HaberPolitika Haberleri

Tarihi CHP Kurultayı’nda büyük izdiham

kilicdaroglu pankart613

CHP’nin 33.olağan Kurultayı, delegeler ve partililerin katılımıyla Atatürk Spor Salonu’nda yapılıyor.

Kurultay salonuna gelen delegeler ve partililer, güvenlik kontrolünden geçerek içeri alındı.
Salonda tribünler delegeler ve protokol için ayrılırken, salon zemininde ise gazetecilerin çalışması için düzenleme yapıldı.

Salonda konuşmaların yapılacağı sahnenin üst bölümüne Atatürk ve eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın büyük boy posterleri asıldı. Fotoğrafta Atatürk’ün, “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi” sözü yer alıyor.

Bu fotoğrafın tam karşısında ise yumruğunu sıkmış olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafı ile “CHP Türkiye’nin zaptedilemeyen kalesidir” yazısı yer alıyor.

Büyük bir katılımın olduğu Kurultay salonunda üç ayrı sinevizyon kuruldu. Salonda “Önderimiz Kemal Hedefimiz iktidar”, “Türkiye başbakanını seçiyor”, “Türkiye’nin umudu Kemal Kılıçdaroğlu”, “Eğilmeyen başımız susmayan dilimiz bükülmeyen bileğimiz Kemal Kılıçdaroğlu”, “CHP Türkiye’nin zaptedilmeyen kalesidir”, “İnanıyoruz güveniyoruz, seviyoruz” pankartları asıldı.

CHP’den davet beklediğini açıkça belirten Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, salona partililerin sevgi gösterisi arasında girdi. Genç, “Halkın beklediği kurutltay, destek veriyorum, destek veriyoruz…” dedi.

Rahşan Ecevit ve Emrehan Halıcı kurultay salonuna gelenler arasındaydı.

NationalTurk Haber

Tek Aday Kemal Kılıçdaroğlu
CHP’nin 33′ncü olağan kurultayında bugün bin 250 delege genel başkanı seçecek. Tek adaylı Kurultay’da yarın da PM, Yüksek Disiplin Kurulu seçimi yapılacak.

Atatürk Spor Salonu’nda başlayan kurultayda 1249 delege sandığa giderek oy kullanacak. Kurultayda delegelerin yüzde 20’sinin imzasını bulan ise genel başkanlık için aday olabilecek. Kurultayın ilk günü Genel Başkan, ikinci günü de Parti Meclisi seçilecek.

[adrotate group=”53″] [adrotate group=”58″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu