Ahmet Nur Çebi: Babam Beşiktaşlıdır

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, bugün düzenlenen divan kurulu toplantısında Hürser Tekinoktay’a ilginç yanıtlar verdi.

Çebi, Fulya davası konusunda Tekinoktay’ın iddialarına “önemsemiyorum” diyerek cevap vermezken, babasının Beşiktaşlı olduğu konusuna vurgu yaptı.

Çebi’nin konuyla ilgili açıklamaları şöyle;

“Genelde konuşmacıların eleştirilerine çıkıp cevap veriyordum. Şu anda bu sorular elime geldi. Çok ilginç, yeni yeni arkadaşlar. Bizim o şov yapanlar vardı ya divan kurullarında, onlar yok. Herhalde yüzyüze yapacağımız zaman onlar yine burada olacaktır muhtemelen.

Gönüllü görev yapan sayın avukatımız Ümit beye teşekkür ederim. Kampanya başladığından bu tarafa bir Fulya davası adı altında isimlendirilen konuya açıklık getirdiği için. Tahmin ediyorum artık herkes anlamıştır bu konuyu. Bu konuyu gündeme getiren sayın Hürser Tekinoktay beyefendinin yapmış olduğu bir toplantı söz konusu oldu. Oradaki konuşmaların bir iki tanesini diyeyim, gerisini çok önemsemiyorum. Benim babam iyi bir Beşiktaşlıdır, Trabzonsporlu diyerek onu aşağılamaya çalışmak benim şahsımı Trabzonsporlu diyerek aşağılamaya çalışmayı şiddetle reddediyorum, buradan kınıyorum. Hürser Tekinoktay’dan daha iyi bir Beşiktaşlı olduğumu ispat etmeye hazırım. Yaptığım görevler ortada, fedakarlıklar, aldığım yük ortada. Böyle bir yakıştırma yapmasını hoş bulmuyorum.

Bir de bir ifade var burada. “Demirören ve Orman’ın babalarından gelen bir kültür vardı ama bu camiaya geldiğinizde o kültür kodlarını benimsemiş olmamız lazım.”

O kodlar bende var sayın Tekinoktay. Sizde olup olmadığını bir check edin. Ben babama teşekkür ediyorum. Artık babamla ilgili kişilerin tweet atmalarını ve ifadelerde bulunmalarını saygısızlık olarak kabul ediyorum. Bundan sonra çok daha sertleşeceğimi ve kabul etmeyeceğimi buradan ifade etmek istiyorum. Babam kendi elleriyle, tırnaklarıyla stadın önüne bir kartal heykeli koydu. Trabzonsporlu birinin orada ismi neden geçiyormuş dediler. Benim babam o ismi oraya koymak istemedi, Fikret Orman koydurdu. Çok istiyorsanız da gelin ellerinizi çıkartın. Varsa yüreğiniz, bekliyorum.”

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: