GündemHaberHaftanın OlayıSpor Haberleri

Serencebey’deki Gülbahar Residence’ın Müteaahiti kim?

Gülbahar ResidenceAKP İstanbul Milletvekili Nursuna Memecan’ın sahip olduğu ve “Müteahhit şirketin adını bile bilmiyorum” dediği Gülbahar Residence hakkındaki gerçekleri Beşiktaş Postası ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Adı Beşiktaş Kulübü Başkan aday adaylığı için geçen Metin Keçeli’nin de üyesi olduğu Beşiktaş Belediyesi İmar Komisyonu’ndan “olur” raporu alan “Gülbahar Rezidans” inşaatıyla ilgili gazeteniz Beşiktaş Postası’nın sorduğu sorulara ne yazık ki bir cevap gelmedi.

“GÜLBAHAR RESIDENCE VE GERÇEKLER İÇİN TIKLAYIN”

Beşiktaş Postası, 13 Haziran 2009 tarihli haberinde ilk olarak konuya dikkat çektiği Gülbahar Residence haberinde;

AKP’li İstanbul Milletvekili Nursuna Memecan’ın Annesi Gülbahar Erdinç’in imzasını taşıyan bir dilekçeyle 14 Ağustos 2007′de 1/5000′lik planlara itiraz edilerek, imar planlarındaki yüksekliğin 12.50′den 15.50 metreye çıkartılması, binanın da 4 cepheli olarak yapılmasına izin verilmesi için imar değişikliği yapılması istendiği vurgulanmıştı.

Dilekçeyi  Beşiktaş Belediye Meclisi ve İmar Komisyonu üyeleri Bülent TATAR, Yakup ŞEKER, Hasan ŞENYURT, Sebahattin ÖZTÜRK ve adı 2010 Beşiktaş Kongresi öncesinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanlığı makamıyla anılan Metin KEÇELİ, 16 Haziran 2008′de “olumlu” karşılayarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne sevkettiler.

Gülbahar Residence

Dilekçede dikkati çeken önemli konulardan biri de  Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından tescillenen 5 tarihi ağaç ve tarihi istinat duvarlarının da var olduğu ve bu durumun imar durumunu kullanmayı engellediğinin belirtilmesiydi.

NationalTurk Haber

Bilindiği üzere 2960 sayılı Boğaziçi Yasası’nın “Boğaziçi Alanının korunması ve geliştirilmesi” başlıklı üçüncü maddesinin a fıkrasına göre Boğaziçi Alanında yeralan kültürel ve tarihi değerler ve doğal güzellikler muhafaza edilir ve doğal yapı korunur…

Yine aynı maddede  yer alan “ORMAN Sayılmayan kamu kurum ve kuruluşlarına veya özel mülkiyete ait ağaç varlıklarının yok edilmesi veya tahrip edilmesi yasaktır” ibaresi bu dilekçenin bazı önemli hususlara değindiği kanaatini oluşturuyordu.

Bu nedenlerin de oluşturduğu sakıncalarla çoğunluğu AKP’li üyelerden oluşan İstanbul Büyükşehir belediyesi meclis üyeleri AKP’li milletvekili Nursuna Memecan’ın ailesinin sahip olduğu arsanın imar durum değişikliğine 2009 Haziran ayında onay vermedi.

Taşeron İnşaat Firması olarak Siyah Tabela'da ORCAN İnşaat görülüyorŞimdi biraz daha soruyoruz….

2009 Haziran tarihinde onay verilmeyen Gülbahar Residans’ın imar durumunda bir değişiklik oldu mu?

Gülbahar Residans’ın imar planları veya proje bazında başlayan işler esnasında mütahit firma değişikliği yaşandı mı?AKP’li milletvekili Nursuna Memecan’ın “Tanımıyorum bile” dediği müteahhit FİRMA ORÇAN İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ mi ?

BU Şirketin sahibi ise tıpkı Beşiktaş Belediyesi İmar Komisyonu üyesi Metin Keçeli gibi adı Beşiktaş başkan adaylığı için geçen FİKRET ORMAN mı ?

AKP’li Nursuna Memecan’ın usulsüz olduğu iddia edilen imar planına CHP’li Beşiktaş Belediyesi İmar Komisyonu’nun  onay vermesiyle devam eden inşaat etrafında dönen isimlerin “Beşiktaş Başkanlık Seçimi”yle ilgili isimler olması TESADÜF MÜ?

Hatırlanacağı üzere Beşiktaş İlçesinde bir başka çok spekülasyon yaşanan yer de Ortaköy Futbol sahası olarak bilinen arsanın kat karşılığı eski Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili’nin kurucusu olduğu Doğu İnşaat’ın taşeronluğunu üstlendiği inşaattı.

Doğu İnşaat’ın ortağının AKP’li Büyükşehir meclis üyesi Mehmet Uyanoğlu’nun olması CHP’li meclis üyeleri tarafından çok konuşulmuştu.

Detaylar; Doğu İnşaatın Ortaköy’deki inşaatıyla ilgili haberlerden biri;

ORTAKÖY’DE YENİ MEZARLIK SKANDALI!

Tüm gelişmeler gazeteniz Beşiktaş Postası’nda ……

Dikkati Çekenler

4 Yorum

  1. Ben müteahhitten çok, Beşiktaş Belediyesi’ne bağlı bulunduğuna göre Beşiktaş Belediye Başkanı’nın adını merak ediyorum. İsmail Ünal olabilir mi? Rakip ya da düşman gibi görünen partilerin ya da belediye başkanlarının, menfaate iş gelince birbirlerini nasıl kolladıklarını anlayın artık. İsmail Ünal bu ilçenin (y.. k….) sıkıntıları olmaktadır (Düzeltilmiştir). Sorunların başımıdır (R….ve r… b…dır)Düzeltilmiştir/. Çok yazık ilçemize ve ona oy verenlere. Sadece CHP’li olduğu için oy verildi. Yazık ama çok yazık!

  2. çok çok üzücü bir durum. İsmail Ünal’ın bu ilçenin belediye başkanı olması bir yana bu tür bir yolsuzluğa ilçemizin şahit ve seyirci kalması affedilemez bir durum. Yazıklar olsun belediyeye!

  3. Bu Fikret Orman, keçeli çekildikten sonra da ismail ünal ve y.d. ile görüşmemiş miydi?

  4. Tabiiki seçimlerde CHP olduğu için bizler oy verdik bile bile ama yapacak bir şey yoktu. Fikret Orman + İsmail Ünal işbirliğiyle tabiiki Bu recidence serencebeye kondu Ne yazıkki davalar açılsada hiç birşey olmadı. Belediyeye yazıklar olsunnnnnnnnnnn

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu