Beşiktaş

Onur Göçmez: Fernando Santos en iyi kontratlardan bir tanesidir.

Süper Lig'de Beşiktaş, sahasında Samsunspor'la 1-1 berabere kaldığı karşılaşmanın ardından Fernando Santos'un görevden alınmasıyla ilgili olarak yönetici Onur Göçmez açıklamalarda bulundu.

Onur Göçmez, teknik direktör Fernando Santos ile Yönetim Kurulu’nun ortak kararıyla yollarını ayırdıklarını belirterek, kalan süreçte Samet Aybaba’nın liderliğinde siyah-beyazlı futbol takımının başında Serdar Topraktepe’nin olacağını söyledi.

Onur Göçmez: Fernando Santos en iyi kontratlardan bir tanesidir.

Fernando Santos’un ayrılığına ilişkin Onur Göçmez, “4 ay önce yönetime geldik. Planlamadığımız şeylerle karşılaştık. Futbol takımını ayağa kaldırmak önceliğimizdi. Devre arasında önemli müdahalelerde bulunduk.

Onur Göçmez, Fernando Santos’un tazminata ilişkin soruya, “Santos’la yapılan kontrat Beşiktaş’ın teknik direktörlerle yaptığı en iyi kontratlardan bir tanesidir. 500 bin euro ve mayıs ayında başlayacak 5 taksitle süreci noktaladık.

Fernando Santos‘la anlaşmaya vardık. Hedefimiz üçüncülük ve kupayı almaktı. Sonuçlardan bağımsız Beşiktaş hiçbir zaman böyle oynayamaz. Beşiktaş her zaman üstün oynayan takımıdır. Geçen hafta başkanımız bir toplantı yaptı ve gerekli uyarıları iletti. Bu süreci geçen hafta başlattık.

Çok güzel bir Beşiktaş beklerdik. Geçen hafta yapılan uyarının tepkisini beklerdik. Herkesin ortak fikriyle ayrılık kararı alındı. Basın toplantısı yaptı ve kendisiyle görüştük yollarımızı ayırdık.” dedi.

Tekinoktay’dan yönetime Matruşka uyarısı: Mendes’den uzak durun

Onur Göçmez: 25 Bin tane taraftarımıza güzel bir oyun izletemedik

Bundan sonra Beşiktaş taraftarından beklentimiz birlik ve beraberliktir. Beşiktaş çok büyük takımdır. Gündem yaratır. Bugün en üzüldüğümüz nokta budur. 25 bin tane taraftarımız buraya toplandı ve biz onlara güzel oyun oynatmak zorundaydık. Bizim canımızı bu acıtmaktadır. En kısa zamanda Beşiktaş’ı en iyi noktaya taşımak için başkanımız Hasan Arat ve yönetim kurulu bütün mücadeleyi verecektir. SametBeşiktaş taraftarı bize güvenmeye devam etsin.” yanıtını verdi.

NationalTurk Haber

“KUPALARIN HEPSİNİ ALMAK İSTİYORUZ”
Siyah-beyazlı takımda forma giyen her oyuncunun bunun farkında olması gerektiğine vurgu yapan Onur Göçmez, şu görüşleri paylaştı, “Burası Beşiktaş. Bu formayı giyen herkes formanın hakkını verecektir. Hocalar gider, gelir. Biz neyi, nerede söyleyeceğimizi, hangi mesafede duracağımızı çok iyi biliyoruz, her şeyin de farkındayız.

Yarın itibarıyla herkesin Beşiktaş formasını giydiğini fark etmesi gerekir. Kadro dışı gibi şeyler şu anda konuşulacak konular değil. Yönetimimiz süreklilikten yanadır. Biz seneye başarılı olmak istiyoruz, 5 yıl başarılı olmak istiyoruz, kupaların hepsini almak istiyoruz. Hocanın bugün gitmesi, bazı şeyleri görmediğimiz anlamına gelmesin. Herkes yarın itibarıyla kendine gelip Beşiktaş için mücadelesini vermeli.”

“BUGÜN BİR KARAR ALDIK VE ARKASINDAYIZ”
Kalan süreçte ligi en iyi noktada bitirmek ve Türkiye Kupası’nı kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını kaydeden Göçmez, sözlerini şöyle tamamladı, “Beşiktaş karar almak zorundadır. Beşiktaş bazı şeylere göz yumamaz.

Biz gerekli gözlemlerimizi ve değerlendirmelerimizi yaptık. Yönetim olarak bu sorumluluğu alıp Santos’la yollarımızı ayırdık.

Yarın itibarıyla da kupayı kazanmak için her türlü mücadeleyi vereceğiz. Samet Aybaba’ya ve Serdar Topraktepe’ye güvenimiz tam. Bugün bir karar aldık ve bunun arkasındayız. Şu anda bu sezonu en iyi noktada tamamlamak için odaklandık.

Önümüzde MKE Ankaragücü maçımız var. Her maçı kazanmak için çalışacağız, önümüzdeki sezon için de zamanı gelince çalışmalara başlayacağız. Samet Aybaba her zaman Ümraniye’de ancak kulübeye inmeyecek.”

Fernando Santos’un görevden alınmasıyla ilgili olarak Hasan Arat medya mensupların hiç bir açıklama yapmazken, futboldan sorumlu Feyyaz Uçar ve Samet Aybaba’nın da hiç bir konuşma yapmadığı dikkat çekti.

Onur Göçmez Kimdir

Onur Göçmez, 1977 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2000 yılında mezun olan Göçmez, 1999 Yılında Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri sektöründe iş hayatına başladı.

2003 yılından itibaren sırasıyla Lojistik ve Nakliye sektörüne giren Onur Göçmez, Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş Teftiş Kurulu Başkanlığında müfettiş olarak, CEVA Lojistik A.Ş de İstanbul Bölge Müdürü olarak çalıştı.

2012 yılında ise Arkas Lojistik A.Ş de göreve başladı.

Arkas Holding Lojistik Grubu Başkanı olarak görev yapan BJ Yönetim Kurulu Üyesi Onur Göçmez aynı zamanda Bandırmaspor Kulübü Başkanıdır. 2023 yılı Mayıs ayında yapılan seçimde tekrar başkan olarak seçilmiştir.

Onur Göçmez, Arkas Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas’ın kızı Diane Arcas Göçmez ile evlidir ve üç çocuğu vardır.

Onur gocmez kimdir 2

Lojistik sektöründe olan Onur Göçmez Arkas Holding Lojistik Grubu Başkanıdır. 2020 yılından beri Bandırmaspor Kulübü Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Lojistik sektöründe olan Onur Göçmez Arkas Holding Lojistik Grubu Başkanıdır. 2020 yılından beri Bandırmaspor Kulübü Başkanlığı görevini yürütmektedir.

“Al Musrati ve Muçi 41 Milyon euro, sorumluluk Hasan Arat’a ait”

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu