Nisbetiye Mahallesi’ne Kuşatma

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

İstanbul’un en güzel mahallelerinden biri olan Nisbetiye Mahallesi kuşatma altında. Neyle mi? Devasa, çirkin, enine geniş, boyuna çok yüksek çirkin, dokuya uymayan yapılarla.

Beşiktaş Belediyesi’ne bu olaya, kendi turuncu, devasa, korkunç çirkin bir mimariye sahip binasını Aytar Caddesi ile Başlık Sokak’ın kesiştiği yere dikmekle başladı.Bu bina hakkında bir blog/yazı yazıp bilmeyenler için resmini de koymuştum. Fakat yine bu binayı görmemişler için bir ara gelip görmelerini öneririm. Zevksizliğin ne kadar doruğa çıktığını görebilirler; gerçi İstanbul’da zevksizlik örneği ve ucube binalar giderek artıyor Ama sadece heykeller yıkılıyor sanata düşman hükümet tarafından.

Zorlu Center inşaatı ve diğer devasa binaların Anadolu yakasından görünümü

Büyük üzüntüyle görüyoruz ki bu Belediye binasının yanına, Başlık Sokak’a devasa bir bina yapılıyor, temel kazılıyor.. Ne binası acaba diye çevresinde tabela aradım: “Etiler Otopark ve Ticaret Binası” diyor. Neden? Çok mu lazım buraya böyle bir şey??? Elbette Hayır. Çevresinde mahallemizin yeşil, ağaçlıklı, 4 katlı apartmanlarıyla çok güzel, sessiz sokakları… Bu sokaklara iş yerlerinin girmesiyle zaten inanılmaz bir araç park yeri sorunu başladı. Bir de bu ticaret binası zırvalığı ile sokaklarımız, mahallemiz ne hale gelecek?

Diğer bir bina – ve ne hikmetse her tarafına bakmama rağmen künyesini gösteren bir tabela asılmamış – Nisbetiye Caddesi ile Aytar Caddesi arasına yapılan (Zincirlikuyu’dan gelirken ya da oraya giderken görürsünüz) dev bir bina. Taş Yapı’nınmış. Anlaşıldı…

Bunlarla Nisbetiye Mahallesi kuşatılıyor, yakında korkarım ki 4 katlı apartmanlar da kalmayacak. Fakat aklı başında herkes gibi ben de bunların aptallık olduğunu düşünüyorum. Park yeri yokken, bazı kaldırımlarda yürünemez iken, sokaklar darken bu dev binalar neden?! İş yerleri ve onların araçları yüzünden gündüzleri mahallemizde arabamıza yer bulamıyoruz, daracık sokakların tam da köşelerine konan arabalarla sağa sola dönmek de sorun… Giderek burada yaşamak güçleşiyor ama gene de fazla ses olmaması ve yeşilliği ile güzel. Bu binalardan birilerinin kazanımları olduğu muhakkak da belediye bazen oy veren vatandaşı için bir şeyler yapmalı, en azından fikirlerini kaale almalı. Ne gezer!

Zorlu Center inşaatı

Eski Karayolları arsasına yapılan Zorlu binası ayrı bir ÇİRKİNLİK: Enine, boyuna bir dev! Dünyada az bulunur. Sabah akşam oradan geçenlere fenalık geçirten bir çirkinlik ve sorumsuzluk örneği. Belediyede de binanın sahiplerin de de azıcık sorumluluk duygusu olmalı Istanbullulara karşı. Zorlu’dan birşey almam ben. Sizlere de öneririm…

Beşiktaş İlçesi’nde oturanlar CHP’li diye İsmail Ünal’a oy veriyorlar. Ben de mecburen CHPli olmama rağmen kendisine oy vermedim son yerel seçimlerde; yaptığı işlere o kadar sinir oluyorum… özetlemek gerekirse: ( – ki bunlari sayısız yazıda, blogda dile getirdim, belediyenin web sayfasına da yazdım ama umurları değil.)

1- Nisbetiye Mahallesi’ne her gün yeni bir devasa bina diktikleri için
2- Kaldırımlara park eden araçları çekmedikleri için
3- İnanılmaz sayıda, her boyda ama en çok da en büyük boy tabela, reklam çokluğu ile Beşiktaş’ı görsel kirlilik ve çirkinlikte BİRİNCİ İLÇE yaptıkları için.

Burada iş CHP’ye düşüyor. Bu adamı Beşiktaş Belediye Başkan adayı yapmayın!!!!!

Dr. Filiz Eyüboğlu

Paylaş:

3 yorum

  1. ALİ CAN on

    tek suç ismail ünalda değilki.meclis üyeleri soruşturma geçiriyor,bunlar araştırılsın bence acilen ilçe başkanlığı bu işe el atmalı.ve ismail ünal ve ekibini görevden alsınlar.

  2. bu başkanın selamet diye bir özel kalemi var bu kadar argo konuşan, bu kadar karşısındakini dinlemeyen ve bu kadar maganda bir adam görmedim. inanamıyorum bu adam beşiktaş belediye başkanı özel kalemi!

  3. selamet isimli bir özel kalemi var İsmail ünal’ın tam bir hırto ve maganda, kendisine bir kez vatandaş olarak bir talebimizi iletmek için aradım aradığıma pişman oldum kendimi afganistan dağlarında yaşıyor zannetim. dikkatinizi çekerim. Bebek, sarıyer, etiler ve ulus’un yer aldığı beşiktaş’tan bahsediyorum. partili falan değilim ama lütfen ismail ünal gitsin.

Bir Yorum Yaz