Neler Oluyor ?Spor Haberleri

Son Dakika: Samet Aybaba Mircea Lucescu için Bükreş’e gitti

Beşiktaş’ta kriz devam ediyor; Rıza Çalımbay,  Hansi Flick, Andre Breitenreiter, Bruno Genesio, Giovanni van Bronckhorst ve şimdi de Mircea Lucescu 

Romanya basını; Beşiktaş sportif direktörü Samet Aybaba, Lucescu’yla görüşmek için bu sabah Bükreş’e gittiği öğrenildi.

Dün oynanılan Kasımpaşa maçı sonrası Futbol sorumlusu Feyyaz Uçar: “Rizespor maçına ya da bir sonraki maça yeni hocayla çıkmak istiyoruz. Hoca işinin kadar uzaması bizi de üzdü.” diyerek anlaşıldığı haberi verilen Giovanni van Bronckhorst ile işin bozulduğunu adeta açıklamıştı.

A Spor yayın yönetmeni Ender Bilgin: “Hasan Arat, Giovanni van Bronckhorst’un yardımcılarından birinin tazminatının Beşiktaş tarafından ödenmesinin gündeme gelmesinden ötürü görüşmeleri sonlandırdı.” diyerek Feyyaz Uçar’ı doğruladı.

Samet Aybaba, Lucescu’yla görüşmek için bu sabah Bükreş’e gitti.

Son Dakika: Samet Aybaba Mircea Lucescu için Bükreş'e gitti

Beşiktaş’ın planı, Lucescu’nun bir sonraki maçı olan 9 Ocak’ta Rizespor’da yedek kulübesinde oturması.

NationalTurk Haber

Mircea Lucescu, geçtiğimiz gün Türk basınına verdiği röportajda, böyle bir teklif gelirse kulübü sezon ortasında devralmak yerine yazın almayı tercih edeceğini açıklamıştı.

“Şu anda ailemle Bükreş’te güzel vakit geçiriyorum. Torunlarla birlikte olmayı seviyorum. Benim tercihim haziran ayında sezon başında bir kulüple sözleşme imzalamak.Sezon ortasında görevi devralmayı sevmiyorum” demişti.

Mircea Lucescu’ya Beşiktaş’a gitme şansı soruldu.

Mircea Lucescu’ya Beşiktaş’a gitme şansı soruldu. Ardından Rumen çalıştırıcı net bir tavır sergiledi ve sezon ortasında bir kulübü devralmakla ilgilenmediğini açıkladı.

“Şu anda ailemle vakit geçiriyorum Bükreş’te, torunlarımı seviyorum. Benimle iletişime geçen kulüpler var. Tercihim sezon başında, haziran ayında bir takımla sözleşme imzalamak. Şampiyonanın ortasında kontrolü ele alın.

Ukrayna’da geçen sezon çok zordu. Rusya-Ukrayna savaşının devam etmesi futbolu olumsuz etkiledi. Bu süreçte psikolojik olarak yaralandık. Futboldan kopmuş değilim ama biraz daha dikkatim dağıldı” dedi.

Ancak Mircea Lucescu’nun bundan sonra Beşiktaş’a gelme ihtimali oldukça yüksek.

Ahmet Nur Çebi dönemi İbrahim Altınsay’da Lucescu’ya gitmişti

Beşiktaş yönetiminin eski teknik direktör Mircea Lucescu’yu sportif direktörlüğe getirmeyi planladığı, Danışman İbrahim Altınsay ve Futbol A.Ş. yöneticilerinin Rumen hocayla görüşmek için Bükreş’e gitmişti.

Sergen Yalçın’ın ardından Siyah-Beyazlı yönetimin sportif direktörlüğe getirilmesi önerilen Lucescu için Ahmet Nur çebi’nin danışmanı olarak vazife yapan  İbrahim Altınsay ve BJK AŞ Yöneticisi Cenk Sümer Rumen hocayla görüşmek için Bükreş’e gitmişlerdi.

Gelen tepkiler yüzünden bu kararından vaz geçen Ahmet Nur Çebi bu sefer de  bir sonraki sezon başında Shakhtar’dan Lucescu’nun öğrencisi olan Alex Teixeira’yı Beşiktaş’a Lucescu’nun tavsiyesine uyarak transfer etmişti.

Lucescu’dan Sergen Yalçın’a tavsiye: ” Alex Teixeira, büyük başarılara imza atar”

Lucescu Milli takımda Erol Erdal Alkan skandalında suçlanmıştı

2017’de Mircea Lucescu tarafından Türk Milli Takımı’na çağrılması skandal olarak nitelenen Erol Erdal Alkan, skandalı Lucescu’yu oldukça fazla yıpratmıştı.

Türkiye A Milli Takımı’nı çalıştırdığı dönemde Mircea Lucescu’nun adeta trollenmesine neden olan Erol Erdal Alkan, amatör lige düştü! 3 Kasım 2017’de Türkiye’nin Romanya ve Arnavutluk ile oynayacağı hazırlık maçlarının aday kadrosu açıklandığında bir isim dikkat çekmişti. Söz konusu isim de Erol Erdal Alkan’dı. Hollanda 2. Lig ekiplerinden FC Dordrecht takımından çağrılan 1994 Hollanda doğumulu stoperi kimse tanımıyordu.

Atilla Türker skandalın perde arkasını yazmıştı

Alkan’ın milli takıma neden ve nasıl çağrıldığı sorgulandı. Ve skandal bir durum ortaya çıktı. Bugün Ajansspor’da yine ses getiren yazılar kaleme almaya devam eden usta gazeteci Atilla Türker, o dönem Habertürk’te Alkan’ın Lucescu tarafından nasıl çağrıldığını şöyle yazmıştı: “Bazı futbolcularla ilgili olarak Lucescu’ya bilgi verdim. Bu futbolcuların arasında Erol Erdal da vardı.

Lucescu elindeki isimler arasında tercihini Erol’dan yana kullandı.” Türker, Ercan’ın Erol’a Ümit Milli Takımı’nda 3 kez forma verdiğine de dikkat çekti. Türker, yazısında skandal tercihte oyuncuya piyas ayaptırmak isteyen MEC Menagament isimli menajerlik şirketinin de etkisi olduğunu vurguladı.

Türk takımlarında da yapamadı

Erol Erdal Alkan, her iki maçın kadrosunda yer aldı ancak Lecuscu tarafından sahaya sürülmedi. Skandalın ortaya çıkmasından sonra oyuncu bir daha milli takıma çağrılmadı. Milli takıma davet edilmese de, oyuncunun kariyeri çizgisi, 5 yıllık süreçte kariyeri dibe doğru gitmeye devam etti.

2018 yılında Bulgaristan’ın 1. Lig ekibi Beroe’ye giden Alkan, Dordrecht sonrası kariyerinin en iyi dönemini burada yaşadı. Toplam 38 maçta forma giymeyi başardı. Buna karşın Alkan, Ocak 2020’de kulüpsüz kaldı. Yaz transferinde Almanya’nın 4. Ligi’nde yer alan Münih Türkgücü’ne transfer oldu.

Erol Erdal Alkan Kimdir? Lucescu için neler söylediler

Lucescu’nun Umudu Bedelsiz olarak amatör lige gitti

Erol Erdal Alkan, Türk takımında ancak yarım sezon barındı ve Şubat 2021’de Bulgaristan 2. Lig’inden Etar’ın yolunu tuttu. Ancak burada da Eylül ayına kadar kalabildi. Ve yolu bu kez Türkiye’ye düştü. Alkan, 3. TFF Lig ekiplerinden Uşakspor’a transfer oldu.

Erol Erdal Alkan, istikrar sağlayamadı

Türk oyuncu anavatanda da tutunamadı yaklaşık 5 ay sonra İrlanda’nın 1. Lig kulüplerinden Finn Harps’a transfer yaptı. İrlanda macerası da yarım sezon süren 26 yaşındaki stoper, 28 Temmuz’da bedelsiz olarak Belçika’nın 3. Amatör Ligi’nde yer alan Esperanza Neerpelt’i imza attı. Ay yıldızlı milli takıma çağrılan ve süre almasa da 2 maçta yedek soyunan Erol Erdal Alkan’ı amatör ligde bir sezonu tamamlayıp tamamlamayacağı ve doğru düzgün oynayıp oynamayacağı da kuşku taşıyor!

Atilla Türker, Lucescu ve Erol Erdal Alkan skandalının perde arkasını yazdı

Hasan Arat ve Lucescu Haberlerine Sosyal Medyadan tepkiler

Lucescu yürümekte zorlanıyor bu adamı vizyon diye gerçekten getirecek misin Hasan Arat?

VİZYON DİYENLERİN HEDEFİNE BAK !

Başkana inanıyoruz daha 1 ay oldu eleştirilenler gerçekten kendini bilmiyorlar ya da Beşiktaş’a düşünmüyorlar inanıyoruz güveniyoruz ama Lucescu falan konuşuluyor lütfen vizyon deyip Lucescu yapmayın

Atilla Türker skandalı yazmaya devam ediyor: “Lucescu kaçın kurası!”

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu