oyuncularımız gayet istekli. Ligin en iyi takımlarından birine sahibiz. Pandemi döneminde alınan kupaları yok saymak isteyenler var. Geldiğimden bu yana; Sergen Yalçın, Valerien Ismael, şimdi de Şenol Güneş’le çalışıyorum. Güneş’ten ve takımdan beklentim fazla. Yönetici arkadaşlarımın nasıl başarılı iş insanı olduklarını göremeyenler için CV’lerini hazırlatıp kendilerine göndereceğim.

“Şenol Güneş’in kulübe gelmesinde önemli rol oynadım.”

İkinci başkanlığım dönemimde Şenol Güneş’in kulübe gelmesinde önemli rol oynadım. İki şampiyonluk sürecinde futbol şube sorumluluğu yaptım. Şenol Güneş, Türk futbolu için önemli bir değerdir; hırslı, istekli ve donanımlıdır. Sezon başındaki transferlerimizin iyi olduğunu düşünüyoruz. Bir şeyler değişecekse ocak ayında değişecektir. Önümüzde altı haftalık bir periyot var. O periyodun sonunda değerlendirme yapmak üzere hocamızla mutabakata vardık.

Yabancı oyuncu konusunda 9+2 şeklinde devam edilmesini ifade etmiştik. Biz mevcut şartlara göre transferler yaptık. Yabancı oyuncu kuralı şimdi serbest bırakılırsa neden bir sene önce yapmadınız ve maddi kayıplarımız ne olacak diye sorular sorma hakkımız olur.

Yabancı sınırlamasını istemek bir çelişkidir.

Avrupa’yla yarışmak isteyeceksiniz ama yerli oyuncularınız yabancı oyuncularla rekabet etmesin diyeceksiniz, böyle bir şey olamaz. Bu bir çelişkidir. Yerli oyuncular formayı kural gereği değil bileklerinin hakkıyla giysinler. Türk futbolu adına bu durumu sağlıklı bulmuyorum. Ancak, içinde bulunduğum konum gereği zararımın tazminini istemek zorundayım.

Ahmet Nur Çebi: Sahaya çıkıyorsunuz 11 yabancı oynuyor. İçinde bir Türk oyuncu yok

Kulüplerin maddi olarak tek çıkış yolu, futbolculara ödedikleri paranın aşağı çekilmesidir. Bunun için ucuz bedellerle genç oyuncular keşfedilmeli, altyapıya önem verilmeli. Altyapıdan çıkan ve ucuza alınan oyuncular değerini bulunca satılmalı, arkalarından yenileri gelmeli.

Ahmet Nur Çebi: Türkiye’de yabancı transferlerinde kısıtlama olmalıdır

Beşiktaş çok büyük bir camia. 30 bin kişilik kongre yapısına sahip olan kulüpte hep aynı yüzler gündeme geliyor. Camiada yeni insanlara yer açmalıyız. Ben görevde olduğum sürece camiaya yeni isimler kazandıracağım. Benim vizyonum budur. Beşiktaş her şeyin en iyisine layık.

Romain Saiss ve Wout Weghorst, Dünya Kupası’nda Türkiye liglerinde forma giyen futbolcular olarak yollarına devam ediyorlar. İki oyuncumuzla da gurur duyuyorum. İnşallah ülkeleriyle finale yükselirler. İki oyuncumuzun transferinde emeği olan Emre Kocadağ ile Ceyhun Kazancı’ya teşekkür ediyorum.

Caner Erkin, hırsını beğendiğim iyi bir oyuncudur. İş başka, aşk başka. Altı haftalık periyot sonunda ona ihtiyacımız olacak mı, olmayacak mı göreceğiz. Bugün için kendisi gündemimizde değil.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu