Süleyman Oktay: İnşaatçı başkan, tekstilci yönetici! Futboldan gelen bir kişi bile yok

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Beşiktaş’ın eski futbolcularından ve Eski Sporcular Derneği Başkanı Süleyman Oktay, futbolu artık futboldan gelenlerin yönetmesi gerektiğini belirterek iş adamı adaylara tepki gösterdi.

Radyospor’da Özgür Sancar’ın programına katılan Oktay şunları söyledi:

“Burası Beşiktaş Jimnastik Kulübü, birçok branşımız var. Ama 20-25 milyon Beşiktaşlı futbolla yatıp futbolla kalkıyor. Ama futbolu yönetenler içinde bir tane, iki tane bile futboldan gelen yönetici olmuyor. Hangi işi yaparsan yap o işi bilenlerle gitmen lazım. O işin uzmanlarıyla gitmezsen işte kulüplerin geldiği durum. Tekstilci başkan tekstilci yönetici. İnşaatçı başkan inşaatçı yönetici. Aklına ne gelirse, bir sürü. Güçlü iş adamları da olacak. Mali müşavirler, iletişimciler, avukatlar olacak, pazarlamacılar olacak. Tabi ki bunlara hayır demiyoruz. Ama futbolu, futbolu bilenlere vermeleri lazım.

Ortalıkta sürekli iş adamlarının adı geçiyor. Ahmet Nur Çebi, Serdal Adalı, İsmail Ünal, Yıldırım Demirören. Kimse konuşmuyor, futboldan gelenler nerede?

Biz futbolu yönetmeye talibiz. Kulübün her birimini yönetme kabiliyetimiz olmayabilir. Ama bu ekip futbolun uzmanı. Rasim Kara burada, Ziya Doğan burada, Ulvi, Kadir, Feyyaz, Rıza, Şifo, Metin burada.

Biz kurtuluşu futbolculara yetki verilmesinde görüyoruz.

Bizim şu an adayımız yok. Ali ile görüşmelerim var, Ali Gültiken beklemede.”

Paylaş:

Bir Yorum Yaz