TRT sanatçısı Sevinç Sarı kurtarılamadı

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

TRT Türk Halk Müziği sanatçısı Sevinç Sarı (35), bir arabanın çarpıp kaçmasının ardından girdiği 11 günlük yaşam savaşını kaybetti.

22 Ocak Cuma günü, Ankara Batıkent’te plakası belirlenemeyen kırmızı veya bordo renkli şahin marka aracın çarptığı Sevinç Sarı,kaldırıldığı Numune Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde 9 gün beyin kanamasıyla yaşarken, son 2 günde beyin ölümü gerçekleşirken, yaşam destek ünitesine bağlı olarak tutuldu.

Sevinç Sarı ailesi, beyin ölümü gerçekleşen kızlarının organ nakli ve yaşam destek ünitesine bağlı olan fişini çekme taleplerine sıcak bakmayarak, “Bir umuttur beklemek istiyoruz. Allah’tan umut kesilmez” diyerek gözyaşları içinde yoğun bakım ünitesi önünden biran olsun ayrılmadı.

Gözü yaşlı anne Sevim Sarı, “Canımdan çok sevdiğim evladım 11 gün boyunca hastanede yattı. Hayat dolu kızımın 11 gün bir kez olsun nefesini dahi duymadan, onu doya doya koklayamadan, bu genç yaşta toprağa vermenin acısını yaşıyorum. Yavrumu benden alanları polisimiz, devletimiz bulsun ve cezasını versin” diye konuştu.

Baba Lütfi Sarı ise, kızının yaşamı boyunca insanların yardımına koştuğunu belirtirken, şöyle dedi:
“11 gündür hala kızıma çarparak kaçan, ölümlere sürükleyen katil bulunamadı. Kazanın olduğunu gören onlarca kişinin içinden biri dışında kimse Allah rızası için polise gidip bilgi vermedi, görgü şahitliği yapmadı. 10 gündür ne çektiğimizi bir Allah bilir. Devletimizden kızıma çarparak kaçan vicdansızın biran önce yakalanmasını bekliyoruz.”

Sevinç Sarı, bugün öğlen namazdan sonra Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verilecek. (Hürriyet)

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

1 Yorum

 1. Hikmet Okuyar on

  Sevinç SARI gönlümüzde yaşayacak../Hikmet OKUYAR

  TRT Türk Halk Müziği sanatçısı Sevinç Sarı sevenlerini bu kez daha çok ağlattı..

  TRT Halk Müziği Sanatçısı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Yaşam Merkezi Türk Halk ve Sanat Müziği Korusu Şefi Sevinç SARI aramızdan ayrılarak ebedi aleme göç etti..
  22 Ocak 2010 cuma günü işyerinden çıkarak evinin bulunduğu Batıkent’e otobüsle gelip, durakta indikten sonra yolun karşı tarafına geçmeye çalışırken saat 20.00 sıralarında, bir otomobil çarpması sonucu ağır yaralanan Sevinç Sarı, Numune Hastanesi’ne kaldırıldı.Tüm tıbbi işlemlere rağmen 9 Günlük bir yaşam mücadelesi sonunda yaşamını yitirerek 01.Şubat 2010 günü ebedi aleme göç etti.
  Allah rahmet etsin.

  Mekanı cennet olsun.
  Ülkemiz insanlarına, THM öğrencilerine, müzikseverlere, aşık, ozan, şair, şiir yorumcusu,müzisyen, bestekar ve yorumcu sanat dostlarına örnek teşkil edip en çok faydalı olacağı bir zamanda aramızdan ayrılan Sevinç SARI için aranan bilgilere 02. Şubat. 2010 tarihi itibariyle yeterince ulaşamadık.
  Bundan sonra; bu ilginç sesi ve çok özel yorumları ile kısa sürede müzik ve türkü dostlarının dikkatlerini üzerine toplamayı başaran fakat ansızın aramızdan ayrılan Eğitimci TRT THM Sanatçısı Sevinç SARI daha çok ilgi görecek; başarıyla görev yaptığı kurumları, öğrencileri, sevenleri, tarafından; hatırları ile hizmetleri ile yaşatılacak.Türkü Abla asla unutulmayacak..Tüm sevenlerinin acılarını dualarımızla paylaşıyoruz..

  Hikmet OKUYAR
  Şüsiyad Başkanı

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: