Spor Haberleri

İddia: Hüseyin Yücel Çilekli’yi İBB’den Almak İstedi, İmamoğlu Vermedi

Beşiktaş’ın Çilekli Tesislerinde okul işleten ve 6 yıldır kira ödemediği iddia edilen Hüseyin Yücel’e ait eğitim vakfının, tesisi kendilerine tahsis etmesi için İBB’ye başvuru yaptığı ileri sürüldü.

Fanatik gazetesi yazarı Orhan Yıldırım, başkan adaylarından Hasan Arat’ın listesinde ikinci başkan olarak yer alan Hüseyin Yücel ile ilgili iddialarına bugün de devam etti.

“Arat’ın, 2. Başkan olarak lanse ettiği eski yönetici ve asbaşkan Hüseyin Yücel’in Çilekli Tesisleri’nde işlettiği okul için kulübe kira ödemediğini dün yazmıştım” diyen Yıldırım şöyle devam etti:

Süleyman Seba’nın kurduğu BJK Koleji’ni yok ettiler!

“Olay bu kez farklı boyutlara taşındı. Yücel’in sahibi olduğu eğitim kurumları bir vakıf bünyesinde toplanmış. İşte bu vakıf, İBB’den yaklaşık 50 dönümlük Beşiktaş Çilekli Tesisleri’nin bu vakfa tahsisi için girişimde bulunuyor.

Durumdan haberdar olan yönetici ve aynı zamanda İBB meclis üyesi Umut Şenol, Ekrem İmamoğlu’na ve Ahmet Nur Çebi’ye bilgi veriyor. Bunun üzerine harekete geçilip Meclis kararı ile alan 29 yıllığına yeniden Beşiktaş’a kiralandı.”

Orhan Yıldırım, dünkü yazısında da Hüseyin Yücel’e ait Bahçeşehir’in Beşiktaş’a yıllardır kira borcunu ödemediği iddiasını gündeme getirmişti. Yıldırım’ın dünkü yazısı şöyle;

“Hiç böyle bir yarış görmedim. Adayların bu kadar tutarsız, bu kadar havada asılı kalan projelerine rastlamadım. Ancak Hasan Arat’ın, 2. Başkan olarak Hüseyin Yücel’i açıklaması pes dedirtti. Mali kongrelerden kalma bilgimiz vardı. Kulüpten sorup, soruşturdum.

İşte sonuç: Bu tam bir skandal! Arat ve ekibi, rakipleri Serdal Adalı için ‘Matruşka’ benzetmesi yaptılar. Yani eski yönetimlerin devamı algısı. İşte her fırsatta bu argümanı kullanan Arat, Fikret Orman yönetimlerinin demir baş ismi olan Yücel’i, İkinci adam olarak ekibine aldı. Böylece Arat, listesini Orman ile birlikte oluşturuyor söylemleri iyice boşa çıkmış oldu.

Yetmedi, Yücel’in; her yıl 2 milyon Euro akademi için ödeyeceğini, Akatlar Spor Salonu’nun yapımını üstleneceği açıklandı.

‘Yücel önce kulübe olan borcunu ödesin’ diyor üyeler. Biraz açayım. Beşiktaş Çilekli Tesisleri var. Burası Beşiktaş Belediyesi tarafından kulübe tahsis edilmiş durumda. Aylık 500 bin liraya yakın, kira ödeniyordu. Fikret Orman yönetimindeki Yücel, buradaki okulu kiralıyor. Aylık kira bedeli 1.5 milyon lira civarı.

İlk iki sene gecikmeli de olsa kirasını ödüyor. Sonra bıçak gibi kesiyor. Mazeret olarak da buranın İBB’ye geçmesini gösteriyor. 6 yıldır tek kuruş kira ödemeden, okullarından milyarlar kazanıyor.

Kulübün sırtından yani! İBB Meclisi, yeri Beşiktaş’a tahsis ediyor. Spor ve turizm alanı olarak yapılan imar değişikliği sonrası Beşiktaş; 12.5 milyon lira biriken kirayı bu kez İBB’ye yatırıyor. Yücel tüm ihtarlara rağmen ödeme yapmıyor.

Hukuk bölümü icra takibi başlatıyor. İşte asıl tuhaf olan burası. Takip mevcut yönetim tarafından durduruluyor. Enteresan! İşte Orman döneminde asbaşkan ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Yücel, onca kira borcuna rağmen Arat’ın ekibinde; 2. Başkan olarak ödüllendiriliyor. Bir anlamda gölge başkan oluyor. Başkan vekili… ,

Yücel, yönetiminde yer almak için önce Adalı’nın kapısını çaldı. Adalı, “Size dönüş yaptıracağım” diyerek uğurladı. Dönüş olmadı! Kendisine, kulüp ile yapılan anlaşma ve kira borcunu içeren evrak gönderilip, bu duruma istinaden birlikte çalışmanın mümkün olmadığı iletilip teşekkür edildi. Not: (İlgili tüm sözleşme ve resmi evraklar tarafımda mevcuttur.)

Matruşka kim?

Fikret Orman ekibinden önemli görevler almış Mete Vardar ve Hüseyin Yücel, Orman’ın talebi sonrası Arat yönetimindeler. Vardar, futbol şube sorumlusu, Yücel Asbaşkan ve basketbol şube sorumlusu olarak Orman’ın en yakın çalışma arkadaşları olarak öne çıkmışlardı. Listeler böyle şekillenirken, Adalı’ya sosyal medya üstünden yapılan matruşka benzetmesi şaşkınlık yaratıyor.”

Enver Aysever’den Enver Yücel’e siz doğru söylemiyorsunuz

Enver Aysever’den Bahçeşehir okullarının sahibi Enver Yücel’e ağır sözler…

“Siz beyefendi Türkiye Cumhuriyeti’nin yurttaşlarının sömürüyor yabancılara da bu ülkenin çocuklarının parasını vererek rant elde edip para kazanıyorsunuz. Defalarca okul açtınız . Hangi parayı açtınız. Hangi kredileri kullandınız kaç para topladınız?

2023 Seçimleri: İşte Hasan Arat’ın Listesi

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu