Spor Haberleri

Serdal Adalı Hasan Arat Hakkında Konuştu: Çok Israrcıydı

Beşiktaş başkan adaylarından Serdal Adalı Hasan Arat hakkında konuştu. Adalı, Arat’ın kendisine sürekli birleşme teklifi yaptığını söyledi.

Asist Analiz YouTube kanalında Candaş Tolga Işık’ın konuğu olan Beşiktaş başkan adayı Serdal Adalı, başkanlık yarışındaki rakibi Hasan Arat ile adaylığını açıklamadan önce yaşananları anlattı.

Adalı’nın açıklamaları şöyle;

Candaş Tolga Işık: Hasan Arat ile tanışıyor musunuz?

Serdal Adalı: Uzun yıllardır.

Işık: Nereden tanışıyorsunuz?

Adalı: Adana’dan 45 senedir tanıyorum. Basketbolculuğa başladığı zamanı da bilirim. Daha sonra hem kardeşleri hem rahmetli abisini çok sıkı bir arkadaşlık grubu içinde tanıyorum.

Işık: Adaylıkla ilgili aranız bozuldu mu bir gerginlik var mı?

Adalı: Bir sene öncesinde başlayan beraber yürütelim beraber yapalım teklifleriyle 4-5 defa buluştuk. Kendinin aday olacağını söyledi.

Işık: Siz de ikinci başkan olacaktınız.

Adalı: Evet teklifi oydu. Seçimlerin üzerinden 3-4 ay gibi bir süre geçmişti. Hatta ilk söylediğinde biraz erken değil mi 3 ay önce seçim vardı. Demezler mi adama hayırdır 3 ay önce seçim vardı burada aday olmadın da. Yok dedi.

Benim adaylığımı açıklamamdan bir hafta öncesine kadar da görüşüyorduk telefonlaşıyorduk. Beraber yürümemiz konusunda ısrarcıydı.

Işık: Beraber hareket ederiz dediniz mi?

Hürser Tekinoktay Serdal Adalı’ya mı Katılıyor? Son Dakika Açıklaması

Adalı: Beraber hareket ederiz demedim. İlk söylediğinde dedim ki ben artık bu saatten sonra yönetimde yer almak istemiyorum, kaldı ki şu anda yönetim de var.

Eğer bir gün kısmet olursa iki defadan sonra son bir adaylık düşünüyorum. Ama yalnız başıma girmek istiyorum Hasan abi dedim. İlk görüşmede de söyledim bunu.

Işık: Ondan sonra devamlı niye görüştünüz?

Adalı: Tekrar konuşmak istedi tekrar buluştuk. Yazın tekrar buluştuk. Ama ben her seferinde düşünmediğimi kendine izah ettim.

Çok da güzel sözler söyledi. Her seferinde de teşekkür ediyorum. Yaşadığımız kötü günlerimizde de hep yanımızda oldu inkar edemem. Geldi cezaevinde ziyaret etti.

O tarihe kadar sosyal medyada ‘Haydi Hasan Arat, Serdal Adalı beraber’ diyen arkadaşlar ben ne zaman ki aday olacağım dedim. Hemen akabinde işte bu bunun adamı, her zamanki tabirle.

Işık: Ben bunu çok görüyorum. Siz Yıldırım Demirören’in adamı mısınız? Niye öyle diyorlar sizin için? Demirören’den izin aldı da aday oldu diyorlar sizin için.

Adalı: Hasan bey plazalarda dizayn ediliyor falan diyor. Kim plazada bunu dizayn ediyor, kim gitmiş? Emre bey de adaylığı düşünüyordu. Onu mu kastediyor? Beni kastediyorsa plazada ne kimseyle buluştum ettim ne böyle bir şeye tevessül ederim.

Işık: Başkan adayı olmadan önce hiç Demirören’le görüştünüz mü? İzin almak için.

Adalı: Ya ne münasebet! Ne izin alacağım ben. İlk defa seçime girmiyorum. Bir Fikret Başkana karşı girdim o zaman da hep Demirören’in devamı denildi. Açıkça söyleyeyim girdiğim iki seçimde de desteklediğini ne gördüm ne hissettim. Destekleyip birine kazandırabilecek gücü olsa Yıldırım Demirören’in, herhalde ilk aday olduğumda seçilirdim.

Oy kullanan sayısının 8-9 bin olduğu yıllarda belki bu tip şeyler etkili olabiliyordu. Ama geldiğimiz noktada büyük ihtimalle 10 bin 11 bin kişi seçime gelecek.

Işık: Yıldırım Demirören ile görüştünüz mü diye sordum.

Adalı: Hayır görüşmedik.

Işık: Aranız iyi mi arkadaş mısınız?

Ahmet Nur Çebi: Aileme edilen küfürlerin sebebi Hasan Arat’tır

Adalı: Beşiktaş konusu olduğunda gündeme geliyor. En son ne zaman görüştük hatırlamıyorum açıkçası.

Işık: Matruşka dendiği için söylüyorum. Ahmet Nur Çebi ile, Fikret Orman ile adaylık sürecinden önce görüşüp beni destekleyin şeklinde bir konuşmanız oldu mu?

Adalı: Benim buna ihtiyacım var mı? Ben de bu camiada Serdal Adalı’yım. Niye gidip destek isteyeyim?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu