BJKHürser TekinoktaySpor Haberleri

Hürser Tekinoktay: Hukuki süreci başlattık, üyelerimizin hakkını sonuna kadar koruyacağız

Başkan adaylık başvurusu dün Divan Başkanlık Kurulu üyesi İlhan Gölvan tarafından reddedilen Hürser Tekinoktay, kurula adaylığının onaylanması için ihtarname gönderdi.

Hürser Tekinoktay : Kanunsuzluğa müsade etmeyeceğiz

Gönderdiği ihtarnamenin ardından Beşiktaş Postası’na açıklamalarda bulunan Hürser Tekinoktay, adaylık başvurusundaki dilekçelerin sayımına geçildiği sırada gerçekleşen bazı telefon görüşmeleri sonrası başvurusunun kabul edilmediğini belirterek şunları söyledi:

Beşiktaş’ın böylesine kritik bir döneminde bize güvenerek tüzüğün 35. maddesine uygun şekilde ıslak imzalarıyla adaylık öneri dilekçelerini gönderen değerli kongre üyelerimizin usule aykırı şekilde dayatmaya maruz kalmasına müsaade etmeyeceğiz. İmza gönderen 270 kongre üyemiz ile birlikte tüm Beşiktaş kongre üyelerinin haklarının gözardı edilmesini kabul etmeyeceğiz. Üyelerimizin tüm hukuki haklarının sonuna kadar takipçisi olmak için bugün itibariyle hukuki süreci başlattık.”

Hürser Tekinoktay’ın “1 gün içerisinde kulübe davet edilerek 2019 yılı Mayıs ayında yapılacak olan seçime Başkan Adayı olarak katılmasının kabul edildiğinin yazılı olarak bildirilmesi” talebiyle Divan Kurulu’na gönderdiği ihtarname şu şekilde;

“Malumunuz bulunduğu üzere müvekkilim Hürser Tekinoktay, Beşiktaş JK Derneği’nin 5946 üye sicil no’lu, 2453 Divan sicil no’lu üyesidir. Beşiktaş Kulübü’nün 2019 yılı Mayıs ayında yapılacak Başkanlık seçimine Başkan Adayı olarak katılacağını açıklamış ve bu hususu 2018 Eylül ayından itibaren Beşiktaş camiasına, tüm spor kamuoyuna duyurmuştur. Yaklaşık bu 8 aylık süre zarfında müvekkilim, başkan olması halinde uygulamaya koymayı planladığı projelerini degisimbasliyor.org internet sitesinde, katıldığı TV programlarında, üniversitelerde düzenlenen sempozyumlarda, konferanslarda ve başka birçok fiziki ortamda detayları ile paylaşmıştır. Gelinen noktada, Derneğimiz Tüzüğü’nün 35. Maddesi uyarınca 270 ayrı kongre üyemiz, kendisini başkan adayı olarak önerdiklerine dair münferiden hazırlanmış ıslak imzalı dilekçelerini müvekkilime ulaştırmışlardır.

10.04.2019 günü Divan Kurulu Sekreteri, müvekkilimin Başkan Adaylığı başvurusunda sunacağı evrakları şifahi olarak onaylayıp, müvekkilimi resmi başvuruda bulunması için kulübe davet etmiştir. Müvekkilim tarafından 11.04.2019 günü Divan Kurulu Başkanlığına aynı evraklarla resmi olarak Başkan Adaylığı başvurusunda bulunulmuştur. Ancak başvurumuz ekinde sunduğumuz, üyelerin müvekkilimi aday olarak önerdiklerine dair 270 ayrı dilekçede yer alan ıslak imzalar ile üyelik kartlarının fotokopileri ve gönderici takip tutanakları, Divan Başkanlık Kurulu üyesi İlhan Gölvan tarafından kabul edilmeyerek müvekkilimin adaylık başvurusu reddedilmiştir.

Başvuru işlemlerine başlanıp 270 ıslak imzanın tek tek sayılarak tespit edilmesi anında ve tüm evraklarımızın teslim alınacağı sırada, İlhan Gölvan bazı telefon görüşmeleri yapmış ve bu görüşmelerden sonra başvurumuzun kabul edilmediği, hatta dilekçemizin ve eklerinin dahi teslim alınmayacağı tarafımıza bildirilmiştir. Başvuru sırasında İlhan Gölvan’ı arayan kişilerden birinin telefon rehberinde “Beşiktaş Levent” olarak kayıtlı olduğu ekranda görülmüştür. Nitekim adaylık başvurumuzun reddi sırasında şifahi olarak “Levent ile konuştuk, kabul edemeyiz” ifadesi kullanılmıştır. İlhan Gölvan’ın kimlerle yaptığı anlaşılamayan bu telefon görüşmeleri üzerine durumun bir anda tam aksi yönde değişmesi; müvekkilimin adaylık başvurusunun, Divan Başkanlığının iradesi ile değil de başka kişilerin talimatları ile engellendiği (ortada bir yetki gaspı bulunduğu) algısı oluşturmuştur. Üstelik listelerin teslimine 15 gün gibi çok kısa bir süre kala bu manevranın yapılması manidar bulunmuştur. Çünkü başvurumuz ve ekleri, Dernek Tüzüğü hükümlerinde aranan, münferiden (tek tek) düzenlenmiş dilekçeler üzerinde üyelerin isim ve ıslak imzaları ile üye numarası bulunması şartlarını taşıdığı gibi; Tüzük’te şart olmamasına rağmen, tüm üyelerin ayrı ayrı kimlik kartlarının fotokopilerini, adreslerini, telefonlarını, TC kimlik numaralarını ve hatta teslimat saatlerini ve göndericinin kimlik türüne kadar tüm hukuki detayları taşıyan gönderi takip tutanaklarını dahi içermektedir. Bu hali ile müvekkilimin başkan adaylığı başvurusunun reddedilmesi hukuken mümkün olmadığı gibi, ayrıca suç teşkil etmektedir.

Kulübümüzün büyük sıkıntılar yaşadığı böyle kritik bir dönemde müvekkilime güvenen ve kendisini aday olarak öneren 270 kongre üyesinin iradesinin yok sayılması, 30 yıllık BJK kongre ve divan kurulu üyesi olarak müvekkilimi hayal kırıklığına uğratmıştır. Yurt dışında olduğu söylenen Divan Kurulu Başkanı Sn. Tevfik Yamantürk’ün Türkiye’ye dönmesinin akabinde, sağduyulu diğer Divan Başkanlık Kurulu üyeleri ile birlikte, camiamızı kaosa sürükleyebilecek hukuki bir sürece girmeyeceğimizi, bu konunun Derneğimiz Tüzüğü’nün 35. Maddesine harfiyen uyulmak suretiyle sonuçlandırılacağını umduğumuzu belirtmek isteriz.

NationalTurk Haber

Bu nedenle, işbu ihtarnamenin tebliği tarihinden itibaren 1 gün içerisinde, müvekkilim Hürser Tekinoktay’ın kulübe davet edilerek 2019 yılı Mayıs ayında yapılacak olan seçime Başkan Adayı olarak katılmasının kabul edildiğinin yazılı olarak bildirilmesini, aksi takdirde yapılacak seçim mahkemece iptal edilebileceği gibi, buna sebep olan kişilerin de hukuki ve cezai sorumluluklarının doğacağını (fazlaya dair her türlü dava, şikayet, ihbar ve talep haklarımız saklı kalmak kaydıyla) saygı ve vekaleten talep ve ihtar ederim.”

[adrotate banner=”103″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu