Spor Haberleri

“Sergio Ramos Transferi 8 Milyon Euro’ya Mal Olacaktı”

Beşiktaş yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Serhan Çetinsaya, düzenlediği basın toplantısında Sergio Ramos transferinde yaşananları anlattı.

Ramos transferi sürecinde yaşananları anlatan Çetinsaya şunları kaydetti:

“Ramos benim için sadece bir futbolcu transferi değil, bir vizyon projesiydi. Ramos için haricimizde 6 takım daha vardı. Galatasaray da bu sürecin içindeydi.

İlhan Mansız vasıtasıyla Guti ve Gökhan Töre dahil oldu. Ramos ile anlaşmamız 1+1 yıllıktı ve ilk yılın sonunda Beşiktaş’ın tek taraflı feshi hakkı vardı.

Anlaşmamız 4+1+5+ 500 bin Euro şeklindeydi. Futbolculuk için 4 milyon Euro, serbest oyuncu olduğu için 1 milyon Euro imza parası, 6 milyon Euro’yu Beşiktaş olarak ödemiyorduk. Ulusal ve uluslararası sponsorlarla reklam filmi çekmeyi düşündük.

Sponsorluk konusunda sadece 6 günlük bir çalışma oldu. 3 firmadan ön onay almıştık. Sporcunun sosyal medyadaki tek bir paylaşımı 242 bin Euro. Böyle bir şahıstan bahsederken Türkiye’nin de birçok markası olduğunu düşündük mü, İspanya’nın futbol büyük elçisi olduğunu, efsanevi kaptanlardan biri olmasını düşünürseniz 6 milyonu kolayca çıkartabilirdik.”

İspanyol futbolcunun toplam maliyetinin 50 milyon Euro olacağını doğrulayan Çetinsaya “Bu maliyetin büyük bir kısmı sponsorlardan karşılanacak ve Beşiktaş’ın kasasından sadece 8 milyon Euro çıkacaktı” diye konuştu.

Çetinsaya, istifa sebebinin gerçekleşmeyen Ramos transferi olduğu yönündeki iddiaları yalanlayarak “Mevcut kırgınlıklar Beşiktaş başkanının şahsına değil, süreçle alakalı kırgınlıklar. Bunu da çok büyütmemek lazım. Bir futbolcunun transferinin olmaması, istifa sebebim değildi. Bu sadece dolu olan bardağa atılan son damlaydı. Başkanımızla geçenlerde baş başa bir yemek yedik. Onun da istifa sürecimdeki kırgınlıkları anladığını düşünüyorum” dedi.

Çetinsaya, en büyük hayalinin Beşiktaş Başkanı olmak olduğunu da söyledi.

NationalTurk Haber

İstifanın Sebebi Ramos ve Talisca mı?

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu