Spor Haberleri

Hürser Tekinoktay Serdal Adalı’ya mı Katılıyor? Son Dakika Açıklaması

Beşiktaş başkan adaylarından Serdal Adalı’nın, eski başkan adaylarından Divan Kurulu üyesi Hürser Tekinoktay’a görev vermeyi düşündüğü iddia edildi. Tekinoktay ise Beşiktaş Postası’na açıklamalarda bulundu.

Duhuliye’de yer alan haberde Serdal Adalı’nın camianın sevilen isimlerinden Hürser Tekinoktay’a görev vermeyi düşündüğü ileri sürüldü.

Haberde “Adalı’nın yakın çevresine “Hürser Hocanın Beşiktaşlılığı tartışılmaz, Nihat Kahveci, Gökhan Zan gibi isimleri Türk futboluna kazandırmış. Altyapı konusunda bilgi birikimi yüksek, Kendisinin özellikle futbol konusundaki bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak isterim” dediği öğrenildi. Ancak Adalı’nın Tekinoktay ile ne şekilde birlikte olacağı henüz netlik kazanmadı, kendisine yöneticilik ya da Başkan danışmanlığı görevi teklif edilebileceği konuşuluyor. Adalı ve Tekinoktay’ın çarşambadan önce bir araya geleceği ve konuya netlik kazandırılacağı bildirildi” ifadeleri kullanıldı.

Konuyla ilgili Beşiktaş Postası’na açıklamalarda bulunan Hürser Tekinoktay ise eğitim projeleri için destek isteyen olursa gönüllü olarak görev alabileceğini söyledi.

Şu an için her iki başkan adayından da teklif gelmediğini söyleyen Tekinoktay şunları kaydetti:

“2019 seçimlerinden önce eğitim projelerimizi açıklamıştık. Bu projeler Beşiktaş için, hatta tüm kulüpler için çok önemli. Bir yol haritası.

Orada ciddi projeler var. Bu projelerle ilgili destek isteyen olursa biz kendi ekibimizle o projelerin başlangıcından anahtar teslimine kadar gönüllü olarak hayata geçirebiliriz.

Eğitim projelerimize, özellikle de Şan Ökten ismine çok önem veriyoruz. Şan Ökten ismine sahip çıkacak eğitim projelerimiz var.

2019’da açıkladığımız eğitim manifestomuzda Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün tarihsel misyonu doğrultusunda bir üniversite kuracağımızı söylemiştik. Türkiye’de ilk kez kurulacak Spor Bilimleri Fakültesi ile Üniversiteye paralel olarak alt yapı tesisleri içerisine Şan Ökten Spor Lisesi kurularak altyapı ve öz kaynaklarını eğitim ile entegre etme başarısını gösterecek bir kurgu haline getireceğimizi vadetmiştik.

Ve o manifestomuzda bunlarla ilgili tüm detayları açıklamıştık.

Sayın başkan adayları bizden destek talep ederlerse gönüllü olarak Beşiktaş’ın geleceğine hizmet ederiz, eğitim projelerimizi de bir buçuk yılda hayata geçecek hale getiririz.”

Hürser Tekinoktay’dan “Eğitim Manifestosu”

Tekinoktay 2019 seçimlerinde konuyu böyle gündeme getirmişti;

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu