GündemMünevver Karabulut Cinayeti

“Başka Tuğçeler ölmesin” yürüyüşü

Tuğçe Anlaş YürüyüşAdana’da eski sevgilisi Malik En tarafından boğazı kesilerek öldürülen 20 yaşındaki Tuğçe Anlaş’ın ailesi ve yakınları “Başka Tuğçeler ölmesin” yürüyüşü yaptı.

Yaklaşık 500 kişilik grup ellerinde “Canımızdan can isteyin, ömrümüzden ömür isteyin ama cinayet işlemeyin”, “Adalet bu ülkenin neresinde?”, “Gençliğimizi yaşamadan ölüyoruz”, “Tuğçe tokat yedi, adalet katile yumruk atacak mı?” yazılı pankartlar taşıyıp “Tuğçe ölmedin, kalbimizde yaşıyorsun” sloganları attı.

Akkapı mezarlığında sona eren yürüyüşün ardından kabir başında anne ve baba fenalık geçirerek feryat etti.

Aile adına açıklama yapan Tuğçe’nin kuzeni Aygül Haskaya da seslerini milyonlara duyurmak için toplandıklarını belirterek, şunları söyledi: “Sesimiz ulaşsın ki başka Tuğçeler, Münevverler hayatının baharındayken 17 yaşındaki canilerin kör bıçağıyla hayata veda etmesin. 17 yaşındayken işlenen cinayetlerin de yaptırımı ağır olmalı. Tuğçe’nin katil zanlısı M.E. ve Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu, az bir cezayla kurtulurlarsa kısa süre sonra toplumun içine karışacak, yaptıkları yanlarına kar kalacaktır!’

Dikkati Çekenler

Bir Yorum

  1. ALLAH aynı acıyı onada yaşatsın İDAM KALKTI CİNAYET ÇOĞALDI böyle canileri hapse atmamak lazım halka vereceksin halk ona gereken cezayı verir zaten ONU İNSANLARA VERİN BOŞUNA DEVLETİN EKMEĞİNİ SUYUNU TÜKETMESİN…ÖNER.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu