N’Sakala ve Welinton ile Yüksek Fiyatlara Anlaşan Kim?

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş’ın Alanyaspor’dan kadrosuna kattığı N’Sakala ve Welinton transferlerinde ilginç gelişmeler yaşandı.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi‘ye yakınlığıyla bilinen ve Ortacizgi.com’un da sahibi olan Murat Özen Twitter hesabında transferlerle ilgili tartışmalı mesajlar paylaştı. Özen, Başkan Çebi’nin her iki futbolcunun transferinde de araya girerek maliyetleri düşürdüğünü iddia etti. Özen transferlerle ilgili şu tweetleri paylaştı:

“N’Skala ile normalde 850 bin Euro üzerinden 2+1 anlaşılmıştı. Başkan Ahmet Nur Çebi anlaşmaya karşı çıktı ve N’Skala’yı karşısına aldı. Sonuç; 500 Euro + 6 bin Euro oynarsa maç başı. Welinton, Beşiktaş’tan 900 bin Euro alacaktı. Başkan Çebi, N’Sakala’da olduğu gibi Welinton ile de masaya oturdu. Sonuç; 500 bin Euro garanti para + Bonus ( toplamı 350 bin euro ) anlaştı.”

İddialar kulüp tarafından yalanlanmadı.

BJK Futbol A.Ş.’nin yönetimine girmeyen ve yetkisi de olmayan Dernek Başkanı Çebi’nin transfer görüşmelerine nasıl dahil olduğu ayrı bir tartışma konusu olurken esas merak konusu Murat Özen’in iddia ettiği yüksek fiyatlarla kimin anlaşma yaptığı oldu.

Akıllara ilk olarak Erdal Torunoğulları geldi. Geçmiş yönetimlerde transferlerden sorumlu olan Torunoğulları hali hazırda Futbol A.Ş.’nin de başkanı durumunda. Murat Özen’in tweetleri klasik bir başkan güzellemesi mi yoksa hedefte Torunoğulları veya Futbol A.Ş.’nin diğer yetkilileri mi var?

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: