Ankara’da Kemal Erdoğan krizi: Salih Süllü ‘Kimsenin adamı olmayacağız’

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş eski başkan adayı Hürser Tekinoktay’ın Beşiktaş dernekleri ile ilgili çarpıcı açıklamaları gündem oldu. İlk açıklama Anadolu Beşiktaş Derneği üyesi Salih Süllü’den geldi ‘Kimsenin adamı olmayacağız.’

Özelikle Ankara ve İzmir’de Ahmet Nur Çebi onuruna verilen yemek ve davetlerdeki kutlamalara Tekinoktay eleştirlerde bulunmuş ve  “İzmir derneğinin gelecek sezon 120’nci kuruluş yıldönümünde Beşiktaş’ın Avrupa’ya gidemeyecek olmasınına dikkat çekerek İzmir bunu mu kutluyor” diye sormuştu.…

Anadolu Beşiktaş Derneği Kemal Erdoğan’a ‘İngiliz Kemal’ benzetmesi yapılmıştı

Hürser Tekinoktay’ın “Süleyman Seba’dan, Ahmet Nur Çebi‘ye kadar hep mutlu, mesut gülüşünü Kemal Erdoğan bizden hiç esirgemedi… Hem de tam bir İngiliz edasıyla… Kemal Erdoğan hep bu gülümseme yıllar boyu devam ederken 2019’da 2.6 milyar borç ile alınan kulüp 19 yıllık bakiyenin tamamı kadar borçlandı. Borç miktarı şimdilik 5.2 milyarı geçti. Ama Kemal Erdoğan davet ettiği yaklaşık 2 bin kişi huzurunda mutlu mesut gülümsemeye devam ediyor..” diye Kemal Erdoğan’a gösterdiği tepki sonrası Anadolu Beşiktaşlılar derneği üyesi Salih Süllü’den destek geldi.

Salih Süllü: “Kimsenin adamı olmayacağız”

Beşiktaş Kongre Üyesi Salih Süllü Derneklerin Beşiktaş’ın içinde bulunduğu borç batağındaki rolünün ne olduğuna ve nasıl işlediğine dair sosyal medya hesabından bir takım açıklamalarda bulundu

Salih Süllü açıklamaları şöyle oldu:

1-Ahmet Nur Çebi iktidarının güvencesi olan ve sözde Beşiktaş yararına kurulmuş ancak Başkan yararına faaliyet gösteren derneklerde teşkilatlanma nasıl yapılıyor ve sistem nasıl işliyor, hadi beraber inceleyelim.

2-İktidarda kalabilmenin ilk koşulu taraftarın stadyumda aleyhte bağırmasını önlemek. Demek ki ilk yapılacak iş taraftarı kontrol altında tutmak. Sonra seçimde oy kullanacak Genel Kurul Üyelerini kontrol almak gerekiyor.

3-Bu iki ana unsuru kontrol altına aldıktan sonra sen ne kadar istersen o kadar süre Başkan olarak kalabilirsin. Şimdi bu iki unsuru nasıl kontrol aldıklarına bakalım. Adresimiz ” DERNEKLER” , dernekleri kontrol altına alarak bir taşla iki kuş vurmuş oluyorlar.

4-Derneklerin elindeki en büyük koz maç biletidir. Taraftar bilir ki normal maçlarda sorun olmaz ama derbilere bilet bulmak imkansızdır. Derbilere bilet alabilmek için derneğe üye olmak zorundasın.

5-Peki derneğe üye olmak yeterli mi, kesinlikle hayır. Bundan sonra Dernek Başkanı ne derse onu yapacaksın, muhalefet olmayacaksın. İşte şimdi bilet sorunun çözüldü, artık derbiler dahil her maça bilet bulacaksın. Dernekteki görevliye T.C. kimlik numaranı atman yeterli.

6-Dernekler bu organizasyonu bazen kendisi yapar bazı durumlarda taraftar gruplarının liderleri üzerinden yapar. Eğer bölgesinde dişe dokunur taraftar grubu varsa onun liderini bağlar ve bilet imkanını onun üzerinden pazarlar.

7-Taraftarı bağladıktan sonra sırada Genel Kurul Üyeleri var. Beşiktaş Kulübüne üye olabilmek içi en az beş yılını doldurmuş iki üyenin kefaletine ihtiyacın var. Eğer bu kefalet iktidar yanlıları tarafındaysa korkma üyeliğin sorunsuz gerçekleşir.

8-Dernekler kendilerine sağdık üyelerini çok rahat bir şekilde Genel Kurul Üyesi yapmaktadır. Bu sistemle muhalif olanların kulübe üyeliklerin önüne geçilmektedir. Lafın özü maçlara bilet ayarlayabilmek ve kulübe üye olabilmek için derneklere mecbursun.

9-Bilet ve Genel Kurul Üyeliği kozu ile kitleyi ele geçiren Dernek Başkanı mevcut Beşiktaş Başkanına hizmet etmeye başlar. Peki bu hizmet ne kadar sürer. Çıkarlar ters düşmediği sürece sorun olmaz. Hatta bazıları her döneme hizmet edebilme kabiliyetini göstermiştir.

10-Peki Kulüp Başkanına bu hizmetin karşılığı nedir ? İşte bunun sınırı yok, Yönetim Kurulu Üyeliğine kadar ödüllendirilirsin. Anadolu Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Kemal Erdoğan bunun en güzel örneğidir.

11-Rahmetli Başkanımız Süleyman Seba’dan bu güne kadar tüm Başkanların yanında olan Kemal Erdoğan en son Ahmet Nur Çebi tarafından ödüllendirilmiştir. Google’a bakarsanız her Başkanla gülen bir fotoğrafını bulabilirsiniz.

12-Sayın Hürser Tekinoktay zaman zaman bu çarpık kongre yapısını dile getirmiştir. Beşiktaş Kulübüne Başkan olabilmek için bu çarpık düzenin bir parçası olmak zorundasınız. Bu gün geldiğimiz nokta bu çarpık düzenin sonucudur.

13-Peki saf ve tertemiz, Beşiktaş’a aşkla bağlı taraftar ne yapıyor. Düzene ayak uyduramadığı için derbilere gidemiyor, istese de kulübe üye olamıyor.

14-Beşiktaş’a Beşiktaşspor diyen, işletmesine Trabzonspor bayrağı asan, Beşiktaş’ın katledilmesini sadece seyreden Ahmet Nur Çebi’nin gücü budur. ”DERNEKLER”

15-Peki bu sorun nasıl çözülecek. Kimsenin adamı olmayacağız, işte bu kadar basit. SON SÖZ, Beşiktaş için bir şeyler yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın. SÜLEYMAN SEBA

Hürser Tekinoktay’tan çarpıcı açıklamalar; Matruşkalar, dernekler, kullanışlı muhalifler ve kutlamalar !

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

1 Yorum

  1. Geri Bildirim: Ankara’da Kemal Erdoğan krizi: Salih Süllü ‘Kimsenin adamı olmayacağız’ - Medya Oluşum

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: