“Türkiye Ligi sandığımdan zormuş”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş’ın Çek futbolcusu Tomas Zapotocny, Futbol Federasyonu’nun aylık resmi yayın organı Tam Saha dergisinin nisan sayısında röportajında ilginç açıklamalar yaptı.

Zapotocny, yedek kalmasının kendisini negatif yönde etkilemediğini belirterek  ”Oyuncular yedek kalmaktan hoşlanmaz. Ama bir yandan da 28 yaşındayım ve artık tecrübeli bir futbolcuyum. Yedek oturmanın beni negatif yönde etkilediğini söyleyemem, aksine pozitif bakmaya başladım. Bazı maçlarda yedek kaldım ve takımımın ne kadar kaliteli, içerideki rekabetin ne kadar yüksek olduğunu görerek, takımım adına motive oldum. Sadece ben değil, çok kaliteli futbolcular olan Cisse, Bobo, Holosko, Uğur İnceman bile yedek kalabiliyor” dedi.

Türkiye’de oynadığı rakipler içinde en fazla zorlandığı takımın Trabzonspor olduğunu vurgulayan Çek oyuncu, şunları kaydetti:

”Trabzonspor’da Gökhan Ünal ve Umut Bulut gibi çok iyi forvetler var. Onların, çok tatsız rakipler olduğunu söyleyebilirim. Güçlüler, hızlılar ve toplara da zaman zaman çok iyi vurabiliyorlar. Galatasaray ve Fenerbahçe derbilerinde de zorlandık, ama onlarla karşılaştırdığımızda bence Trabzonspor ve Sivasspor daha iyi takımlar. Bir yandan da hiç kolay maçımız olmadı. Beşiktaş’a transfer olmadan önce Galatasaray ve Fenerbahçe dışındaki takımlara karşı çok rahat oynarız diye düşünüyordum, ama Türkiye Ligi’nde kolay maç olduğu söylenemez.”

Tomas Zapotocny, Beşiktaş’ta olabildiğince uzun süre oynamayı ve kaptan olmayı istediğini, bu yüzden de Türkçe dersleri almaya başladığını da sözlerine ekledi.

Share.

Leave A Reply