GündemHaber

Hakkı Devrim’den İsmail Ünal’a teşekkür

hakki devrimBeşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, BJK ve SMS’lerden arta kalan vakitlerinde faydalı işlere de imza atıyor.

Belediye konularında ketumluğuyla bilinen Radikal gazetesi yazarı Hakkı Devrim bakın İsmail Ünal’a neden teşekkür etti;

Sıkı durun, bugün bir Belediye Başkanı’na teşekkür edeceğim

Tuğrasının altında «Muhammed bin Murad Han / El muzaffer daima» yazan Fatih Sultan Mehmed için pek mağrur bir hükümdar imiş, diyebilir misiniz? Kaybettiği bir savaş olmadığına göre, bu kadarlık bir övünmeye de hak vereceksiniz.

Benim sevdiğim ve çok beğendiğim yorumcular hakkında, adını anarken «El müşteki daima» diye takıldıklarım olmuştur.
Tamam, köşekadısının aslî vazifesidir eleştirmek. Ama bazen, hüküm içermeyen ifadelerle de yetinemez mi? Arada bir, hatta daha seyrek olarak birilerini övmek ihtiyacını hiç duymaz mı?..
Böyle bir özeleştiri yapsam da, bu açıdan bakın yazdıklarıma, beni de dahil ederek «Yok efendim bu adamlar yermeyi meslek edinmiş bir kere. Birini, bir şeyi övmekten bu büyük bir günahmış gibi uzak durmaya sanki yemin emişler» diye, topumuzu kınamaktan kendinizi alamazsınız.
*
Başta gelen yergi konularımızdan biri de belediye hizmetleridir. En önde Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere, topluca söylersek İstanbul’daki belediye başkanlarının (Büyük Şehir’inki dahil günümüzde sayıları 40’ı buldu maşallah!) biz gazetecilerden çektiğini kendileri de bilir, Allah da!
Bugüne kadar yazageldiklerim bilgisayar hafızasına yüklenmiş olsa da, «Melek bir bakar mısın ben İstanbul’un kaldırımları hakkında neler yazmışım?» diye sorabilseydim… O hafızadan kim bilir kaç yazı çıkardı?
Yazarınız geveze olmasa, «Bugün hiç alışmadığınız bir şey yaparak, olağanüstü hizmetleri için İstanbul’un bir belediyesine teşekkür edeceğim» derdi size.
Beşiktaş Belediyesi! Akatlar, Levent ile Etiler arasında bir semttir, Gülseren Hanım’la 16 yılımızı geçirdiğimiz; Beşiktaş Belediyesi’nin sınırları içinde yer alır. Eski komşularımdan, geçen hafta kime rastladıysam aynı bir sebeple, kendi belediyelerinden övgüyle söz ettiler bana.
Karlı, sokakta yürümenin neredeyse imkânsız hale geldiği, vasıta da bulunmaz günlerde belediye araçları yetişmiş imdatlarına.
Talepte bulundukları için değil, kendiliklerinden. Düşünün siz araç duraklarından birinde bekleşirken önünüzde bir belediye aracı duruyor (otomobil, pikap, minibüs, otobüs… artık her neyse) ve çoluk çocuk hepinizi alıp, sizi gitmek istediğiniz yere kadar götürüyor.
Yetmiş küsur yıl öncesini de bilirim ben bu şehrin. Benzin ve araba kıtlığından, bir gün tek, ertesi gün çift numara plakası olan taksilerin çalıştığı zamanları da… Tramvay duraklarında karda kışta saatlerce beklediğimiz günleri… Böyle bir hizmetin verildiğine hiç rastlamadım.
Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’a teşekkür ediyorum. Sevgili dost, böylece bana da bir belediye başkanını övme, mahallem adına teşekkür etme imkânını verdin, ömrüne bereket! Allah senden razı olsun!

[adrotate group=”42″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu