Tekinoktay: Beşiktaş’ın geleceği ne yazık ki karanlığa düşürülmektedir

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Son seçimlerde Beşiktaş Başkan Adaylarından olan Hürser Tekinoktay Beşiktaş ve futbol gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Duhuliye.com’un sorularını yanıtlayan Hürser Tekinoktay, Beşiktaş Kulübünün satılmasına yönelik çıkan haberlerden, bağış kampanyasına kadar pek çok konuda düşüncelerini açıkladı.

İşte Hürser Tekinoktay’ın açıklamaları:

Öncelikle şunu tekrar belirtmek isterim.
Cumhuriyet tarihinden eski olan güzide kulübümüz için bunların telafuz edilmesi bile zuldür.
Ne yazık ki buna sebep olanlar son 20 yılın yöneticileri başta olmak üzere genel kurula karışan ve iradeyi fesata uğratmış olan sözde üyeler ve onları yönetenlerdir.
Mevcut yönetim kurulu, kongre üyelik yapısını gerçek Beşiktaşlılara açmaz ise ne yazık ki bu işlerin baş sorumlusu olarak tarihe geçeceklerdir.
Ayrıca umut olarak sunulan bağış kampanyasından önce şayet biraz samimiyetleri varsa ilk olarak Beşiktaş’ı halka açacak 4B Projesini hayata geçirirler. Kongre salonlarını dolduran ve mahkeme bilirkişleri tarafından da tespiti yapılmış usulsüz üyeler hatta içlerinde başka takım sempatizanları ve taraftarlarının bulunduğu bir kongre yapısının oluştuğu herkes tarafından bilinmektedir.

Otobüslerle toplu olarak getirilip otellerde bedava ağırlanan kişilerin ve grupların bulunduğu yerde 3-5 bin kişi ile Türk futbol tarihin en eski ve güzide kulübü olan kulübümüzün geleceği ne yazık ki karanlığa düşürülmektedir.

Bunlara müsaade edenler yıllarca tribünlerde kombine kartlarını alan ve sürekli kulübe katkı sağlayan gerçek Beşiktaşlıların kulübe üye oluşunu engellemişlerdir.

Hatta daha bir kaç yıl önce mevcut yönetim kurulu başkanı, yöneticileri ve destekçilerinin bulunduğu dönemde 2.000 TL olan kulübe giriş aidatı 1.200 Türk Lirasına düşürülmüş hemen kısa bir süre sonra tekrar 5.000 Türk Lirasına çıkartılmıştır.

Şimdi hep beraber göreceğiz, eğer iddia edildiği gibi her şeyi Fikret Orman tek başına yaptıysa aidatları tekrar eski haline düşürün ve kredi kartları ile taksitlendirerek başta kombine kart sahipleri olmak üzere on binlerce gerçek Beşiktaşlıyı içeri alın.

Beşiktaş Başkanını Beşiktaşlılar seçsin ve ibra etsin!

Benfica, Bayern, Barcelona ile birlikte en büyük üye yapısına sahip olan 4. Kulüp olmamız ile ilgili projemiz 4B’yi hayata geçirin.
Bu hem Kuveyt, Katar vs vs gibi nahoş söylentilerin sonlanmasına sebep olacak hem de ekonomik ve insan kaynağı olarak Beşiktaş’ı Avrupa’da en iyi yerlere getirecek baş unsur olacaktır.
Geleceği düşünen gerçek Beşiktaşlılara sesleniyorum, efendim PSG’yi de Katarlılar aldı İngilizler de yapıyor diyerek kimsenin sizi kandırmasına müsaade etmeyin. Unutmayalım ki Fransızlar ve İngilizler, Afrikalılar ve Arap dünyasını/petrolü başta olmak üzere her türlü sömürü düzeninden istifade eden sömüren ülkelerdir.

Katalonya’nın en önemli takımı olan Barcelona’yı almaya hiçbir güç yetmemiştir. Onların da böyle bir düşüncesi hiçbir zaman olmamıştır.

Beşiktaş Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan eski olup Cumhuriyetin kurulması ve Türkiye’nin bağımsızlığı için baş rolü oynayan bir misyonu olmuştur.

Beşiktaş bir futbol takımı değil, çok daha ötesidir.
Sevgili Beşiktaşlılar, Beşiktaş’ın halka açılmasını talep edin….
Hem de her yerde her ortamda talep edin…

Düzenlenmesi planlanan bağış kampanyası ile ilgili olaraksa Hürser Tekinoktay şu açıklamaları yaptı:

Az önce söylediğim gibi küçük olsun bizim olsun veya aynı düzenek bizi seçsin veya bizden sonra devredeceğimiz birini seçsin derseniz ve Beşiktaş’ı 100 Binlere açmadan başlanacak bağış kampanyası var olan potansiyel için beklenen performansı asla veremeyecek ve hatta özkaynakları bilerek veya bilmeyerek heba etmekten başka bir işe yaramayacaktır.

Hürser Tekinoktay, Trabzonspor yönetiminin açıklamaları ve Guilherme ile ilgili de konuştu

Trabzonspor daha önce 3 büyüklerin şampiyonluk serisine son veren ilk Anadolu takımı olmuştu. Ve o tarihlerde Ali Kemal’ler, Necmi’ler ile tamamı Karadenizli gençlerle kurulan ve şampiyon olan Trabzonspor herkesin o dönemlerde ve sonraki yıllarda sempatisini kazanmıştı.

Ancak bu sene yarışta Trabzonspor yönetiminin centilmence olmayacak bazı girişimleri tüm spor kamuoyu tarafından biliniyor ve görülüyor.

Özelikle siyaset ile ilgili yakın ilişkileri spor kamuoyunda haksız rekabetin oluşacağı kaygısını verirken yöneticilerin daha da dikkatli olması gerekirken Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’a istediği ve kendi oyuncusu olan ve neredeyse sıfır/komik maliyeti olan Guilherme’yi transfer edip bizim maçta oynatması şık olmamıştır.

Bu rekabet dışında her şeyden önce Trabzonlu olan Ahmet Nur Çebi’ye kendi hemşehrisine karşı da bir saygısızlık ve düşüncesizliktir.

Ayrıca Beşiktaş deplasmanında kendisine yasal olarak ayrılan yerlerin dışında başta localar olmak üzere bir çok yerde Trabzonsporlu taraftarlar stada girmiş ve hoş olmayan bazı münakaşalara sebebiyet verilmiştir.

Bunun kendileri tarafından bilinmeden, talep edilmeden olması mümkün değildir.

Ayrıca bazı localara davet edildi diye cevap verilecekse o zaman böyle önemli maçta loca sahipleri neredeydi? Veya Fikret Orman döneminde o localar yine boş mu kalıyordu?Boş kalan yerlere misafir takım tarftarları alınıyor muydu ? Veya boş kalan yerlere davet edilen misafirler aynı misafirler miydi? Bir bedel ödeniyor muydu ?O zaman akla bir sürü soru gelecektir.

Bu iki konunun dışında yöneticilerin Sörloth olayında kravat takıp TFF’ye götürüp ceza indirimine gitmek istemesi bile şık değildir.

Quaresma/ Elneny vs aynı eylemden 3-5 maç ceza alırlarken aynı rakibinize karşı haksız bir ceza indiriminde bulunup bir de üstüne transfer etmek istediği futbolcuyu oynatıp bir de üstüne ceza indirimini başardığınız futbolcunun VAR’a bile gitmeye tenezzül edilmeyen açık ve net bir faulle topa sahip olup 1 puan alınmasına sebep oluyorsanız,
Bu haksız rekabet tepkilerini daha da arttıracak ve Trabzon’lu olmayan ama Trabzonspor’a geçmişten dolayı sempati ile bakan insanları hayal kırıklığına uğratacaktır.

Ben de bir futbol adamı olarak sokaktaki vatandaş gibi böyle düşünüyorum.

Son olarak Tekinoktay, TFF ilişkilerini değerlendirdi.

Beşiktaş yönetimi meşhur Zorlu toplantısının hemen akabinde bu işte biz yokuz dedi.
Oysa yaklaşık 20-25 yıldır Türkiye’de MHK ve TFF marifetiyle neler olduğunu herkes biliyor. Bunlara sessiz kalırsanız oyunun da dışında kalırsınız.
Bakın en basiti Ahmet Nur Çebi konuşmadan ceza alıyor! Verilen ceza Beşiktaş Resmi sitesinden yapılan yazılı açıklama.
Peki siz TFF resmi sitesinde Beşiktaş JK başkanı Erdal Torunoğulları diye açıklama yapıyorsunuz ( Ki doğru ) O zaman niye Erdal Torunoğulları yerine Dernek Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye ceza veriyorsunuz diyemeyecek kadar durum kötü.
Başka söylenecek bir şey var mı?

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: