HaberHasan AratSpor Haberleri

Hasan Arat “Scala gönderildiğinde de Mete Düren vardı”

mete duren613

Beşiktaş eski yöneticisi Hasan Arat, Beşiktaş Yönetimi’nden “Mustafa Denizli sağlık sorunları nedeniyle görevi bırakmak istedi” şeklinde gelen açıklamayla birlikte gündemi değerlendirdi.

Ntv Spor Radyo’da yayınlanan Bülent Yüksel ile Sportif Görüş programına konuk olan Hasan Arat “Nevio Scala döneminin sağlık kurulu başkanı da Mete Düren’di. Mustafa Hoca’nın sağlık durumuyla ilgili açıklamayı bağımsız doktorlar yapsın. Son on yılda meydana gelen (Beşiktaş sürekli bir şeyler çeviriyor) havası kalksın artık” ifadelerini kullandı.

İşte Hasan Arat’ın açıklamarından önemli satırbaşları:

QUARESMA VE SCHUSTER TESADÜF MÜ?

Yaşadığımız tecrübeler ve benzer olayların kronolojik gelişimine baktığımız zaman, bu olayın hemen Quaresma hadisesinden sonra gerçekleşmesinin, tesadüf olduğunu zannetmiyorum. Mustafa Hoca’nın rahatsızlığı bir yana Mustafa Hoca meselesiyle Schuster meselesinin aynı anda çıkması da yine tesadüf olamaz. Son on yılda yönetimin gündem değiştirme ve hocalar üzerindeki kıyımının bütün periyotlarında, şu anki başkanımızın bulunması hususuna dikkat etmek gerek.

Hatta Nevio Scala olayında o zamanki sağlık kurulu başkanı Mete Düren’di, onun yollanışı da benzer şekilde oldu. Beşiktaş’ın artık bu işlerden vazgeçmesi lazım. İnsanların tansiyonları da bir gün içerisinde belli bir noktaya çıkar iner, bu otuz yaşındaki insanda da olur, yetmiş yaşındaki insanda da olur. Konuyu Hoca’nın insiyatifine bırakmak gerekir, çıkıp açıklamayı kendisi yapana kadar, birakması ya da hasta olduğuna yönelik, kimsenin bir yorumda bulunmaması gerekir.

BU OYUNLARA BAŞVURMAKTAN VAZGEÇELİM

NationalTurk Haber

Beşiktaş’ın dürüstçe “ben Hoca’yla çalışmak istemiyorum, başka hocayla çalışmak istiyorum. Bunun için de planım budur” diyebilmesi lazım. Tigana’ya aynı şey yapıldı, Rıza Hoca’ya “arkandayız” dendi uçurumdan itildi, Ertuğrul Hoca, Lucescu ile Kiev’de görüşülerek rencide Edildi… Herkes bu şekilde gitti. Bu Beşiktaş’a yakışmıyor. Beşiktaş Yönetimi’nin bu oyunlara başvurmaktan vazgeçmesi lazım.

“Yeni insanlar geldi, yeni fikirler geldi, bu insanlar Başkan’ın bugüne kadarki fikirlerine set çeker” dedik ama olmadı. Beşiktaş artık skandallar kulübü olmaktan çıksın. Kamuoyunu yönlendirmekten de vazgeçsin, ne yapacaksa güvenilir olsun. Artık bu haberleri duymaktan sıkılıyorum, üzülüyorum da. “Kırk milyon euro harcadım, dördüncü oldum, başarısızım, o yüzden antrenörümü değiştiriyorum” desinler, daha şık olur. Yok “ hasta oldu, öyle oldu, böyle oldu…” demek yakışmıyor.

Hasan Arat ve ortağı Ethem Sancak Siirt’e taşınıyorlar

Ama herkesin bir gururu, ailesi var, Hoca belki iş hayatına devam edecek, piyasa değeriyle, gururuyla oyunuyorsun, hasta damgası vurmaya kimsenin hakkı yok ki! Benim itirazım buna. Her zaman mı aynı şey olur? Sonuç ne olursa insani ölçülere göre olsun, dürüstçe olsun.

AÇIKLAMAYI SCALA DÖNEMİNİN SAĞLIK KURULU BAŞKANI DEĞİL ACIBADEM HASTANESİ YAPSIN

Mete Düren talebin Mustafa Hoca’dan geldiğini söylüyor da bağımsız doktorlar bu raporu beyan ediyorlar mı? Acıbadem Hastanesi yapsın bu açıklamayı, Mete Düren değil! Ya da Hoca’nın kendisi yapsın. Bizim üzerimizdeki şu gölge kalksın artık. “Beşiktaş sürekli bir şeyler çeviriyor” resminin kaybolmasını istiyorum. On yılda bir kulübün başına iki kere böyle bir şey gelir ama altı kere gelmez!

Yönetime ihtarname! 100 bin dolar kime neden gönderildi?

[adrotate group=”2″]

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu