Tamer Mert: 1.7 milyar zarar bütçeleyen ‘Avansçıları’ ibra etmeyin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Önceki dönem Beşiktaş başkan adayı Hürser Tekinoktay’ın 2 kez katıldığı seçimde yönetim kurulu listesinde olan Finans uzmanı Tamer Mert Çebi yönetiminin ibra edilememesi konusunda çağrı yaptı.

Tamer Mert çağrısında faaliyet raporlarının incelediğini ve Ahmet Nur Çebi yönetiminin ibra edilmemesini ve borçlanmanın peşin hazılandığı bütçenin red edilemesi gerektiğini açıkladı.

” İbra etmeyin, bütçeyi reddedin.”

Tamer Mert’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaları şöyle:

“Faaliyet raporunu bugün edindim. Mevcutlar 2022 yılında 1.7 MİLYAR TL ZARAR bütçelemiş . GENEL KURUL ÜYELERİ BU BÜTÇEYİ RED EDİN . Bu bütçeye onay vermek bugün 5.5 MİLYAR TL olan borcun , Mayıs 23’de 7.5 MİLYAR TL olmasına onay vermektir.GKÜyeleri İbra etmeyin, bütçeyi reddedin.”

“Devraldıkları 2.6 milyar TL borcu Mayıs 22 itibarıyla ~ 5.5 milyar TL ‘ye çıkaran , 2021 yılında 688 milyon TL zarar eden , örtbasçı , taraftarına ve üyesine cengaver , TFF ve MHK’ye avansçı , mevcut BJK YK’nu 28 Mayıs’ta İBRA ETMEYİN . 1.7 milyar TL zararlı BÜTÇEYİ REDDEDİN”İnsan kaynakları müdürünü yakasından tutup kapıya koyardım.” diyerek cevap vermişti.

“İnsan kaynakları müdürünü yakasından tutup kapıya koyardım”

Tamer Mert, Aralık ayında yapılan son mali genel kurulda Ahmet Nur Çebi’nin “Abdullah Avcı, kendisi ‘buraya kadar daha fazla etkileyeceğim-ekleyeceğim bir şeyim yok’ diyerek gitme isteklerini belirtmiş bir hocadır. Benim hocam değildir, ben getirmedim” demesi üzerine Ahmet Nur Çebi’ye  bunu yapan “İnsan kaynakları müdürünü yakasından tutup kapıya koyardım.” diyerek cevap vermişti.

 

Share.

1 Yorum

  1. Pingback: Tamer Mert: 1.7 milyar zarar bütçeleyen ‘Avansçıları’ ibra etmeyin - Medya Oluşum

Leave A Reply