Tekinoktay’dan göreve davet çağrısı!

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 9 Ocak Perşembe günü yapılacak genel kurul toplantısı öncesi tartışmalar büyüyor.

Yönetim kurulu aday listesinde kulüp yönetim kurulu başkanı Ahmet Nur Çebi, 2. Başkan Adnan Dalgakıran ve yönetici Mesut Urgancılar’ın isimleri yer almadığı detayının ortaya çıkmasından sonra Divan Kurulu üyesi Tekinoktay şirketin kurulduğundan beri Beşiktaş Başkanı tarafından yönetildiğini aksi bir durumun söz konusu olamayacağını bugün Twitter hesabından duyurdu.

Tekinoktay’ın Twitter’dan yaptığı paylaşım şöyle;

Kulübümüzün internet sitesinde yayınlanan BJK Futbol A.Ş. Olağan Genel Kurul Çağrı Metninde belirtildiği üzere sayın başkanımız Ahmet Nur Çebi, 2. Başkan sayın Adnan Dalgakıran ile Genel Sekreter ve İcra Kurulu Başkanı sayın Mesut Urgancılar’ın 31 Ekim 2019’dan beri görev aldıkları Futbol A.Ş. yönetim kurulundan ayrılacaklarını öğrenmiş bulunmaktayız.

BJK A.Ş.’nin halka açıldığı tarihten beri yönetim kurulu başkanı ve üyeleri, kulübümüzün başkanı ve yönetim kurulu üyelerimizden oluşmaktaydı. Beşiktaş Kulübü Genel Kurulu’nun yetki vermediği, dernek yönetim kurulunda bulunmayan herhangi bir kişi hiçbir zaman Futbol A.Ş.’nin yönetim kurulunda bulunmamıştır.

Beşiktaş markasının ve bütçesinin yönetildiği birinci yer Futbol A.Ş. yönetim kurulu başkanlığıdır. Beşiktaş kulübü başkanı, ikinci başkanı ve genel sekreteri, bu bütçedeki ve prestijdeki şirketimizin yetki ve sorumluluğunu üzerlerinde bulundurmak ve muhafaza etmek zorundadır.

BJK Futbol A.Ş.’yi yönetim kurulu dışından kişilerin yönetecek olması ihtimali, kulübümüzün ve şirketimizin teamüllerine aykırı olduğu gibi yanlış anlaşılmalara da yol açabilecek, mevcut ve gelecekteki yatırımcılar için de güven ortamını sarsabilecek bir durum söz konusu olacaktır.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün başkanı bugüne kadar teamüllerde olduğu gibi de Futbol A.Ş’nin de yönetim kurulu başkanı olmalıdır. Aksi takdirde Futbol A.Ş’nin başına atanmış birisi Beşiktaş Kulübünün başkanı pozisyonuna gelmiş olacaktır.

Sayın başkanın bu konuda Beşiktaş’ın menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğini ve kararını yeniden gözden geçireceğini umut ediyoruz.

Hürser Tekinoktay

Bilgi için: Resmi site bağlantısı (Sayfa 6 ve 7)

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: