Karadeniz: Aday değilim, çekildim! Adayım diyen sadece Tekinoktay var, imzaların tamamlanması gerek

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş eski Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, siyah beyazlı kulübün seçim gündemiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Karadeniz, gerekli imzaları toplamasına rağmen başkan adayı olmayacağını söyledi.

Radyospor’da Emrah Karalinç’in programına katılan Karadeniz şunları söyledi:

“Başkan adaylığımla ilgili gerekli imzaları topladım. Ancak yılbaşına kadar 350 milyon lira ödenmesi gerektiği yönünde bilgiler aldım. Finans önemli bir problem. Mesuliyet duygusu taşıyan bir insan olarak yapamayacağım işin içine girmem. Ben çekildim. Bana imza veren arkadaşları tek tek arayarak durumu izah ettim. Finans edebilecek arkadaşlara destek vermelerini istedim.

İmzaları toplayıp da adaylık başvurusu yapan yok, ben adayım diyen de yok. Sadece bir kişi var o da Hürser Tekinoktay. Sanırım az sayıda imza eksiği kalmış. Ben kongre üyelerimizden ve bana imza veren arkadaşlarımdan Tekinoktay için imzaları esirgimemelerini diliyorum.

Adil bir seçim yapılması için Hürser Tekinoktay seçime sokulmalıdır. Gelişigüzel konuşan bir arkadaşımız değildir, finans problemleriyle ilgili yapacakları vardır.

2012’de sayın Orman benden devraldı. 431 milyon lira borçla aldı. 100 milyonu Demirören‘e 10 milyonu Adalı’ya aitti. Hala duruyor bunlar. Döviz kuru diyorlar. Ama o paranın içinde 69 milyon dolar 19 milyon euro para vardı. 431 milyon borcun yüzde 28’i yabancı paraydı. 100 milyon dolardan fazla oyuncu sattık. Sponsor anlaşmaları yaptık, UEFA’dan önemli paralar aktarıldı. Sermaye artırımından 35 milyon dolar geldi. Paralar nerede denince feveran edileceğine hesaplar ortaya konsun.

Tevfik Yamantürk arkadaşımdır, Beşiktaş’a lazım olan biridir. Ancak nötr kalıyor, kalmaması gereken dönem bu.

Gerçek borcu açıkladım diye beni kulüpten ihraç etmeye çalışıyorlar 4 senedir mahkemelerde sürünüyorum.”

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: