BeşiktaşNeler Oluyor ?Spor Haberleri

Hasan Arat: “Fernando Santos ile 1 aydır konuşuyoruz.”

Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü Fernando Santos ve siyah beyazlı kulübün başkanı Hasan Arat açıklamalarda bulundu.

Fernando Santos, yapılacak transferler, takımda kadro dışı kalan futbolcular ve oynatacağı sistemle ilgili çarpıcı sözler sarf etti.

Beşiktaş, yeni teknik direktörü Fernando Santos için bir imza töreni düzenledi. Tüpraş Stadyumu Moda Merkezi’nde düzenlenen imza törenine Başkan Hasan Arat da katıldı.

Hasan Arat’ın açıklamaları şöyle:

“FERNANDO SANTOS’UN GELİŞİ, BEŞİKTAŞ’IN DÜNYADAKİ İTİBARINDAN KAYNAKLANMAKTADIR”

“Bugün burada çok kıymetli bir birliktelik için huzurunuza çıktık. Her ikimizin de burada bulunma nedenimiz Beşiktai’ı arzuladığı hedeflere ulaştırmak. Göreve geleli 34 gün oldu. Degerli Fernando… Siz hocaların hocası olarak ülkesinin en eski kulübün olan Beşiktaş’a geldiniz. Beşiktaşlı halktır, Beşiktaşlı vatanını ve milletini çok sever. Beşiktaşlı burası Beşiktaş der, prensipleri vardır ve ödün vermez. Sizin burada olmanız yapacaklarımızın teminatıdır. Onlarca kupanız var, dünya starlarının hocalığını yaptınız. Beşiktaş size, siz de Beşiktaş’a çok yakışıyorsunuz. Fernando Santos’un gelişi Beşiktaş’ın dünyadaki itibarından kaynaklanmaktadır.

Hasan Arat: “Fernando Santos ile 1 aydır konuşuyoruz.”

“Mister Beşiktaş’a çok yakışıyorsunuz başarınız için elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz değerli hocamız Fernando, göreve gelmeden önce başlattığımız teknik direktör görüşmelerinde sizinle bir ayı aşan zaman da projelerimizi konuşuyor analizlerim yapıyoruz son 5 maçımızı yakından izlediniz eksiklerimiz ve kuvvetli yanlarımızı çok iyi analiz ettiniz sonunda bizlerin yapmış olduğu 15’in üzerinde teknik direktör arasında yönetim kurulumuzun tüm üyeleri sizinle çalışma konusunda istekli davrandı ve tüm oylarını sizin lehinize kullandı ve görüştüğümüz tüm hocaları arayarak Teşekkür edip başarılar diledik.

Hasan Arat: “Rıza Çalımbay’ın gelmesi gerekiyordu.”

NationalTurk Haber

“Samet Aybaba ile de görüntülü olarak konuştunuz.”

Son olarak Samet Aybaba ile de görüntülü olarak konuştunuz. Hocamızın gelmesinde emekleri olan Hüseyin Yücel, Kaan Şakul, Feyyaz Uçar ve Samet Aybaba’ya teşekkür ediyorum. Beşiktaş’ı aydınlık günler bekliyor. Mister, siz aydınlık günlerin en büyük habercisi olacaksınız.”

“Biz bu göreve gelirken çok ciddi hazırlıklar yaptık. Teknik direktör görüşmelerini yaparken, camiamıza en uygun liderliği kim yapabilir diye araştırdık. Santos ile uzun zamandır görüşüyoruz. Bundan sonra bizim çalışma tavrımızda bir değişiklik olmayacak. Medya mensupları Beşiktaş’ı yıpratmasınlar. Beşiktaş’a sizler de taraftarlarımız da sahip çıksınlar. Her türlü eleştiriye açığız ama bu eleştiriler saygı çerçevesinde olsun.”

“SPK KURALLARI NE GEREKTİRİYORSA ONU YAPACAĞIZ”

Fernando Santos sözleşmesi, anlaşması hocamızla sayın Fernando Santos ile bizim aramızda. SPK kuralları neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Basın mensupları yanlış anlaşılmalara yol açacak şeyler yazmasınlar.”

BAILLY, ONANA, CHAMBERLAIN’İN DURUMLARI

“14 yabancı oyuncumuz vardı. Samet Aybaba burada çok önemli işler yaptı. Eric Bailly’nin 3.5 milyon Euro’lu kontratından kurtulduk. 2. yarıda ödeyeceğimiz 1.65 milyon Euro’dan kurtulduk. Onana’nın maliyeti 10 milyon Euro. Onana’yı kiralık olarak satın alma opsiyonlu Marsilya’ya verdik. Chamberlain sakatlandı. Onun ne zaman dönebileceği medikal ekibimizle konuşacağız. 34 günde iki oyuncu gitti. Bu finansal açıdan önemli bir şey.”

SPK’dan Ceza Alan Hasan Arat A.Ş.’de Görev Alabilir mi?

“HEDEFİMİZ TÜRKİYE KUPASI”

“Semih’in sözleşmesi uzatıldı. Altyapıdaki diğer oyuncularımızı çok iyi takip ediyoruz. Gelecek sezona çok iyi hazırlanacağız. Bizim bir Türkiye Kupası hedefimiz var, bu da unutulmasın.”

“VICTOR RUIZ’İN PARASINI ÖDEDİK”

“Dün Beşiktaş, 2 milyon 250 bin Euro civarında para ödedi Victor Ruiz için. Keşke bunu da sorsaydınız.”

Fernando Santos‘un açıklamaları şöyle:

“SAMET AYBABA İLE BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

“Birlik içerisinde çalışarak takım halinde sahada mücadele edebilmek önemli. Samet Aybaba ile telefonda birkaç kez konuştuk. Kendisiyle birlikte çalışacağız. Takım olarak çok iyi bir durumda değiliz ama hep beraber Beşiktaş’ın başarısı için çalışacağız.”

“TÜRKİYE’DE İKİ KEZ RAKİP OLARAK BULUNDUM”

“Devasa bir kulübün parçası olmak, burada olmak çok önemli. 120 yıllık bir kulüp. Sadece bu da değil. Kazanılan zaferler, alınan kupalar… Türkiye’de iki kez rakip olarak bulundum. Bir kere İstanbul’da bir kez Ankara’da. İstanbul çok güzel bir şehir. Birkaç kez ailemle tatile de geldim.”

“SÜLEYMAN SEBA’NIN KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

“İstanbul çok güzel bir şehir. İnanılmaz bir tarihi var. İnanılmaz bir tutku var burada. Portekiz’e de çok benziyor. Burası harika bir ülke. Burada çok iyi işler yapmak ve başarılar kazanmak istiyorum. Süleyman Seba’nın kültürünü yaşatmak için çalışacağız.”

“KADROMUZU GÖZDEN GEÇİRMEMİZ LAZIM”

“Ligde iyi durumda değiliz ama birlik olup zaferler kazanmak için çalışacağız. Beşiktaşlı taraftarlara bu yolda ihtiyacımız var. Herkes bu hikayede çok önemli. Şu an sakin olmamız, gerçekçi olmamız ve kadromuzu gözden geçirmemiz lazım. Birlikte analiz edeceğiz. Kalite çok önemli, çok önemli bir detay. Kalite, tutku, karakter ve sahada kulübü iyi temsil yeteneği gerek. Bunu göstermeleri gerekiyor. İyi bir oyuncu grubumuz var. Oyuncularıma ben aile olurum, benim aileme biri saldırırsa, bir yumruk gibi karşılık veririz. Önemli olan birlik olmak. Benim ve yardımcılarımın görüşleri önemli. Doğru yolu seçmeliyiz. Bu takımı iyi yerlere getirmek için çalışmalıyız. Daha çok maç var. Bu şekilde gelişebiliriz.

“PEPE, QUARESMA VE SIMAO İLE GÖRÜŞTÜM”

“Gelmeden önce Pepe ve Ricardo Quaresma ile konuştum. Büyük bir kulübe geldiğimi söylediler. Simao ile de konuştum, onunla iyi bir ilişkim var. Hepsi beni bu kararımdan dolayı tebrik etti.”

“ŞENOL GÜNEŞ’İ TANIYORUM”

“Sayın Şenol Güneş’i uzun yıllardan beri tanıyorum. Kendisi burada çok iyi işler başardı. Beşiktaş’ta Şenol Güneş gibi çok büyük hocalar çalıştı.”

“BENİM TAKIMIM HER ZAMAN KAZANMAK ZORUNDA”

“Yıllardır hocalık yaptığımdan beri tek bildiğim bir şey var; kazanmak. Benim takımım her zaman kazanmak zorunda. Ben kaybettiğim zaman uyuyamam. Sahada savaşmak zorundayız. Sahaya adeta ölmeye çıkmak zorundayız. Bunun dışında başka hiçbir şey işe yaramaz.”

TRANSFER AÇIKLAMASI

“Bazı pozisyonlara oyuncu almamız lazım. Başkanımız, her şeye karar verecek. En iyi çözümleri bulacağız. Bu takımın iyi çözümlere ihtiyacı var.”

“TEKRAR KULÜP TAKIMINDA OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM”

“Kulüp takımında çalışmayı çok özledim. Milli takımlarda sürekli ara vermek zordu benim için. Oyuncuların her gün neler yaptığınız gözlemleyememek zor. Tekrar kulüp takımına, böyle bir büyük takıma geldiğim için mutluyum. Sürekli beraber olma hissiyatı olmayınca biraz zor oluyor milli takımlarda.”

“SİHİRLİ BİR DEĞNEĞİM YOK”

“Bu takım maç kazanacak ama bu sadece birkaç maç kazanmak yeretli mi derseniz bu yeteli değil. Beşiltaş’ın hedif her zaman kazanmaktır, kupalara almaktır. Biz bunları geri getireceğiz. Sihirli bir değneğim yok. Çalışarak ve planlayarak en iyisini yapmak istiyoruz.”

“GEDSON FERNANDES YETENEKLİ BİR OYUNCU”

“Gedson Fernandes’i ilk kez ben çağırmıştım milli takıma. Çok başarılı ve yetenekli bir oyuncu. Oyuncular üzerinde tek tek konuşmak istemiyorum.”

KADRO DIŞI BIRAKILAN FUTBOLCULAR

“Her oyuncuyla konuşacağız. Rosier, Aboubakar… Bu kararları ben duyduğum şeylerden almam, gördüklerimden dolayı alırım. Bir oyuncu takımın parçası değilse tamam ama herkesle konuşacağız. Gerçekten bizimle devam etmek isteyenler kimler? Onlara kapımız açık. Gitmek isteyen varsa tabii ki giderler.”

“BÜYÜK İSİMLER DEĞİL, BÜYÜK KARAKTERLER GETİRMELİYİZ”

“Bazı oyuncuları buraya getimek zorundayız. Kimse Beşiktaş’a tatil yapmaya gelmeyecek. Büyük isimler değil, büyük karakterler getirmeliyiz. Benim buraya getireceğim oyuncuların hepsi çalışmaya gelmek zorunda. Kişilik, karakter ve kalite.

Bu üç kriter benim için çok önemli. Bazı oyuncular çok kaliteli ama en üst seviyeye gelmekte zorlanıyorlar. Bu da karakterle ve disiplinle ilgili.. Çok iyi oyuncularla anlaşmaya çalışacağız.

“RONALDO’YU TAKTİKSEL NEDENLERLE OYNATMADIM”

Ronaldo’nun Dünya Kupası maçında oynatılmaması çok taktiksel bir karardı. Bu kararı almak zorundaydım ve doğru bir şekilde aldım. Baktığınız zaman takım önemli çünkü.”

TAKTİK AÇIKLAMA

“4-3-3 oynatıyorum. Bazen iki 6 numara oynatıyorum. Hızlı oyuncunuz yoksa kontra atak oynayamazsınız. Önde basan bir oyun sistemi için rakibi oradan çıkarmayacak bir oyuncu grubuna ihtiyacınız var. Oyunculara göre bazen sistem kurmak gerekiyor. Önemli olan nasıl oyuncularımız var ve bu oyuncularla neler yapabiliriz.

Tabii ki kazanmak için iyi atak yapmak zorundayız. Kompakt oynamayı bilen bir takım yaratmak önemli olan. Önemli olan sistemden ziyade, dinamik bir şekilde oyunu devam ettirmektir. Bazen 4-3-3 şeklinde sahaya yayılırsınız ama hücumda farklı bir sistem olur. Futbolda langırt gibi bir oyun oynanmıyor. Biz her zaman en doğru sistemi bulmak için çalışmalarımızı yapacağız.”

Hasan Arat: Fatih Terim ile her zaman gurur duyduk

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu