Sıcak gelişme: Beşiktaş’a yeni dava

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Bu yılın Şubat ayında yapılan Beşiktaş JK Mali Kongresi’nde yönetimi ve kongreyi ibra etmeyen 112 üyeden 27’si mali kongrenin iptali istemiyle dava açtı.

2008’deki Mali Kongre’nin iptali için 6 kişi dava açmıştı ve bu sene sayı neredeyse 5 katına çıkarak 27’ye yükseldi.

Fulya Süleyman Seba Kompleksi’nden karlı çıkan tarafın Beşiktaş kulübü değil, müteahhit firma olması ve Beşiktaş’ın çok büyük bir zarara uğratılması gerçeğinin ortaya çıkmasının ardından 2008’de Altay Altın, Teoman Ayyıldız, Taşkın Mınık, Cengiz Sarıkaya ve Atilla Odabaşı avukat Murat Ersöz aracılığıyla İstanbul 6. Asliye Sulh Hukuk mahkemesinde, Beşiktaş’ın eski antrenörlerinden kongre üyesi Hürser Tekinoktay da eski milli sporcu Türkiye Olimpiyat Komitesi Disiplin Kurulu ve BJK divan üyesi Tekin Bilge’ye vekalet vererek İstanbul 8. Asliye Sulh Hukuk mahkemesinde Mali Kongrenin iptaline istinaden dava açmıştı.

2008 yılında açılan dava hala devam ederken bu yılki Mali Kongre’de yönetimi ibra etmeyen üyelerin soru ve eleştirilerine yönetim kurulundan bir cevap gelmemesi üzerine yeni bir dava açıldı.

Kongrenin ardından yönetim kurulu ve başkan Yıldırım Demirören, 30 gün içinde ibra etmeyen üyeleri bilgilendirmesi ve ikna etmesi gerekirken tıpkı 2008’de olduğu gibi hiçbir girişimde bulunmadı.

Dava açmak için hukuki olarak 30 gün süreleri olan 27 üye bu sürecin son gününde de Yıldırım Demirören ve yönetimden hiçbir bilgi alamayınca avukatlar Tekin Bilge ve Murat Ersöz aracılığıyla 2009 yılı Mali Kongresi’nin iptali için mahkemeye başvurdu.

Öte yandan, kongrede el kaldırma usulüyle yapılan oylamada ibra edenlerin ve etmeyenlerin sayısının eşit görünmesine rağmen divanı yöneten Ali Rıza Dizdar’ın oyları tek tek saymaması ibra etmeyen üyeler tarafından tepkiyle karşılanmış ve kongrenin usül yönünden de ibra edilmemesi gerektiği fikrinde birleşilmişti.

Beşiktaş Postası

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: