Hasan Arat

Hasan Arat: “Polonya devleti dik durdu”

Avrupa’nın en büyük sporlu etkinliği olan ve 2015 yılında ilk kez Bakü’de düzenlenen Avrupa Oyunlarına 2023 Avrupa Oyunları’na Krakow şehri ev sahipliği yapacak.

Krakow’daki Avrupa Oyunları’nın resmi açılış töreni 21 Haziran 2023’te yapılacak ve 2 Temmuz 2023’e kadar sürecek. Avrupa Oyunları, 15 spor dalında gerçekleştirilecek ve yaklaşık 4.000 sporcu yarışacak. Bu spor dalları arasında basketbol, yüzme, atletizm, bisiklet, jimnastik, okçuluk, boks da bulunuyor.

Üçüncüsü düzenlenecek oyunlara Krakow ev sahipliği yapacak. Bakü ve Minsk’in ardından sıradaki ev sahibi olan Krakow şehrine oyunların devir teslimi yapıldı. Antik Olympia’daki organizasyonun yıllık seminerinin ilk gününün ardından resmi devir teslim töreni gerçekleştirildi. Avrupa Olimpiyat Komitesi Başkanı Spyros Capralos devir teslim bayrağını etkinliğin yerel yetkililerine takdim etti.

2023 Avrupa Oyunları Koordinasyon Komisyonu Başkanı Hasan Arat yaptığı açıklamada “Son üç yılda yaşanan tüm sorunlara karşın Polonya devleti dik durdu ve süreç pozitif bir noktaya evrildi. Zor zamanlar geçirilse de güvenimiz hiç kaybolmadı. Sporculara en iyi oyunların sunulacağından en ufak bir şüphem yok” dedi.

Hasan Arat ve ortağı Ethem Sancak Siirt’e taşınıyorlar

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu