Beşiktaş

Portekiz polisi, Jorge Mendes ve Bebe transferini soruştuyor.

Manchester United Bebe'yi 2010 yılında 7,2 milyon £'a transfer etmişti. Ancak Jorge Mendes'in oyuncusu olan Bebe sadece iki maça çıktı. Portekiz polisi şimdi transferi araştırıyor.

Portekiz polisi Jorge Mendes ve Bebe’yi araştırıyor.

NationalTurk’ün haberine göre Lizbon’daki Adalet Bakanlığı’na bağlı yolsuzlukla savaşan polis birimi, United’ın 11 Ağustos 2010’da Vitoria Guimaraes’ten 9 milyon avroya transfer ettiği genç golcünün transferini araştırıyor.

Sezon başında Beşiktaş’a kiralanan ve sakatlığı nedeniyle pek forma şansı bulamayan genç Portekizli’nin menajeri Jorge Mendes, daha önce de Cristiano Ronaldo, Nani ve Anderson gibi Portekizlileri, Old Trafford’a göndermişti.

Yüzde kırk Jorge Mendes’in kasasında

Kırmızı Şeytanlar’ın bu transfere harcadığı 9 milyon avronun yüzde 40’ı Mendes’e gitmişti. Vitoria’nın genel kurulunda Jorge Mendes’e verilen komisyonun yüzde 10 olduğu gözükürken, kalan yüzde 30’luk kısım da menajerin oyuncunun haklarına sahip olması nedeniyle yine Jorge Mendes’in kasasına girdi.

10 Nisan’da polis, Bebe’nin eski menajeri Gonçalo Reis’e bir yazı göndererek, anlaşma hakkında tanıklık yapması için çağırdı.

Gonçalo Reis, yaptığı açıklamada polisin transferin her detayını kendisine sorduğu ve olayın United tarafını da inceleyeceğini belirtti. Polis, soruşturmanın detayları konusunda herhangi bir bilgi vermedi.
Reis’in şikayetine göre, Bebe’nin kendisine kovulduğunu belirten bir mektup göndermesinden iki gün sonra Manchester United’ın teknik direktörü Sir Alex Ferguson, transfer sonrası yaptığı açıklamada, Bebe kariyerimde videosunu dahi izlemeden transfer ettiğim tek futbolcu demişti.

United, Bebe’nin Portekiz Milli Takımı’nın teknik direktörü Carlos Querioz tarafından tavsiye edildiğini söylemişti. Querioz bir dönem Ferguson’un asistanlığını yapmıştı.

 

NationalTurk Haber

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu