HaberSpor Haberleri

“SPK Quaresma’nın hesabını sorar”

quaresma6131Beşiktaş’ta Quaresma transferi arap saçına döndü. Siyah-beyazlı yönetim 4 Mayıs 2010′ da görüşmelerin başladığını İMKB’ye bildirmesine rağmen bugün Futbol Şube Komitesi Başkanı ve Asbaşkan Serdal Adalı’nın Portekizli yıldız ile ilgili hürriyet.com.tr’de yayınlanan açıklaması kafaları karıştırdı.

Serdal Adalı’nın yaptığı, “Ben anlamıyorum. Ortada henüz bir anlaşma yok. Daha ne İnter’le ne de Queresma ile ciddi bir anlamda masaya oturmadık. Tarihininin en önemli başarısını kazanan ve Mourinho’yu takımda tutmak isteyen İnter bu kadar önemli gündem maddeleri varken bizimle görüşür mü? Bu transfer ancak önümüzdeki hafta netleşir. Bizi çağırırlar biz de gideriz” açıklaması üzerine bizde NationalTürk olarak İMKB’yi aradık ve yetkililerle görüştük.

İMKB’de görüştüğümüz kişiler bizi KAP’a (Kamu Aydınlatma Platformu) yönlendirdi. Burada görüştüğümüz ve ismini yayınlanmasını istemeyen yetkiliye, “Beşiktaş Kulübü Quaresma ile görüşmelere başladığını 4 Mayıs 2010′da İMKB’ye bildirmişti. Ancak bugün Siyah-Beyazlı kulübün Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı ‘Ne İnter’le ne de Quaresma ile ciddi anlamda masaya oturmadık’ açıklamasını sorduk. Bunun sakıncası nedir ve ne olabilir? dedik.

KAP yetkilisi bizi şu şekilde aydınlattı: Bu tür durumlara şirketler kendileri karar verir. Tebliğ uyarınca hangi durumların özel durum kapsamına girip girmediğini ve bunların ne şekilde duyurulacağına şirketler kendi karar veriyor. Bu açıklamalara biz karışmıyoruz. Ya Serdal Adalı dediğiniz kişi bu konuda bilgili değil ya da bu bildirimi borsaya gönderenler bilgili değil. Bence borsaya bildirimde bulunanlar bu konuda daha bilgilidir. Çünkü bir sorumluluk altına giriyorlar bunu göndererek.

Serdal Adalı ne kadar biliyor ya da bilmiyor ben onu bilemem ama şirket yöneticileri zaman zaman böyle konuşuyor. Bu tür konuşmaların sakıncası var tabii ama sonuçta şirketin Borsaya ve KAP’a gönderdiği bildirim geçerlidir. Biz de kulüpteki bir kişinin söylediği şeyi takip edemeyiz. Şirket buraya resmi olarak gönderdiği yazıdan mesuldür. Daha sonra SPK bunu sorar “Siz bunu böyle bildirmiştiniz” diye. Yani bunun aslı olmadığı ortaya çıkarsa bundan şirket sorumlu olur.

Biz gereken yerlerle görüştük, aldığımız bilgileri sizlere Günün Yorumu ‘nda yorumsuz (!) olarak aktardık (!) Umarız, Beşiktaş Yönetimi Quaresma’yı transfer eder, hem taraftar mutlu olur hem de siyah-beyazlı yönetim SPK ters düşmez. Bekleyip göreceğiz…

NationalTurk / Yorum Haber

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu