GündemHaber

Gülbahar Residence Yıkılacak mı?

Gülbahar Residans- Müteaahiti Kim- Kaçak kat var mı?

Beşiktaş Postası’nın 10 Mayıs 2009 Tarihinde Türkiye’ye duyurduğu kaçak Akmerkez olayından sonra Beşiktaş Postası ilçemizi mercek altına almaya devam ediyor…

Evet, Şimdiki Gündem Gülbahar Residence;

BEŞİKTAŞ Belediyesi İmar Komisyonu’ndan  “olur” raporu alan  “Gülbahar Rezidans” inşaatının plan tadilatına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi onay vermedi!

Serencebey Yokuşunda yapımı süren  20 dairelik “Gülbahar Rezidans”  imarının 4 kat olarak kalması, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Şimdi Soruyoruz ?

Peki bu karar sonrası Beşiktaş Belediyesi  5 kat ve 4 cepheli olarak pazarlanan” Gülbahar Residans” nin kaçak katı varsa bunları yıkmak zorunda mı kalacak?

Büyükşehir Belediyesinin oy birliğiyle verdiği bu karar, 2960 sayılı Boğaziçi Yasası’nın  “Boğaziçi Alanının korunması ve geliştirilmesi” başlıklı üçüncü maddesinin a fıkrasında(Boğaziçi Alanında yeralan kültürel ve tarihi değerler ve doğal güzellikler muhafaza edilir ve doğal yapı korunur) belirtildiği gibi tarihi değerler, doğal güzellikleri tahrip ettiği için mi verildi?
Tahrip varsa, onay verilmeyen kat fazlası bu nedenle mi yıkılacak?

Bu sorulardan, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın haberi var  mı?  İmar Komisyonu üyeleri, Bülent TATAR, Yakup ŞEKER, Hasan ŞENYURT, Sebahattin ÖZTÜRK ve adı Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanlığı makamıyla anılan Metin KEÇELİ, başkanlarına bu soruların cevabını nasıl verecek?

NOT: İmar komisyon üyeleri ve Belediye Başkanı,  arsa sahibinin herhangi bir siyasi partiyle ilişkisi olup olmadığını biliyor mu?

Bu soruların cevabı YarınGazeteniz Beşiktaş Postası’nda…
Ve 15 Ocak 09.00; http://www.besiktaspostasi.com/gulbahar-rezidans-besiktas.htm

Dikkati Çekenler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu