Gökçe: Beşiktaş’ı kim temsil edecek? Kulüp Başkanı Çebi mi, şirket Başkanı Sümer mi?

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Milliyet gazetesi yazarı Atilla Gökçe, bugünkü yazısında başkan Ahmet Nur Çebi’nin BJK A.Ş. yönetimine girmemesini kaleme aldı ve Çebi ile konuştuklarını aktardı.

Atilla Gökçe’nin yazısının ilgili bölümü şöyle;

“Sorunun yanıtını 9 Ocak Perşembe günü yapılacak şirket genel kurulunda öğreneceğiz. Başkan Ahmet Nur Çebi, II.Başkan Adnan Dalgakıran ve Genel Sekreter Ahmet Mesut Urgancılar’ın şirket yönetimine aday olmayacaklarını öğrendim.
Kulüp yönetiminin dışından Cenk Sümer’in şirket başkanı, Celal Aral’ın da yönetim kurulu üyesi olacağı söyleniyor.
Konuyu bilenler, önceki dönem başkanları ve bazı yöneticilerin vergi, SSK borçları ve diğer ödemeler için kişisel kefalet verdiğini; Çebi ve yönetici arkadaşlarının bu kefaleti vermemek için şirket yönetiminde yer almayacağını öne sürüyor. Bu durumda TFF, Kulüpler Birliği ve protokolda Beşiktaş’ı kim temsil edecek? Kulüp Başkanı Çebi mi, şirket Başkanı Sümer mi? Ortada ikili bir bilmece var. Yarın ola, hayrola!
Başkan Çebi’yi aradım. Gece görüşebildik. Söyledikleri aynen şöyle : “Biz tek imza, tek adam yönetimini doğru bulmuyoruz. Kuvvetler ayrılığına inanıyoruz. Futbol AŞ’nin en büyük hissedarı olarak şirket başkanına hesap sorabilmeliyim. O nedenle kulüp ve şirket yönetimlerini ayırdık. Şirketin hesapları daha sağlıklı. Asıl sorun dernek yapısındaki kulüplerde. O sorumluluğu da zaten biz üstleniyoruz.”

Paylaş:

Bir Yorum Yaz