Günün OlayıHaber

‘Suçstar’ günü

04Sabah gazetesinin bugünkü haberine göre; Suça en uzak ve örnek olması beklenen Türkiye’nin kalburüstü üç siması “yüz kızartıcı” suç şoku yaşadı

Ali Balcı’nın ‘Suçstar’ günü başlığıyla verdiği haber şöyle;

1- BJK YÖNETİCİSİ
Son kongrede Beşiktaş yönetimine seçilen Levent Çifter ile birlikte Genç Beşiktaşlılar Grubunun kurucularından Koray Büyükasar iki yıl önce bir genç kıza ilaçlı çay içirerek tecavüz ettiği gerekçesiyle yargılandığı mahkemede 12.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.  Koray Büyükaşar kulüp yönetiminden istifa etti.

BJK’lı Koray Büyükasar’a tecavüzden 12 yıl

Beşiktaş’ın yeni başkanı Yıldırım Demirören’in listesinden yönetime giren Büyükasar’ın, bir genç kıza tecavüzden ceza aldığı ortaya çıktı.

Son günlerde Sinan Engin- Alaaddin Çakıcı ilişkileri nedeniyle sıkıntı yaşayan Beşiktaş Kulübü’nde şimdi de tecavüz skandalı patladı.

Kulübün yeni başkanı Yıldırım Demirören’in listesinden yönetime giren işadamı Koray Büyükasar’ın, 2 yıl önce Z. T. adındaki bir genç kıza tecavüz ettiği ortaya çıktı. “Zorla ırza geçmek, tehdit ve şiddet uygulamak” suçundan Beyoğlu 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 12 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırılan Büyükasar, Yargıtay cezayı onarsa cezaevine girecek.

İddiaya göre 2002 yılında meydana gelen olay şöyle gelişti: 19 yaşındaki Z. T. inşaat mühendisi işadamı Koray Büyükasar’la (52) bir aracı vasıtasıyla tanıştı. İş arayan Z.T.’yi şirketine muhasebeci olarak alacağı vaadinde bulunan Büyükasar, genç kızla iş konuşma bahanesiyle buluştu.

Genç kızı bir çay bahçesine götüren Büyükasar, çayına ilaç kattıktan sonra evine götürerek tecavüz etti. Tecavüz görüntülerini videoya çeken Büyükasar, genç kızı olayı anlatması halinde bu görüntüleri ailesine göndermekle tehdit etti. Koray Büyükasar, sonraki günlerde de zor kullanarak genç kıza defalarca tecavüz etti.

Yaşadığı olayların etkisiyle bunalıma giren Z. T. Sarıyer İskelesi’nden atlayarak intihar etmek istedi. Çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılan genç kız, götürüldüğü karakolda başından geçenleri anlatınca olay yargıya intikal etti.

Z. T., mahkemeye verdiği ifadesinde başından geçenleri şu sözlerle anlattı: “Mahalle bakkalı Yakup Çalış’ı 12 yaşından bu yana tanıyorum. Çalıştığım yerden maaşımı alamadığımı anlatınca, tanıdığı Büyükasar’dan bana bulmasını isteyeceğini söyledi.

Yakup Çalışkan ve işadamı Koray Büyükasar’la birlikte Çayırbaşı SANPA önünde buluşup bir çay bahçesine gittik. Bu görüşmede beni yanına muhasebeci olarak alacağını söyledi. Ben de kendisine telefon numaramı verdim. Aradan iki gün geçti.

Koray Büyükasar akşam 20.30 sıralarında beni aradı. Siyah renkli Mercedes arabasıyla beni aldı ve bana çay ikram etti. Çayı içtikten sonra kendimi kötü hissetmeye başladım ve şuurumu kaybettim. Kendime geldiğimde daha önce hiç görmediğim bir evde bir yatakta çırılçıplaktım ve bekaretimi kaybetmiştim.

Koray Büyükasar giyiniyordu. Her şeyi kameraya çektiğini söyledi. Eğer başıma gelenleri anlatırsam da bu görüntüleri aileme göstereceğini söyledi. Bu olayın ardından tehditle bana defalarca tecavüz etti ve dövdü. Ellerimi bağlıyordu ve ilişki öncesinde beni dövüyordu. Bu olay ben intihara kalkışıncaya kadar devam etti.”

MAHKEME HAPİS CEZASI VERDİ
Büyükasar ise, suçlamaları reddederek Z. T.’nin kendisinden para koparmak istediğini iddia etti.

Koray Büyükasar, Z. T.’ye iki defa iş bulduğunu, ancak genç kızın bu işleri beğenmediği için çalışmadığını ileri sürdü. Hakkında “zorla ırza geçmek, tehdit ve şiddet uygulamak” suçlarından Beyoğlu 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde kamu davası açılan Beşiktaş Yöneticisi Koray Büyükasar, 12 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkumiyet kararı Yargıtay tarafından da onanırsa işadamı Büyükasar tutuklanarak cezaevine gönderilecek.

Ali BALCI – SABAH GAZETESİ MERKEZ

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu