Pedro Franco skandalı! Menajeri de eski çalışan Erdil Arpacı mı?

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş’ın 2.4 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer ettiği Pedro Franco’nun önceki sözleşmesinde ‘1.5 milyon dolara serbest kalır’ maddesinin bulunduğu ortaya çıktı. Pedro Franco’nun menajerliğini, Serdar Bilgili döneminde idari menajerlik yapan Erdil Arpacı yürütüyor.

Belgeyi büyütmek için tıklayın

Belgeyi büyütmek için tıklayın

Beşiktaş’ın sezon başında 2.4 milyon euroya aldığı Pedro Franco’nun sözleşmesinde “1.5 milyon dolara serbest kalır” maddesinin bulunduğu yönündeki iddialar kanıtlandı. Vatan gazetesi, Franco’nun sözleşmesini ele geçirdi.

Beşiktaş, Kap’a gönderdiği açıklamada Franco’ya 2.4 milyon Euro ödendiğini bildirmişti. Ancak Franco’nun sözleşmesinde o madde var mıydı? Taraftarlar ve bazı muhalif kongre üyeleri belgeyi sorguluyordu ve VATAN o sözleşmeye ulaştı. Franco’nun 1.5 milyon dolara serbest kalabileceği, Millonarios ile olan kontratında yazıyor.

Futbol direktörü Önder Özen’in isteğiyle gerçekleşen, menajerliğini Erdil Arpacı’nın, hukuk işlerini ise Semih Usta’nın yaptığı, bazı yöneticilerin itirazına karşın, ‘Özen’in işine karışılıyor’ imajı verilmemesi adına başkan ve yönetimin onayladığı bu transfer Beşiktaş’ta muhalefet kanadının da uzun süredir gündemindeydi. O muhalefet kanadı aradaki 1.3 milyon Euro’luk farkın kasaya konmasını istiyordu. Hatta bu amaçla şimdi SPK’ya başvuru yapılacağı da konuşuluyor.

Erdil Arpacı, Serdar Bilgili döneminin maaşlı çalışanı

Son yıllarda lisanslı menajerlik yapmaya başlayan Erdil Arpacı, Serdar Bilgili‘nin başkan, İsmail Ünal‘ın Genel Sekreter, Cem Bilge’nin de yönetici olduğu dönemde idari menajerlik görevine getirilmişti.

Erdil ArpacıDel Bosque döneminde ismini açıklamayan bir futbolcu gazetelere Erdil Arpacı hakkında şu çarpıcı açıklamaları yapmıştı;

“Erdil Arpacı denilen kişinin maaşı 5 milyardan 25 milyara çıkıyor. Erdil Arpacı ne iş yapıyor kimse bilmiyor. Onunla iyi geçinen futbolcular kadroya giriyor.  Futbolcular olarak biz kadroyu Erdil Arpacı’nın yaptığına artık eminiz. Arpacı’nın kara listesine girdiğin an Beşiktaş formasını bir daha rüyanda bile göremezsin.

Futbolcular olarak biz Erdil Arpacı’nın ne iş yaptığını merak ediyoruz. Başarısız sonuçlar alındığında herkes bir anda bizleri suçluyor. Ama futbolcular da transfer taksitlerini bir türlü alamıyorlar. Hepimiz bu yüzden sağdan soldan borç aldık. Bizim başarılı olmamız için önce kafamızın rahat olması gerekiyor. Nasıl rahat olsun ki?”

Erdil Arpacı: Franco transferiyle alakam yok!

Sporx.com’a konuşan FIFA menajeri Erdil Arpacı, “Haberde adım geçince şok oldum. Çünkü futbolcunun menajeri ben değilim ve bu futbolcunun Beşiktaş’a transferiyle yakından uzaktan hiç bir alakam olmadı. Benim bu konuyla ilişkilendirilmem çok manidar” dedi.

Adının bu transferde geçirilmesinin birilerinin kendisiyle ilgili kötü niyetli bir planı olduğunu gösterdiğini belirten Arpacı, “Benim Franco transferiyle en ufak bir ilgim olmadı. Bu yıl Beşiktaş’la ilgim olan transferler McGroger’in satışı, Atiba’nın ve genç kaleci Günay’ın transferleridir. Neden benim adımı bu transfere ilişkilerdirdiler bir anlam veremedim. Benim bu transferle zerre ilgim alakam yoktur, kulüpten de bunun bilgisi alınabilir” dedi.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: